امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۷
آخرین اخبار : مهریه بازیگران مشهور زن ایرانی چقدر است؟ معشوقه جدید سحر قریشی کیست؟+ عکس مجازات قمه زنی در قانون چیست؟ علت مرگ ۷۴ درصد ایرانی ها چیست؟ مهر با باران می‌آید/وضعیت جوی نسبتاً آرام در واپسین روزهای شهریور بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم/فریدون مشیری شاعری از جنس بهار+عکس
پرونده ویژه بنیتا
مرگ دلخراش کودک ۸ ماهه در شرق تهران که به دنبال یک حادثه عادی سرقت خودرو رخ داد انعکاس اجتماعی گسترده‌ای داشت و حساسیت مردم و مسئولین را برانگیخت. در این رویدادها مهم‌ترین قولی که داده می‌شود رسیدگی سریع و خارج از نوبت و مجازات فرد مجرم است.
۱۳۹۶/۵/۸ - ۰۰:۵۵
حاشیه‌ای بر عمل چشم حدادعادل و عارف
کاش هیچگاه چپ و راست نداشتیم و حال و هوای اول انقلاب حفظ می‌شد.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۲۳:۳۴
آیا ادغام موسسات اعتباری به هراس بانکی می‌انجامد؟
هر چند ادغام بانک‌ها ممکن است هزینه‌هایی نظیر پیدایش هراس بانکی را در پی داشته باشد، اما اگر این اقدام با سیاست‌گذاری صحیح بانک مرکزی همراه شود، می‌توان چالش‌های مذکور را تا حد قابل قبولی مدیریت کرد.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۰۹:۰۷
پیامدهای تحریم آمریکا
مجلس نمایندگان آمریکا نسخه جدید طرح تحریم ایران را با ۴۱۹ رای موافق در برابر تنها سه رای مخالف تصویب کرد‌. این طرح در حالی در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد که نسخه قبلی آن با عنوان قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران ماه گذشته با ۹۸ رای موافق در برابر تنها دو رای مخالف در مجلس سنا به تصویب رسیده بود‌.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۰۶:۰۹
دولت حجیم
واقعیت این است که ساختار دولت ایران حجیم است، برابر آمارهای موجود بخش مدیریت اجرایی کشور با ۴۴۰ هزار نفر مدیر اداره می‌شود در حالی که ژاپن با جمعیتی ۱۲۷ میلیونی که ۴۵ میلیون نفر بیش از ایران جمعیت دارد کلا ۳۰۰ هزار نفر کارمند دارد.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۰۰:۱۹
اقتصاد را آیا سیاستی دیگر است؟!
نامه ۷۱ اقتصاددان مطرح کشورمان به رییس‌جمهور درباره انتخاب تیمی کارآمد و هماهنگ برای کاهش مشکلات و چالش‌های اقتصادی زنگ هشداری جدی است که می‌توان توقع و انتظار آن را داشت که منتخب مردم در ۲۹ اردیبهشت آن را پر اهمیت دانسته و مرکز توجه خود را در انتخاب تیم اقتصادی کابینه قرار دهد.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۰۸:۰۶
افزایش قیمت‌های سیستماتیکی با تغییر واحد پول ملی
تغییر واحد پول ملی یکی از ماده‌های قانون اصلاح نظام بانکی است که مدت زیادی از زمان بررسی آن می‌گذرد. مجلس شورای اسلامی به دلیل تاخیر دولت در ارائه لوایح بانکی، مقوله اصلاح نظام بانکی را در قالب طرح بانکداری جمهوری اسلامی پیگیری کرده است. دولت نیز با تاخیر و به صورت موازی با بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی در حال اصلاح قانون پولی و بانکی خود است.
۱۳۹۶/۵/۳ - ۰۷:۱۸
خاموشي «نوري»ديگر در دانشگاه آزاد
مردان بزرگ هیچ‌گاه اسیر مقام و کرسی قدرت نمی‌شوند؛ مردان ریشه‌دار در تاریخ موفقیت‌های ایران و آنانی که در فراز ونشیب‌های ۳۸‌ساله اخم به چهره نیاوردند همیشه مورد اعتمادترین افراد بودند. این مردان هیچ‌گاه خود را به کرسی‌های قدرت پیوند نزدند.
۱۳۹۶/۵/۳ - ۰۱:۵۷
چشم‌انداز مسکن در اقتصاد ایران
اعلام اولیه سرشماری سال ١٣٩٥ جمعیت و مسکن در ایران نشان‌دهنده ٢,٥٨٧,٦٠٧ واحد خالی (معادل ٢,٥٨‌‌ میلیون واحد) و نشانگر یکی از مصادیق شاخص‌های کلان اقتصاد ایران است.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۹:۱۹
دوم مرداد؛ سالروز درگذشت احمد شاملو
بامداد ستاره بود...
مرگ احمد شاملو (الف بامداد) در دوم مرداد ماه سال ۱۳۷۹یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی تاریخ معاصر ایران است چرا که او به نسل خویش و نسل‌های پس از خویش مفهوم آزادگی و کرامت انسانی را بار دیگر آموخت. بامداد هنرمند زمانه خویش بود. شعر او، بلندای سترگ زیبایی و انسانیت است و در زندگی شخصی‌اش نیز هماره سعی داشت از گردن کج کردن در پی نواله‌ای ناگزیر بپرهیزد. شاملو، هنرمندی چند وجهی است.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۹:۰۹