امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
آخرین اخبار : مهدی عبوری همه استان را با خود همراه کرد / مجمع نمایندگان مازندران به استانداری عبوری رای داد! نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید با حضور روحانی فائزه هاشمی:من با ازدواج موقت موافقم! قبر قاتل آتنا کجاست؟ / روستایی که جنازه قاتل آتنا را نپذیرفت+عکس اولین دورهمی بازیگر زن +عکس سپرده گذاری در بانک هنوز برای مردم جذاب است
هنجارهاي اجتماعي – فرهنگي و پنجره هاي شکسته
« پنجره ي شکسته » يک اصطلاح جرم شناسي – جامعه شناسي است. اين اصطلاح به شما مي گويد که اگر پنجره ي شکسته اي تعمير نشده و شيشه ي تازه اي کار گذاشته نشود
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۷:۴۵
اهمیت حضور موگرینی در تحلیف
اهمیت حضور موگرینی در مراسم تحلیف به دو دلیل سیاسی و اقتصادی درخور توجه است؛ علت سیاسی بیشتر سمت‌وسو‌های برجامی و پسابرجامی دارد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۱:۳۲
دولت و گرداب تعارض منافع
انتظار جامعه ایرانی از دولت در حال تاسیس دوازدهم چیست؟ قشرهای گوناگون در طبقات مختلف اقتصادی از دولت انتظارات متفاوت دارند. کارگران، معلمان و سایر حقوق‌بگیران جامعه منتظرند تا دولت دوازدهم کاری کند که مزد و حقوق‌شان روندی فزاینده داشته باشد و حتی ممکن است میزان آن را نیز با مزد و حقوق کشورهای قدرتمند اقتصادی مقایسه کنند.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۱:۲۶
این سبز جامه را که به عزا نشانده است؟
جنگل سیاسی ترین واژه کره زمین است
نوار سبزرنگ شمالی که دور تا دور سواحل دریای خزر را فرا گرفته است حالا سبز جامه ای است که از فرط بی مهری پیراهن عزا به تن کرده و اشک دیدگان خود را از آبراههای جنگلی به سوی دریا روان ساخته است.جنگل هیرکانی بازمانده دوره سوم زمین شناسی و غنی از گونه‌های بومی و باستانی است.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۰۱:۰۲
کارشکنی در راه توسعه
همایش ارزیابی عملکرد خصوصی‌سازی در اجرای سیاست‌های کلی اصل «۴۴» قانون اساسی در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا‌و‌سیما برگزار شد. هدف از برگزاری همایش، معرفی و تقدیر از شرکت‌های واگذارشده‌ای که بهترین عملکرد را پس از خصوصی‌سازی داشته‌اند، بود.
۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۰۶:۳۵
مشکلات اقتصادی ریاضی محور
بسیاری از صاحبنظران اقتصادی دارای یک رویکرد ریاضی‌محور در مباحث اقتصادی هستند. به عنوان مثال به دنبال نوشتن معادله یا معادلاتی در حوزه اقتصاد ایران هستند یا با دیدن چند نمودار آماری اقدام به تصمیم‌گیری می‌کنند.
۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۰۶:۲۲
مشکلات ما سیاسی است یا اقتصادی؟
چند روز پیش صحبتی داشتم در محفل بزرگان بازار سرمایه. موضوع صحبت افق‌ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری در کشور بود. در این سخنرانی تشریح کردم که اگر تصمیم به افزایش درآمد ملی داریم، باید حداقل یکی از عوامل تشکیل‌دهنده درآمد ملی افزایش یابد.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۷:۳۳
آفت سیاست‌زدگی در مدیریت شهری
براساس اطلاعات سرشماری سال ١٣٩٥، نزدیک به ٢٥‌ میلیون نفر در ١٠ شهر بزرگ کشور (شهرهای با جمعیت بیش از یک‌ میلیون نفر) زندگی می‌کنند. این شهرها در سال ١٣٤٥ جمعا کمتر از پنج میلیون نفر جمعیت داشته‌اند، اما جمعیت امروزشان با جمعیت کل کشور در همان سال برابری می‌کند.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۰۸:۳۷
ساختار اجباری تقاضا در مسکن
نوسانات بازار مسکن در یک دهه اخیر رابطه میان «تصرف ملکی» و «اجاره‌نشینی» را به سود اجاره‌نشینی تغییر داده است؛ تحولات اقتصاد کلان، افزایش سهم مسکن در سبد هزینه‌های خانوار و تورم بالا باعث شده «اجاره‌نشینی» نه به‌عنوان یک «انتخاب داوطلبانه» توسط متقاضیان بلکه به عنوان «راه گریزی اجباری» مطرح شود.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۰۸:۳۱
خصوصی‌سازی پاشنه‌آشیل دولت دوازدهم
چند روز بیشتر تا معرفی رسمی کابینه دولت دوازدهم باقی نمانده است. پیش‌بینی‌ها و شایعات درباره کابینه دولت دوازدهم بسیار است اما آنچه در انتظار آن هستیم، کابینه‌ای هدفمند است که در پی آن شاهد مشکلات دولت قبل نباشیم. دولت دوازدهم باید ترکیبی از وزرایی باشد که بتوانند شرایط کشور را بهبود بخشند. انتظار می‌رود دولت شرایط کشور را طی برنامه‌ریزی مناسب پیرو مسایل داخلی،‌ خارجی،‌ سیاسی و اقتصادی در مسیری قرار دهد که به سمت عملگرایی حرکت کند.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۰۸:۲۶