بدهی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان گلستانی به تامین اجتماعی


مدیر کل تامین اجتماعی استان گلستان اظهار کرد: تا پایان اسفند ماه سال گذشته بدهی قطعی کارفرمایان گلستان به تامین اجتماعی حدود ١٠٠ میلیارد و ٨٥٠ میلیون تومان بوده است.

وارش نیوز: مدیر کل تامین اجتماعی استان گلستان اظهار کرد: تا پایان اسفند ماه سال گذشته بدهی قطعی کارفرمایان گلستان به تامین اجتماعی حدود ١٠٠ میلیارد و ٨٥٠ میلیون تومان بوده است.

علی اصغر نیک نیا در دیدار با فرماندار و شهردار شهرستان آزادشهر با بیان این مطلب گفت: همچنین در این مدت، بدهی قطعی و برآوردی کارفرمایان گلستان نیز به حدود ١٣٣ میلیارد و ٨٤٠ میلیون تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: تامین اجتماعی گلستان با تحت پوشش قرار دادن تعداد ٢٤٧ هزار نفر بیمه شده اصلی و بیش از ٣٥ هزار بازنشسته، هر روز حدود یک میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان صرف هزینه تعهدات خود به مجموعه بیمه شدگان و بازنشستگان می کند.

نیک نیا بیان کرد: قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب و فعال در راستای حمایت از تولید و کسب وکار در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل، با شرایط بهتر با شمولیت بیشتر کارفرمایان به تصویب هیأت وزیران رسیده و ابلاغ شده است.

مدیر کل تامین اجتماعی گلستان گفت: در گذشته فقط کارفرمایان واحدهای تولیدی،صنعتی و معدنی می توانستند از مزایای بخشودگی جریمه حق بیمه استفاده کنند اما در قانون جدید کارفرمایان واحدهای خدماتی نیز مشمول بخشودگی جرائم هستند.

وی عنوان کرد: مهلت کارفرمایان خوش حساب برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی به سازمان تأمین اجتماعی سه ماه است و در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یک سال، تمامی جرائم بیمه ای آنان بخشیده می شود اما اگر کارفرمایان امکان پرداخت نقدی بدهی خود را نداشته باشند، می توانند درخواست تقسیط آن را حداکثر تا ٣٦ قسط ماهانه کنند.

نیک نیا ادامه داد: در صورت عدم پرداخت هر یک اقساط در مهلت مقرر قانونی ، بدهی تبدیل به حال شده و به همراه مانده جرائم قبلی و جرائم محاسبه شده  از تاریخ تبدیل به حال، طبق مقررات وصول خواهد شد.

مدیر کل تامین اجتماعی گلستان با تاکید بر تعامل سازنده با همه دستگاه ها اظهار کرد: این سازمان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در جهت تقویت توان تولیدی، خدماتی و صادراتی کشور بهترین شرایط را برای پرداخت حق بیمه و بخشودگی جرائم نسبت به گذشته فراهم کرده است تا کارفرمایان در این فرصت جدید سه ماهه برای پرداخت و یا تقسیط بدهی خود اقدام کنند و مشمول بخشودگی جریمه شوند./ایسنا

کد خبر: 41287
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۰:۰۰
چاپ خبر