موسسه ملل
امروز : شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۶
آخرین اخبار : بسته های سیاستی و منشور کاری استاندار مازندران رونمایی شد تقدیر مقام معظم رهبری از کارگردان فیلم «ویلایی‌ها» ثبت‎نام در آزمون استخدامی وزارت نفت آغاز شد اعلام قیمت انواع برنج در بازار مازندران ۵ کیلوگرم حشیش در ساری کشف شد اجرای ۸۰۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در مازندران
پیروز جنگ رسانه‌ای عربستان و ایران کیست ؟
استراتژی امنیتی و سیاسی عربستان در سال‌های اخیر همواره برمبنای توسعه بحران تنظیم شده است.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۲۲:۰۵
ترس از فراموش نشدن احمدی‌نژاد!
«ترس از فراموش شدن» عبارتی است که از سال ۹۲ همواره از سوی رسانه‌های الیگارشی حاکم در مورد رئیس جمهور سابق بسیار تکرار شده است.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۲۲:۳۳
سهل‌انگاری که کمتر از قتل بنیتا و آتنا نیست
اتوبوس، دانش آموز، سرباز، مردم عادی، تصادف. شنیدن این کلمات برای ما عادی شده است. اصلا گویی هر سال سهمیه‌ای اینچنین داریم.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۸:۴۲
قانون ضدخویشاوند سالاری را تصویب کنید
واکنش منفی مردم به ماجرای «ژن خوب» که استعاره ای است از انتصابات بر پایه انتسابات ابعاد گسترده تری گرفته و حساسیت به روابط فامیلی صاحب منصبان فزونی یافته و در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی اخبار متفاوتی در این باره منتشر می شود و البته راست و دروغ به هم آمیخته است و کاربران باید مراقب باشند هر خبری را نفرستند.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۵:۰۰
کادرسازی؛ الزامی برای دوام و قوام احزاب
بررسی الگوهای انتخاباتی در سال های اخیر از افزایش نقش احزاب در روندهای سیاسی کشور نشان دارد؛ احزابی که برای دوام و قوام کارکردهای ویژه و مثبت خود در جامعه نیازمند جوان گرایی، کادرسازی و تربیت نیروهای متخصص هستند.
۱۳۹۶/۶/۹ - ۱۶:۴۲
جوان‌ سازی يا جوان‌ گرايی در مديريت دولتی؟
حدود هفت سال پيش براي کاري در مالزي به سر مي‌بردم، در آنجا دوستي مالايي که با ايران مراودات بسيار داشت، به من گفت: «اگرچه به‌طور ميانگين نسبت افراد باهوش در ميان شما ايرانيان بيش از ما مردم مالزي است، ولي شما از اين همه افراد باهوش در مديريت کشورتان استفاده نمي‌کنيد.
۱۳۹۶/۶/۹ - ۰۷:۳۹
ابراهیم یزدی یا بهاره رهنما! مسئله این است؟
چه تیتر بدی و چه مقایسه ناشیانه‌ای میان سیاستمداری پخته و دست از جهان شسته و بازیگری که تازه رخت سفید عروسی را برای بار دوم به تن کرده است. حق دارید اگر این را بگویید!
۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۶:۵۷
وقت تصمیم است
معضل آلودگی زیست‌بوم خصوصا منابع آبی، مسئله مهمی است که همیشه مورد توجه همه اقوام و ملل مختلف بوده و دغدغه امروزی بشر است که با فعالیت‌های خود باعث آن شده است.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۶:۳۹
زوایای مختلف بخشنامه سود بانکی
بخشنامه روزهای پایانی مرداد ماه بانک مرکزی بخشی از سیاست‌های پولی آن بانک را در مورد نرخ‌های سود برای سال جاری مشخص کرد. مروری بر محتوای بخشنامه حکایت از آن دارد که این سیاست‌ها نسبت به سال گذشته، تقریبا بدون تغییر باقی مانده است چون در آن، رعایت نرخ‌های سود سال گذشته برای سپرده‌های کوتاه‌‌مدت و یک‌ساله مورد تاکید قرار گرفته است.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۶:۲۵
موانع احیای بانکداری اسلامی
در مورد تاریخچه بانکداری اسلامی گرچه روایت‌های متفاوتی است، اما می‌توان گفت حدود ۴۵ سال پیش برای اولین بار با همراهی برخی از کشورهای اسلامی در محافل بین‌المللی این مفهوم مطرح شد.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۰۸:۱۵