موسسه ملل
امروز : یکشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۳
آخرین اخبار : تغییر وضعیت جلسات سه قوه درباره موسسات مالی و اعتباری/ مشکلات موسسه کاسپین تقریبا رو به اتمام است شکوه مهربانی مازندرانی‌ها در کمک به زلزله زدگان ۲۳۱ بهره بردار کشاورزی نوشهری تسهیلات سرمازدگی دریافت کردند. طرح پایش وضعیت واحدهای مسکونی روستایی در مازندران اجرا می‌شود صفحه نخست روزنامه‌های بیست‌وهفتم آبان ماه فال روزانه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
سرویس : فرهنگ و هنر زمان :   ۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۱۵:۲۶ شناسه خبر : ۳۱۱۵۷

چهار خبر از بیست‌ونهمین نمایشگاه کتاب بن کارت‌های مجازی به جای بن کارت فیزیکی به دانش‌جویان عرضه می‌شود.

وارش نیوز: مشاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صدور بن کارت‌های مجازی به جای بن کارت فیزیکی برای دانشجویان در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: این اقدام به منظور سهولت و جلوگیری از اتلاف وقت دانشجویان جهت دریافت کارت فیزیکی از شعب بانک شهر انجام شده است.


نیکنام حسین‌پور مشاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با مسئولان بانک شهر و شرکت آسان پرداخت در تاریخ ۲۵ فروردین ماه گفت: در این جلسه مشترک روش‌های پرداخت سهم دانشجویان به منظور استفاده از یارانه خرید کتاب در نمایشگاه کتاب مورد بحث قرار گرفت و فواید و معایب هر یک از این روش‌ها با حضور کار‌شناسان بانک مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: همچنین به منظور سهولت دسترسی دانشجویان، استفاده از روش‌های نوین فناوری، جلوگیری از سوء استفاده و توزیع صحیح یارانه خرید کتاب در میان دانشجویان تصمیم گرفته شد تا کارت مجازی به جای کارت فیزیکی برای دانشجویان صادر شود.

حسین‌پور درباره مزایای این طرح گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت آسان پرداخت، دانشجویان صرفا از طریق نرم افزار آپ می‌توانند نسبت به پرداخت سهم خود اقدام کنند. با استفاده از این روش مواردی همچون مراجعه دانشجو به بانک برای دریافت بن کارت‌های فیزیکی خرید کتاب، اتلاف وقت دانشجویان، ازدحام و شلوغی در شعب بانک عامل و آلودگی زیست محیطی کاهش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر دانشجویان با داشتن صرفا یک گوشی هوشمند و نصب نرم افزار آپ به راحتی می‌توانند نسبت به دریافت کارت مجازی اقدام کنند. پس از دریافت کارت مجازی نیز دانشجویان می‌توانند با گوشی همراهی که عملیات پرداخت را انجام داده‌اند، نسبت به خرید کتاب در نمایشگاه اقدام کنند. با این روش دیگر دانشجویان نیازی به دریافت کارت فیزیکی از شعب نخواهند داشت. همچنین بانک شهر نیز زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح را در سطح نمایشگاه به عهده خواهد داشت.

مشاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی از تسهیلات شرکت آسان پرداخت برای دانشجویان خبر داد و گفت: شرکت آسان پرداخت نیز تخفیف‌ها و جوایزی برای دانشجویان در نظر گرفته است که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد.

حسین‌پور در پایان از تغییر زمان ثبت نام به دلیل آماده سازی زیرساخت‌های لازم جهت ثبت نام خبر داد و گفت: با توجه به آماده سازی زیرساخت‌های فنی برای صدور کارت‌های مجازی، ثبت نام دانشجویان از ساعت ۸ صبح روز شنبه ۲۸ فروردین ماه آغاز خواهد شد.

 دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نرم افزار آپ و نحوه ثبت نام جهت دریافت یارانه خرید کتاب می‌توانند با شماره ۸۳۳۳۳۳ تماس حاصل نمایند و یا به وب سایت شرکت آسان پرداخت مراجعه کنند.

