امروز : پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
آخرین اخبار : علت مرگ ۷۴ درصد ایرانی ها چیست؟ مهر با باران می‌آید/وضعیت جوی نسبتاً آرام در واپسین روزهای شهریور بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم/فریدون مشیری شاعری از جنس بهار+عکس پرداخت سود سهام عدالت در مهرماه / لزوم انجام مراحل انحصار وراثت برای واریز سود دستور زنگنه برای استخدام یک "ژن خوب" + سند جزئیات کامل چک جدید صیاد + عکس
چگونه سوءاستفاده از موقعیت اداری و سیاسی را مهار کنیم
نسخه عملی مقابله با رانت «ژن خوب»
در یک ماه گذشته در فضای خبری کشور خبرهای متفاوتی در حوزه تعامل مجلس و دولت بازنشر شده است. این اخبار عمدتا دو بازه زمانی قبل و بعد از رای اعتماد نمایندگان مجلس به کابینه دولت را پوشش می‌دهد. قبل از رای اعتماد عمده اخبار منتشر شده در حوزه لابی‌های بین نمایندگان و وزرای پیشنهادی برای کسب رای و بده‌بستان‌های متفاوت بین نمایندگان و وزرای پیشنهادی بود.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۰۸:۰۶
پر درآمدترین مشاغل ایران
شرایط خاص اقتصادی و رکود حاکم بر کشور، پیدا کردن شغلی با درآمد مناسب را شبیه عملیات غیرممکن کرده. نرخ بالای بیکاری یکی از معضلات اساسی اقتصادی کشور است و تازه بیش از چهار میلیون دانشجو هم به زودی به این جمع متقاضیان کار اضافه می‌شود.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۰۱:۵۸
اعدام در ملاءعام، بازدارنده یا خشونت زا؟
مجازات اعدام در ملاءعام اگر چه با هدف بازدارندگی و کاهش میزان جرم و جنایت اجرا می شود اما اکنون با گذشت چند دهه از این نحوه مجازات، ابهام هایی در مورد پیامدهای آن بر روح و روان و نیز رفتار حاضران و ببیندگان اعدام مطرح شده است.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۹:۳۹
زمزمه ادغام دوباره بانک‌ها پس از ۳۸ سال
پس از گذشت ۳۸ سال از ملی شدن بانک‌ها، دوباره ادغام برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری به گوش می رسد و معاون وزیر اقتصاد از تهیه گزارشی از تجربیات مشکلات مشابه در سایر کشورها در وزارت اقتصاد خبر می‌دهد.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۸:۳۲
چالش های مناطق آزاد تجاری در ایران
مناطق آزاد تجاری در ایران که با هدف توسعه تجارت، صادرات، اشتغال و سرمایه گذاری شکل گرفته اند به دلیل مشکلاتی چون کامل نبودن زیرساخت ها و پیچ و خم های اداری نتوانسته اند به اهداف مورد نظر دست یابند.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۰۱:۵۵
قطع۳ هزار اصله درخت جنگل‌های هیرکانی برای ساخت سد شفارود در گیلان
اهمیت جنگل‌های هیرکانی که یک اکوسیستم است و صدها و هزاران سال زمان را طی کرده تا به امروز رسیده است را چگونه می‌خواهند با کاشت نهال جبران کنند؟ جنگل فقط چوب نیست که آقایان با محاسبه میزان چوب، خسارت تعیین می‌کنند و به قول خودشان نهال می‌کارند. واقعا یک نفر بیاید به این پرسش پاسخ بدهد که چند درصد از نهال‌هایی که تاکنون به عنوان خسارت پروژه‌ها در جنگل کاشته شده تبدیل به جنگل شده است؟
۱۳۹۶/۶/۲ - ۰۱:۵۱
نگرانی مردم از کاهش نرخ سودسپرده/آیا نرخ سود وام هم کاهش می‌یابد؟
اگرچه قرار است طبق بخشنامه بانک مرکزی، نرخ سود سپرده بانکی کاهش یابد، اما روی دیگر سکه نرخ سود تسهیلات است که به گفته مردم، بعید به نظر می‌رسد از سمت بانکها، چندان مورد استقبال قرار گیرد.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۰۷:۰۶
پوشش ۱۵درصدی بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر در مازندران
ضعف اطلاع رسانی از فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و نارضایتی از رقم بازنشستگی سبب شد تا تنها ۱۵درصد از جمعیت جامعه هدف روستائی مازندران زیر پوشش این چتر قرار بگیرند.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۵:۵۵
فرمانده اقتصادی ایران اکنون کیست؟
فرمانده اقتصاد ایران اکنون مشخص نیست.آیا وزیر اقتصاد ریل‌گذاری می‌کند یا سازمان برنامه؟شایدهم بانک مرکزی یاستاد هماهنگی اقتصادی به دبیری مسعود نیلی و نیز باید دید شرح وظایف نهاوندیان چیست.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۰۸:۱۹
منافع دولت الکترونیک به جیب چه کسانی می‌رود؟
دولت الکترونیک یکی از آن مقوله‌هایی است که علاوه بر کاهش هزینه‌های جاری و پرسنلی جوامع به تغییر شکل و ساختار حاکمیت و دولت نیز می‌انجامد.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۰۹:۲۷