امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۶
آخرین اخبار : پول مردم با اعدام بابک زنجانی برنمی‌گردد/ برخی وزرا در جریان تخلفات انتخاباتی احضار و ۱۴ مسئول محکوم شدند/ پرونده برادران دو مسئول ارشد اجرایی در دست رسیدگی است هنوز قشقایی را فراموش نکردیم/ بازیکنانم مراقب هستند غافلگیر نشوند مازندران برای رسیدن به جایگاه واقعی نیازمند وفاق و همدلی است قتل مرد جوان بلوط فروش در رامیان با ضربات چاقو در جنگل دلند/ دستگیری ۲ مظنون و احتمال وقوع قتل توسط دوست قدیمی زمان توقف و انتظار کشتی‌ها در بنادر کاهش یابد پرداخت تسهیلات توسعه پرورش ماهیان خاویاری در استان های شمالی
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۳۹۵/۷/۹ - ۱۴:۴۳ شناسه خبر : ۳۸۰۰۸
یادداشتی به بهانه حضور وزیر کار در مازندران؛
بغضی در گلو داشت که از بیانش عاجزم! در مازندران هم اکنون در اغلب شرکت های بزرگ تولیدی، شمار زیادی از جویندگان کار و همچنین تحصیلکردگان دانشگاهی به واسطه شرکت های پیمانی جذب کارشده و با دستمزدهایی در حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان مشغول به کار می باشند و متاسفانه از بیم بیکارشدن به هر شرایطی تن می دهند!

وارش نیوز: می گفت: اول شب خانه نمی روم تا بچه هایم خواب باشند و شرمنده اشان نباشم! همسرم به این وضعیت عادت کرده؛ بی پولی شوهر و پدری که سالهاست ادامه دارد و ظاهراً قرار نیست تمام شود.

علی آقای داستان ما نماینده حدود 200 نفر از کارکنان قرارداد معین شاغل در بخش های خدماتی سازمان فنی و حرفه ای استان مازندران است که سابقه کاری شان بالای 10 سال بوده و بعضاً به بیست سال می رسد و هنوز هم پایان سال که می شود تنشان می لرزد که قراردادشان برای سال بعد تمدید خواهد شد یا نه!

او می گوید: روزگار شش هزار نفر از همکارانم در سراسر کشور همین است؛ در بخش های خدماتی زحمت می کشند و با مدارک مختلف سرجمع در ماه بیش از 1.5 میلیون تومان حقوق نمی گیرند؛ چرا مسئولان به گلایه های ما توجه نمی کنند؛ کدام یک از عزیزان مسئول که دغدغه اقشار آسیب پذیر را دارند، می توانند با این حقوق های نجومی!! زندگی کنند؟!

این هموطن مازنی می گوید: بارها و بارها ازمسئولان خواسته ایم که قرارداد ما تبدیل وضعیت شود و آنان جواب داده اند که این کارنیازمند مصوبه مجلس می باشد؛ مصوبه ای که ظاهراً باید به آرزو بدل خواهد گشت و ...

علی آقای ما می گوید: ظرفیت های استخدامی پرشده و نمی دانیم چه باید کرد؟ مسولان قبلی سازمان به نام ماها مجوز استخدام گرفتند و آنانی را که دوست داشتند، تبدیل وضعیت نمودند و حالا آنان مثل خیلی ها حقوق های بالای 3- 4 میلیونی می گیرند و من و هزاران نفرمثل من هر روز و هرساعت باید از خجالت آب شوند و بروند زمین!!

او می گوید: به دکترلاریجانی رییس محترم مجلس هم نامه نوشتیم و ایشان نامه را به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده اند و این جماعت زحمتکش منتظرعنایت نمایندگان مردم و به خصوص آقای محجوب هستند و اگرجواب نگیریم آبان ماه درمقابل مجلس تجمع خواهیم کرد بلکه صدای اعتراض مان شنیده شود.

حکایت این جماعت زحمتکش که در مشاغل نسبتاً سخت مشغول به انجام وظیفه هستند و آنانی که توسط شرکت های پیمانی درموسسات تولیدی وخدماتی به کارگرفته می شوند و مصداق استثمارنیروی انسانی هستند، زجرآور است!

شرایط نابسامان بازار کار در مازندران به گونه ای شده که شرکت های پیمانکاری نقش واسطه را در به کارگیری نیرو برای شرکت ها ایفاء نموده و حداقل ها را برای شاغلان در نظر می گیرند.

در مازندران هم اکنون در اغلب شرکت های بزرگ تولیدی، شمار زیادی از جویندگان کار و همچنین تحصیلکردگان دانشگاهی به واسطه شرکت های پیمانی جذب کارشده و با دستمزدهایی در حدود 800 هزار تا یک میلیون تومان مشغول به کار می باشند و متاسفانه از بیم بیکارشدن به هر شرایطی تن می دهند!

مصداق بارز این ادعا دلنوشته یکی ازجوانان عزیز مازنی است که کارشناسی ارشد داشته و در شرکتی تولیدی با دریافتی ماهانه حداکثر یک میلیون تومان شاغل است !

او نوشته: وقتی بازار کار خراب است و مسئولان فقط شعار می دهند، باید کاری کرد! یک عمر درس خوانده ای تا آقای خودت باشی و دستت به جیب خودت برود و وقتی به خود میایی می بینی همه آنها توهم است! اگر بند"پ" داشتی که هیچ و اگر نداشتی باید در خانه بمانی و یا خیابانها را گز کنی و من اولی را نداشتم و حوصله دومی را همچنین و مجبورم زیرپرچم آدم هایی بروم که انسانیت را نمی شناسند و آنچه خوب می دانند، ثروت اندوزی است؛ به هر قیمتی! و مانده ام که مسئولان چه خواهند کرد و تکلیف جوانان پر استعداد مازنی چه خواهد شد؟

ما استثمار می شویم توسط همنوعان خودمان !! می فهمید؟!

خدایا چنان کن سرانجام کار       تو خشنود باشی و ما رستگار

فرامرز درخشنده

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

123 ۱۳۹۵/۷/۲۵ - ۱۲:۳۲

شما که الحمدالله فرزندتان را در شرکت چوب وکاغذ مشغول به کار کردید یک قدمی برای چنین افرادی بگیرید !!!

  • 5

  • 0

ساروي ۱۳۹۵/۷/۲۷ - ۱۵:۳۲

جناب آقاي درخشنده گهي به نعل ميزني گهي به ميخ. خب برادر من اونوقت كه فكر استخدام پسرت بودي چرا اين مقاله ها را نمي نوشتي ؟

  • 4

  • 0

آخرین اخبار
بیشتر