موسسه ملل
امروز : شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷
آخرین اخبار : بسته های سیاستی و منشور کاری استاندار مازندران رونمایی شد تقدیر مقام معظم رهبری از کارگردان فیلم «ویلایی‌ها» ثبت‎نام در آزمون استخدامی وزارت نفت آغاز شد اعلام قیمت انواع برنج در بازار مازندران ۵ کیلوگرم حشیش در ساری کشف شد اجرای ۸۰۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در مازندران
درک روحانی، نه ترک روحانی
دکتر حسن روحانی ترکیب پیشنهادی خود برای کابینه دوازدهم را برای کسب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است. ترکیبی که از همان دقایق اولیه اعلام رسمی واکنش‌های متفاوتی را در بین فعالان سیاسی، رسانه‌ای و دیگر اقشار جامعه برانگیخت که طیفی از موافق و مخالف را در برمی‌گرفت.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۱:۳۷
توهم اثرگذاری بخشنامه‌ای
همزمان با شروع بررسی صلاحیت وزرای کابینه دولت دوازدهم، بحث بر سر ویژگی‌ها، کارکردها و نیز اهداف ساختار‌های بوروکراتیک کشور در حلقه‌های سیاستی و کسب‌و‌کار بالا گرفته است؛ فرض کنیم با وجود اینرسی‌های گسترده در ساختارهای بوروکراتیک و تضاد منافع موجود در درون و بین نهادهای حاکمیتی، وزرا می‌توانند اقدامات معناداری در مقابل بحران‌های عظیم پیش‌روی کشور داشته باشند.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۱:۲۳
خشونت و قتل خانوادگي چرا؟
متاسفانه فقدان اطلاعات رسمي يا عدم انتشار آنها مانع از اين مي‌شود كه درك درستي درباره مسائل اجتماعي خود پيدا كنيم و تا هنگامي كه چنين دركي پيدا نكنيم، اقدامي براي حل اين مسائل نيز نخواهيم كرد. حداقل این است که اقدامي موثر و كارساز انجام نخواهد شد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۰:۵۲
به بازار پول آدرس غلط ندهید!
این روزها در صدا‌و‌سیما، فضای مجازی و... شاهد برنامه‌ها، مقاله‌ها و مصاحبه‌هایی هستیم که هر یک از زاویه‌ای نظام بانکی را مقصر ناکامی‌های اقتصادی جلوه می‌دهند. سناریویی طراحی می‌شود که در آن دولتمردان خیرخواه، منابع مالی بانک‌ها را در راستای سیاست‌های خود می‌خواهند،
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۴:۱۶
درس‌هایی برای بانک‌های ایرانی
از سپرده‌گذاران خرد انتظار نمی‌رود که بر کیفیت ترازنامه بانک نظارت کنند اما سپرده‌گذاران عمده این مسوولیت را دارند. بانک‌ مرکزی ناظر قانونی بانک‌هاست تا از سلامت ترازنامه اطمینان حاصل کند. اما نظارت بانک‌ مرکزی به تنهایی کافی نیست.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۰۹:۳۴
روزی جهانی به نام خزر
۲۱ مرداد مقارن با ١٢ آگوست هر سال روز جهانی دریای خزر نامیده شده است. هندسه زمین‌ریخت‌شناختی دریای خزر نسبت به سایر دریاها و دریاچه‌های کره زمین متمایز است و بزرگ‌ترین دریاچه کره زمین قلمداد می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۰۶:۴۴
مزیت انکار نشدنی ایران در توسعه گردشگری
سفرنامه‌های سیاحان غربی در دوران صفوی به جز توصیفاتشان از آداب و رسوم و مناظر و معماری شهرهای ایران، یک جزء ثابت دیگر هم دارند و آن اشاره به دست‌ساخته‌ها و مصنوعات هنرمندان و صنعتگران ایرانی است.
۱۳۹۶/۵/۲۰ - ۱۵:۲۴
به بهانه کند و کاو زندگی خصوصی برخی وزیران پیشنهادی
تحقیق کنید، شخم نزنید!
در یک مورد هم شهید باهنر ظاهرا فردی را معرفی کرده بود و یکی از نمایندگان در مخالفت گفت: اگر خانواده شان مذهبی است چرا در خانه او را «فرزاد» صدا می کردند؟!
۱۳۹۶/۵/۲۰ - ۱۱:۵۶
معیارهای بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی
در ارزیابی کلی از وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم باید گفت که این وزرا از نظر سنی نسبت به کابینه دولت یازدهم جوان‌تر هستند، از این رو این نکته مثبتی است و به احتمال قوی شاهد تحرک و چالاکی بیشتری از سوی آنها خواهیم بود.
۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۰۸:۱۵
چرا باید منتقد روحانی بود
رییس جمهور روحانی به طور رسمی بعد از مراسم تنفیذ و تحلیف کار خود را در دولت دوازدهم آغاز کرد.
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۲۳:۰۳