امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
آخرین اخبار : مهدی عبوری همه استان را با خود همراه کرد / مجمع نمایندگان مازندران به استانداری عبوری رای داد! نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید با حضور روحانی فائزه هاشمی:من با ازدواج موقت موافقم! قبر قاتل آتنا کجاست؟ / روستایی که جنازه قاتل آتنا را نپذیرفت+عکس اولین دورهمی بازیگر زن +عکس سپرده گذاری در بانک هنوز برای مردم جذاب است
آنان فراموش کرده‌اند...
روز گذشته هم محور سخنان تند برخي نمايندگان مجلس، موضوع برجام و عملکرد محمدجواد ظريف، وزير پيشنهادي امور خارجه براي دولت دوازدهم بود.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۶:۴۹
نمایندگان مجلس زیر ذره بین رای اعتماد مردم
«آموزش» حلقه مفقوده در زندگی ایرانی است. مقصودم آن مفاهیمی نیست که در مدارس می آموزند و به قول رئیس جمهور «با یک به چپ چپ و به راست راست در پادگان از ذهن می پَرد»، بلکه آموزش بسیاری از رفتارهای پایه ارتباطی است که ما را به یک شهروند بهتر تبدیل می کند.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۴:۴۲
دولت و تشکل‌هاي صنفي و سياسي
آن مقدار از برنامه‌هاي آقاي رئيس‌جمهور که روز سه‌شنبه، به‌عنوان برنامه‌هاي دولت دوازدهم از تريبون مجلس قرائت شد، مثلا در حوزه اقتصاد يا روابط خارجي کشور، اميدوارکننده بود. اما بخشي ديگر در ابهام و تعليق باقي ماند.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۹:۵۹
گره‌گشایی از کسب‌وکار
مهم‌ترین ماموریت اقتصادی دولت دوازدهم، آزادسازی اقتصادی و گره‌گشایی از فضای کسب‌وکار است. دیگر رشد اقتصادی بر پایه تزریق درآمدهای نفتی قابل تداوم نیست، بلکه رشد مستمر، از راه ارتقای بهره‌وری و نوآوری در کنار رشد عوامل تولید حاصل می‌شود. از سوی دیگر، بدون توجه به بهره‌مندی آحاد ملت، وصول به رشد اقتصادیِ پایدار، ممکن نخواهد بود.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۶:۵۳
ضمانت سپرده‌ها، شاه‌کلید اعتماد به شبکه بانکی
عملکرد موفق صندوق ضمانت سپرده‌ها، می‌تواند نقش موثری در ارتقای اعتماد عمومی به شبکه بانکی و ایجاد امنیت برای سپرده‌گذاران خرد داشته باشد.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۶:۰۲
درک روحانی، نه ترک روحانی
دکتر حسن روحانی ترکیب پیشنهادی خود برای کابینه دوازدهم را برای کسب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است. ترکیبی که از همان دقایق اولیه اعلام رسمی واکنش‌های متفاوتی را در بین فعالان سیاسی، رسانه‌ای و دیگر اقشار جامعه برانگیخت که طیفی از موافق و مخالف را در برمی‌گرفت.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۱:۳۷
توهم اثرگذاری بخشنامه‌ای
همزمان با شروع بررسی صلاحیت وزرای کابینه دولت دوازدهم، بحث بر سر ویژگی‌ها، کارکردها و نیز اهداف ساختار‌های بوروکراتیک کشور در حلقه‌های سیاستی و کسب‌و‌کار بالا گرفته است؛ فرض کنیم با وجود اینرسی‌های گسترده در ساختارهای بوروکراتیک و تضاد منافع موجود در درون و بین نهادهای حاکمیتی، وزرا می‌توانند اقدامات معناداری در مقابل بحران‌های عظیم پیش‌روی کشور داشته باشند.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۱:۲۳
خشونت و قتل خانوادگي چرا؟
متاسفانه فقدان اطلاعات رسمي يا عدم انتشار آنها مانع از اين مي‌شود كه درك درستي درباره مسائل اجتماعي خود پيدا كنيم و تا هنگامي كه چنين دركي پيدا نكنيم، اقدامي براي حل اين مسائل نيز نخواهيم كرد. حداقل این است که اقدامي موثر و كارساز انجام نخواهد شد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۰:۵۲
به بازار پول آدرس غلط ندهید!
این روزها در صدا‌و‌سیما، فضای مجازی و... شاهد برنامه‌ها، مقاله‌ها و مصاحبه‌هایی هستیم که هر یک از زاویه‌ای نظام بانکی را مقصر ناکامی‌های اقتصادی جلوه می‌دهند. سناریویی طراحی می‌شود که در آن دولتمردان خیرخواه، منابع مالی بانک‌ها را در راستای سیاست‌های خود می‌خواهند،
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۴:۱۶
درس‌هایی برای بانک‌های ایرانی
از سپرده‌گذاران خرد انتظار نمی‌رود که بر کیفیت ترازنامه بانک نظارت کنند اما سپرده‌گذاران عمده این مسوولیت را دارند. بانک‌ مرکزی ناظر قانونی بانک‌هاست تا از سلامت ترازنامه اطمینان حاصل کند. اما نظارت بانک‌ مرکزی به تنهایی کافی نیست.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۰۹:۳۴