موسسه ملل
امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
آخرین اخبار : امکان ارزیابی شخصیت افراد بر اساس صندلی منتخبشان در پرواز! پیش بینی هوای گرم امروز اول آذر در مازندران اختصاص ۵۶۵ میلیارد تومان برای امداد رسانی به زلزله زدگان فال روزانه چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ و ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی به بشریت خدمتی بزرگ کردید ماندگاری نیروی کار چندسال است؟/خروج زودهنگام۴میلیون نفرازشغل اصلی
برندسازی در تیم اقتصادی
کابینه دولت دوازدهم از دیروز آغاز به کار کرد و علاوه بر ۲۴ میلیون نفری که رای اعتماد به رئیس‌جمهور را به صندوق ریختند، همه طرفداران رقیب و حتی همه آنان که در انتخابات شرکت نکردند، در انتظار آنند که ثمرات انتخابات اخیر را به‌طور ملموسی در زندگی روزمره خود احساس کنند.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۰۹:۰۰
تیم اقتصادی دولت دوازدهم؛ چالش و راهبردی پیش رو
آغاز به کار دولت دوازدهم با تیم اقتصادی جدید نشان از آن دارد که راهبرد دولت در چهارساله دوم نسبت به دولت یازدهم تغییر کرده است. تیم اقتصادی دولت چالش های متفاوت تری نسبت به چهار سال گذشته دارند.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۰۹:۲۵
تكليف كابينه امروز مشخص مي‌شود
آري به کابينه دوازدهم
امروز احتمالا کار بررسي کابينه پيشنهادي دوازدهم در مجلس به پايان مي‌رسد و نمایندگان با رأي خود، سرنوشت وزراي همراه حسن روحاني را مشخص مي‌کنند. براي رعايت انصاف نمي‌توان از تلاش قابل تقدير همه وزراي اقتصادي دولت يازدهم ياد نکرد.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۰۷:۱۹
تفاسیر خطا از تورم
مسوولیت اصلی تورم بر دوش چه نهادی است؟ در جهان مسوولیت آن برعهده بانک مرکزی است. طبیعتا در ایران نیز چنین باید باشد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۳:۲۰
شکوائیه اقتصادی علیه سیاستمداران
بخش قابل توجهی از دارایی‌ بانک‌ها امروز یا استمهال شده یا مشکوک‌الوصول است. در هر حال، این دارایی برای بانک پول نقد تولید نمی‌کند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۸:۱۵
آنان فراموش کرده‌اند...
روز گذشته هم محور سخنان تند برخي نمايندگان مجلس، موضوع برجام و عملکرد محمدجواد ظريف، وزير پيشنهادي امور خارجه براي دولت دوازدهم بود.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۰۶:۴۹
نمایندگان مجلس زیر ذره بین رای اعتماد مردم
«آموزش» حلقه مفقوده در زندگی ایرانی است. مقصودم آن مفاهیمی نیست که در مدارس می آموزند و به قول رئیس جمهور «با یک به چپ چپ و به راست راست در پادگان از ذهن می پَرد»، بلکه آموزش بسیاری از رفتارهای پایه ارتباطی است که ما را به یک شهروند بهتر تبدیل می کند.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۴:۴۲
دولت و تشکل‌هاي صنفي و سياسي
آن مقدار از برنامه‌هاي آقاي رئيس‌جمهور که روز سه‌شنبه، به‌عنوان برنامه‌هاي دولت دوازدهم از تريبون مجلس قرائت شد، مثلا در حوزه اقتصاد يا روابط خارجي کشور، اميدوارکننده بود. اما بخشي ديگر در ابهام و تعليق باقي ماند.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۹:۵۹
گره‌گشایی از کسب‌وکار
مهم‌ترین ماموریت اقتصادی دولت دوازدهم، آزادسازی اقتصادی و گره‌گشایی از فضای کسب‌وکار است. دیگر رشد اقتصادی بر پایه تزریق درآمدهای نفتی قابل تداوم نیست، بلکه رشد مستمر، از راه ارتقای بهره‌وری و نوآوری در کنار رشد عوامل تولید حاصل می‌شود. از سوی دیگر، بدون توجه به بهره‌مندی آحاد ملت، وصول به رشد اقتصادیِ پایدار، ممکن نخواهد بود.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۶:۵۳
ضمانت سپرده‌ها، شاه‌کلید اعتماد به شبکه بانکی
عملکرد موفق صندوق ضمانت سپرده‌ها، می‌تواند نقش موثری در ارتقای اعتماد عمومی به شبکه بانکی و ایجاد امنیت برای سپرده‌گذاران خرد داشته باشد.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۶:۰۲