امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
آخرین اخبار : حضور عاشورایی مدافعان حرم در ساری فال روزانه چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ عکس / پرایدی که در سیل مازندران غرق شد احکام ۸ شهردار جدید در مازندران صادر شد سرعت ۹۰ کیلومتری طوفان در دشت ناز ساری/ آمل بیشترین بارش باران در طوفان شب گذشته حسین‌زادگان: نمی‌دانم مشکل براری چیست / براری: حسین‌زادگان محکم چسبیده به صندلی ریاست و چیزی غیر از ریاست برایش مهم نیست
سرویس : فرهنگ و هنر زمان :   ۱۳۹۵/۵/۱۴ - ۱۰:۳۶ شناسه خبر : ۳۵۷۳۷
آزموده شهردار بهشهر:
بی مهری به میراث فرهنگی نگران کننده است حمید آزموده شهردار بهشهر میزبان رییس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بهشهر والطافی کارشناس موزه میراث فرهنگی وگردشگری استان مازندران بود.

وارش نیوز: حمید آزموده شهردار بهشهر میزبان رییس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بهشهر والطافی کارشناس موزه میراث فرهنگی وگردشگری استان مازندران بود.
 حمیدازموده شهرداربهشهردراین نشست با توجه به پیگیریهای صورت گرفته و نشستهای متوالی در خصوص ساماندهی و رونق گردشگری  تاریخی در این شهربا کارشناسان استان عنوان داشت:از  مظلومیت شهرستان بهشهرهمین بس که تاکنون می بایست همگام با پایتخت اول شاه عباس طی طریق میکرد و برهمگان مبرهن و واضح است که حد این بی مهری ظاهرا پایانی ندارد .

وی ادامه داد: حفاظت وصیانت ازمیراث فرهنگی بعنوان سرمایه ملی هرچند جزیی از وظایف اصلی میراث فرهنگی بوده اما به نظرمیرسد وظیفه ای ملی وهمگانی را میطلبد همانطور که جان باختن یک انسان، موجب آزردگی خاطرمیشود، تخریب وتاراج میراث فرهنگی که سرمایه وهویت یک جامعه شناخته می شود نیز تاسف بار است.


 آزموده  با اشاره به آمادگی لازم جهت احداث موزه در باغ شاه عباسی و یا ساختمان چیت سازی عنوان داشت:یکی ازدهها برنامه سند راهبردی وچشم انداز توسعه شهرستان میبایست احیا  ونوسازی بناهای تاریخی درراستای جذب گردشگرباشد که متاسفانه میراث فرهنگی اعتباری برای بازسازی، نوسازی و احیائ این امکنه نخواهد داشت .
 وی ادامه داد:ما صراحتا اعلام خواهیم داشت با توجه به وضعیت اقتصادی شهروشهروندان ، با چنگ و دندان به پروژه های عمرانی و خدماتی شهرمیپردازیم درنتیجه هیچگاه تمایل به هزینه مازاد نداریم، اما بی مهری به میراث فرهنگی وفقدان گردشگر،جهت توسعه چرخه اقتصاد شهربسیارنگران کننده شده واین اماکن تاریخی به هرچیزی که بتوان تصورکرد شباهت داشته الا به بنای تاریخی.


آزموده در خاتمه خاطر نشان کرد: با توجه به گذشت پنج ماه از پیگیریهای بعمل آمده  از سوی شهرداری برای برپایی موزه در ساختمان شهرداری و بنای چیت سازی تا کنون پاسخ صریح دریافت نشده اما طی بازدید بعمل آمده شهرداری با کارشناسان استان وعمرانی رییس جدید میراث فرهنگی و گردشگری  شهرستان بهشهر از بنای تاریخی چیت سازی امیدواریم نتایج مثبت که مورد دلخواه شهروندان باشد حاصل گردد.

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر