امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۷
آخرین اخبار : مهریه بازیگران مشهور زن ایرانی چقدر است؟ معشوقه جدید سحر قریشی کیست؟+ عکس مجازات قمه زنی در قانون چیست؟ علت مرگ ۷۴ درصد ایرانی ها چیست؟ مهر با باران می‌آید/وضعیت جوی نسبتاً آرام در واپسین روزهای شهریور بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم/فریدون مشیری شاعری از جنس بهار+عکس
معیارهای بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی
در ارزیابی کلی از وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم باید گفت که این وزرا از نظر سنی نسبت به کابینه دولت یازدهم جوان‌تر هستند، از این رو این نکته مثبتی است و به احتمال قوی شاهد تحرک و چالاکی بیشتری از سوی آنها خواهیم بود.
۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۰۸:۱۵
چرا باید منتقد روحانی بود
رییس جمهور روحانی به طور رسمی بعد از مراسم تنفیذ و تحلیف کار خود را در دولت دوازدهم آغاز کرد.
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۲۳:۰۳
سوزن و جوالدوز
در میان پنج صنعت بزرگ جهان، بانکداری وضعیتی متفاوت دارد. دلیل اصلی این تفاوت آن است که نظام بانکی به‌مثابه شبکه‌ای منسجم و مویرگی، وظیفه خون‌رسانی به همه اعضای دور و نزدیک پیکره بزرگ اقتصاد جهانی را دارد
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۰۷:۲۳
مسئوليت‌پذيري نهادهاي رسمي
واقعا نمی‌دانم چرا مردم به راحتی پول‌های خود را در چنین موسساتی که هیچ مجوزی برای فعالیت ندارند، قرار می‌دهند
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۰۱:۰۰
۱۰ نکته درباره لیست پیشنهادی وزرای کابینه دوازدهم
فهرست وزرای پیشنهادی حسن روحانی برای دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شد. حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور این فهرست را به همراه برنامه ها و سوابق آنها تقدیم مجلس کرد.
۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۲۳:۰۱
دو دست‌انداز در مسیر کاهش نرخ سود بازار بین بانکی
بررسی‌ها در بازار بین بانکی نشان می‌دهد که میزان حجم معاملات نیز در نیمه دوم سال قبل کاهش داشته و این موضوع نیز باعث افزایش هزینه تامین مالی بین بانک‌ها شده است. مطابق این بررسی‌ها، رویکرد دستوری برای تضمین خرید گندم از سوی بانک‌ها و همچنین افزایش اضافه برداشت‌ها از بانک مرکزی باعث شده تعادل موجود در بازار بین بانکی برای کاهش نرخ سود معیار با دست‌انداز روبه‌رو شود.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۰۷:۴۶
دولت سازی در ایران
آیین و مراسم تحلیف و همچنین مهلت مقرر در آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی برای رئیس جمهور منتخب درباره پیشنهاد وزرا جهت بررسی برنامه ها و صلاحیت آنان در میدان سیاست عملی ،بستری را جهت نگاه مجدد بهفلسفه سیاسی دولت در ایران فراهم نموده است تا در حین این گفتار صورت بندی نهایی آن را مطالبه نماییم.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۰۷:۲۴
هنجارهاي اجتماعي – فرهنگي و پنجره هاي شکسته
« پنجره ي شکسته » يک اصطلاح جرم شناسي – جامعه شناسي است. اين اصطلاح به شما مي گويد که اگر پنجره ي شکسته اي تعمير نشده و شيشه ي تازه اي کار گذاشته نشود
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۷:۴۵
اهمیت حضور موگرینی در تحلیف
اهمیت حضور موگرینی در مراسم تحلیف به دو دلیل سیاسی و اقتصادی درخور توجه است؛ علت سیاسی بیشتر سمت‌وسو‌های برجامی و پسابرجامی دارد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۱:۳۲
دولت و گرداب تعارض منافع
انتظار جامعه ایرانی از دولت در حال تاسیس دوازدهم چیست؟ قشرهای گوناگون در طبقات مختلف اقتصادی از دولت انتظارات متفاوت دارند. کارگران، معلمان و سایر حقوق‌بگیران جامعه منتظرند تا دولت دوازدهم کاری کند که مزد و حقوق‌شان روندی فزاینده داشته باشد و حتی ممکن است میزان آن را نیز با مزد و حقوق کشورهای قدرتمند اقتصادی مقایسه کنند.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۱:۲۶