امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۵
آخرین اخبار : آزاده نامداری حریم خصوصی ندارد؟! انگیزه اسماعیل رنگرز برای قتل آتنا فاش شد مدل ابروی زن همراه ترامپ جنجالی شد + عکس سرانه مصرف تخم مرغ به ۱۹۸ عدد رسید وزیر صنعت، معدن و تجارت: همه مشکلات با "پول" حل نمی‌شود «آزمون» گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران+جزئیات قرارداد
همه به دنبال رانت دولتي
سال‌هاست كه ضرورت كاهش تصدي‌گري دولتي و واگذاري بيشتر امور به نهادها و تشكل‌هاي غيردولتي و به‌طوركلي مردمي‌كردن فعاليت‌هاي جاري در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي يكي از محورهاي اصلي سخنراني‌هاي نخبگان و مباحث مطرح در تريبون‌هاي عمومي و اختصاصي جامعه بوده است تا جايي که تصويب قانون سياست‌هاي كلي اصل ٤٤ قانون اساسي با رويكرد كوچك‌سازي دولت و تقويت بخش خصوصي را پاسخي به اين مطالبه و معضل اساسي پيش‌روي شكوفايي اقتصادي و توسعه كشور مي‌توان قلمداد کرد.
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۰۹:۱۸
دستاوردهاي دولت و عملکردهاي متناقض
عمر دولت يازدهم رو به پايان است و با رأي قاطعي که دکتر روحاني در ٢٩ ارديبهشت از مردم گرفت، با پشتوانه مردمي بيشتري مي‌تواند دولت دوازدهم را تشکيل دهد.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۲۲:۰۵
الزامات حفظ تورم يک رقمي
دستيابي به تورم يک رقمي در سال ۱۳۹۵ دستاوردي بزرگ بود؛ اما حفظ آن در سال جاري و تداوم روند نزولي آن در سال‌هاي آينده، دستاوردي بزرگ‌تر خواهد بود که مجاهدتي بزرگ‌تر مي‌طلبد. حذف موانع ساختاري کاهش تورم، به‌عبارت ديگر، شکستن هسته سخت تورم، نيازمند هماهنگي بيشتر بين سياست‌گذاران و تصميم‌گيرندگان اقتصادي و اجرايي کشور است.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۴:۱۳
موسسات مالی و اعتباری؛ شاکی یا متهم؟
این روزها که بانک‌مرکزی بر ساماندهی موسسات اعتباری غیرمجاز متمرکز شده است، مورد سخت‌ترین انتقادات قرار می‌گیرد.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۰۷:۱۳
اصطکاک‌زدایی از تیم اقتصادی
با توجه به در پیش بودن موسم تعیین کابینه، برخی از کارشناسان اقتصادی افزایش هماهنگی در ترکیب جدید تیم اقتصادی دولت را به‌عنوان لازمه افزایش کارآیی برنامه‌های اقتصادی معرفی کرده‌اند. توصیه‌ای که به گواه تجربه جهانی، آزمودن آن پیامد اقتصادی خوشایندی به بار خواهد آورد.
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۵:۵۲
راه‌ حل پرش از بحران بانکی در ایران
اقتصاد ایران، برخلاف بسياري از اقتصادها و دیگر كشورهاي دنيا، تقريبا هيچ‌گاه با بحران بانكي گسترده درگیر نبوده است.
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۰۸:۰۰
مردم کار خودشان را می‌کنند
مردم کار خودشان را می‌کنند. آنان دولت‌ها و جناح‌های سیاسی را به‌دنبال خود می‌کشند و کنشگران اصلی جریان‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هستند. آن‌جایی که ابتکار عمل در دست مردم نیست حوزه‌ اقتصادی است. مردم در حوزه اقتصاد بیش از هر نهاد و هرکس چشم به دست دولت دوخته‌اند.
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۰۷:۳۲
سایه پوپولیست ها بر اقتصاد
تازه‌ترین گزارش مجمع جهانی اقتصاد از وضعیت اقتصادی کشورها نشان می‌دهد که همچنان در برخی کشورها سیاست‌های پوپولیستی و عامه‌پسند عامل بحرانی شدن اقتصاد این کشورهاست.
۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۱۰:۴۱
اقتصاد رسالت‌محور در پايان راه
اقتصاد ايران در حال سپري كردن روزهاي سختي است و بزرگ‌ترين چالش دولت دوازدهم نيز در همين حوزه خواهد بود. دولت فعلي توانست روند برخي شاخص‌ها را معكوس كند اما هنوز بحران‌هاي جدي وجود دارد
۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۰۲:۲۳
ایران و پازل فرمانروایی عربستان
هنوز منطقه ما و جهان از اینکه عربستان این‌قدر عجولانه روابط خود را با قطر قطع کرد و برخی دیگر از کشورهای نزدیک به خود را وادار کرد همین سیاست را نسبت به قطر در پیش گیرند، متعجب هستند و آن را غیرمنتظره می‌دانند. برای رمزگشایی از این اقدام عجولانه باید از این عبارت مدد گرفت: «عربستان در ابعاد مختلف در حال جااندازی رهبری خود در خاورمیانه است».
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۰۸:۲۶