موسسه ملل
امروز : شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۸
آخرین اخبار : بسته های سیاستی و منشور کاری استاندار مازندران رونمایی شد تقدیر مقام معظم رهبری از کارگردان فیلم «ویلایی‌ها» ثبت‎نام در آزمون استخدامی وزارت نفت آغاز شد اعلام قیمت انواع برنج در بازار مازندران ۵ کیلوگرم حشیش در ساری کشف شد اجرای ۸۰۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در مازندران
مشکلات اقتصادی ریاضی محور
بسیاری از صاحبنظران اقتصادی دارای یک رویکرد ریاضی‌محور در مباحث اقتصادی هستند. به عنوان مثال به دنبال نوشتن معادله یا معادلاتی در حوزه اقتصاد ایران هستند یا با دیدن چند نمودار آماری اقدام به تصمیم‌گیری می‌کنند.
۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۰۶:۲۲
مشکلات ما سیاسی است یا اقتصادی؟
چند روز پیش صحبتی داشتم در محفل بزرگان بازار سرمایه. موضوع صحبت افق‌ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری در کشور بود. در این سخنرانی تشریح کردم که اگر تصمیم به افزایش درآمد ملی داریم، باید حداقل یکی از عوامل تشکیل‌دهنده درآمد ملی افزایش یابد.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۷:۳۳
آفت سیاست‌زدگی در مدیریت شهری
براساس اطلاعات سرشماری سال ١٣٩٥، نزدیک به ٢٥‌ میلیون نفر در ١٠ شهر بزرگ کشور (شهرهای با جمعیت بیش از یک‌ میلیون نفر) زندگی می‌کنند. این شهرها در سال ١٣٤٥ جمعا کمتر از پنج میلیون نفر جمعیت داشته‌اند، اما جمعیت امروزشان با جمعیت کل کشور در همان سال برابری می‌کند.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۰۸:۳۷
ساختار اجباری تقاضا در مسکن
نوسانات بازار مسکن در یک دهه اخیر رابطه میان «تصرف ملکی» و «اجاره‌نشینی» را به سود اجاره‌نشینی تغییر داده است؛ تحولات اقتصاد کلان، افزایش سهم مسکن در سبد هزینه‌های خانوار و تورم بالا باعث شده «اجاره‌نشینی» نه به‌عنوان یک «انتخاب داوطلبانه» توسط متقاضیان بلکه به عنوان «راه گریزی اجباری» مطرح شود.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۰۸:۳۱
خصوصی‌سازی پاشنه‌آشیل دولت دوازدهم
چند روز بیشتر تا معرفی رسمی کابینه دولت دوازدهم باقی نمانده است. پیش‌بینی‌ها و شایعات درباره کابینه دولت دوازدهم بسیار است اما آنچه در انتظار آن هستیم، کابینه‌ای هدفمند است که در پی آن شاهد مشکلات دولت قبل نباشیم. دولت دوازدهم باید ترکیبی از وزرایی باشد که بتوانند شرایط کشور را بهبود بخشند. انتظار می‌رود دولت شرایط کشور را طی برنامه‌ریزی مناسب پیرو مسایل داخلی،‌ خارجی،‌ سیاسی و اقتصادی در مسیری قرار دهد که به سمت عملگرایی حرکت کند.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۰۸:۲۶
آیا کودکان در استثمار جامعه هستند ؟
آموزش شهروند خوب بودن به کودکان نیازمند یک برنامه ریزی است, آن هم برنامه ریزی برای آموزش مهارت های گوناگون زندگی به آنان این نوع آموزش بستری را ایجاد می کند که کودکان در آن با وظایف خود و حقوق خود آشنا شوند و به خوبی درک کنند که مشارکت مدنی یا همان سازگاری اجتماعی را خود انسان ها پدید می آورند
۱۳۹۶/۵/۹ - ۱۴:۴۰
آموزه‌ای برای دیپلمات‌ها
در قاموس ژئوپلیتیک تمامیت ارضی یک مقوله خدشه‌ناپذیر بوده و حقوق بین‌الملل ناظر بر آن است. بنابراین هرگونه رایزنی سیاسی با کشوری که طمع و ادعای بی‌پایه بر بخشی از سرزمین کشور همسایه دارد؛ کنشی در جهت مخالف منافع ملی است.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۱۰:۰۷
رمزگشایی از عوامل کاهش نسبت کفایت سرمایه بانک‌ها
حضور بانک‌ها در بازارهایی همچون سهام، زمین و مسکن، بنگاه‌داری و نیز نحوه نامناسب پرداخت تسهیلات، دلایل اصلی وضعیت نامناسب کفایت سرمایه در شبکه بانکی محسوب می‌شوند.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۰۹:۵۰
پرونده ویژه بنیتا
مرگ دلخراش کودک ۸ ماهه در شرق تهران که به دنبال یک حادثه عادی سرقت خودرو رخ داد انعکاس اجتماعی گسترده‌ای داشت و حساسیت مردم و مسئولین را برانگیخت. در این رویدادها مهم‌ترین قولی که داده می‌شود رسیدگی سریع و خارج از نوبت و مجازات فرد مجرم است.
۱۳۹۶/۵/۸ - ۰۰:۵۵
حاشیه‌ای بر عمل چشم حدادعادل و عارف
کاش هیچگاه چپ و راست نداشتیم و حال و هوای اول انقلاب حفظ می‌شد.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۲۳:۳۴