اختصاص یارانه خرید کتاب به ۸۶ هزار دانش آموز و معلم در نمایشگاه کتاب تهران

مدیرکل فرهنگی هنری اردویی و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش نیز از اختصاص بن ۵۰ هزار تومانی به ۸۶ هزار دانش آموز و معلم در استان‌های تهران، قم و البرز در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

علی اکبرزاده درباره چگونگی انتخاب دانش آموزان برای تخصیص یارانه‌های اعلام شده گفت: برای اجرای این طرح تلاش شده تا دانش آموزانی انتخاب شوند که محل سکونت آن‌ها به محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نزدیک باشد. از این رو در نخستین دوره این طرح، ۸۰ هزار دانش آموز برای دریافت یارانه خرید کتاب انتخاب شده‌اند.

وی افزود: همچنین یارانه ۶۰ هزارتومانی به ۶ هزار معلم جهت خرید کتاب از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اختصاص یافت.

مدیرکل فرهنگی هنری اردویی و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اختصاص یارانه خرید کتاب به دانش آموزان سایر استان‌های کشور نیز گفت: به دلیل فاصله مسافتی زیاد دیگر استان‌ها با تهران، دانش آموزان سایر استان‌ها در این طرح قرار نمی‌گیرند اما درصورت موافقت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یارانه خرید کتاب در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب استانی به دانش آموزان استان‌های مربوطه تعلق خواهد گرفت.

بن کتاب به دانش آموزان جهت خرید کتاب در نمایشگاه کتاب تهران امسال برای نخستین بار ارائه می‌شود.

برپایی ۲ شعبه فروشگاه شهروند در شهر آفتاب

همچنین همزمان با برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ۲ شعبه فروشگاه شهروند به همراه یک میدان میوه و تره بار به منظور رفاه حال بازدیدکنندگان در شهرآفتاب برپا می‌شود.

 ۲ شعبه فروشگاه شهروند در نمایشگاه ۲۹ کتاب تهران و میادین میوه و تره بار به عنوان خدمات شهرداری به بازدیدکنندگان نمایشگاه در شهر آفتاب برپا می‌شود.

از این رو بازدیدکنندگانی که با مترو وارد شهرآفتاب می‌شوند و درحین بازدید از نمایشگاه در صورت نیاز می‌توانند ما یحتاج خود را از فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار فراهم آورند.

آماده سازی ۱۲ هزار پارکینگ در اطراف شهر آفتاب/ سبد خرید کتاب برای بازدیدکنندگان

علاوه بر این‌ها، مشاور شهردار تهران از برنامه ریزی در بخش حمل و نقل عمومی و امکانات رفاهی برای بازدیدکنندگان در شهرآفتاب خبر داد.

مجید حسینی با بیان اینکه تدابیر حمل و نقل عمومی مفصلی برای بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب تهران برنامه ریزی شده است، گفت: افتتاح ایستگاه متروی شهرآفتاب به عنوان بزرگ‌ترین ایستگاه، حضور ون‌ها و تاکسی‌ها در شهرآفتاب، استقرار تعدادی اتوبوس در میادین اصلی شهر به منظور جابجایی بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب و حضور شاتل‌ها درداخل شهرآفتاب جهت جابجایی سالمندان و معلولان از برنامه‌های حمل و نقل عمومی در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهرآفتاب است.

وی با اشاره به نگرانی مردم درخصوص پارک خودروی خود در شهرآفتاب جهت بازدید از نمایشگاه کتاب تهران، افزود: بازدیدکنندگان به هیچ وجه نگران پارک خودروی خود در شهر آفتاب نباشند زیرا پارکینگ‌های بسیاری در محدوده شهرآفتاب آماده شده است و تعداد آن‌ها به ۱۲ هزار پارکینگ می‌رسد.

مشاور شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه عملیات زیباسازی و مبلمان شهری برای نمایشگاه کتاب تهران واقع در شهرآفتاب انجام شده است، گفت: چادر‌هایی جدید و با کیفیت برای نمایشگاه درنظر گرفته شده است و امکانات رفاهی همچون نمازخانه و آبخوری به تعداد بسیار در محوطه شهرآفتاب وجود دارد.

حسینی ادامه داد: همچنین سبدهایی برای جابجایی کتاب‌های خریداری شده مردم در نمایشگاه کتاب تهران درنظر گرفته شده است تا آن‌ها بتوانند کتاب‌های خود را با سهولت جابجا کنند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود.

 مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد./ایلنا

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر