موسسه ملل
امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
آخرین اخبار : امکان ارزیابی شخصیت افراد بر اساس صندلی منتخبشان در پرواز! پیش بینی هوای گرم امروز اول آذر در مازندران اختصاص ۵۶۵ میلیارد تومان برای امداد رسانی به زلزله زدگان فال روزانه چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ و ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی به بشریت خدمتی بزرگ کردید ماندگاری نیروی کار چندسال است؟/خروج زودهنگام۴میلیون نفرازشغل اصلی
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۵/۷/۱۵ - ۱۵:۱۷ شناسه خبر : ۳۸۲۸۲
طرح گردشگری کرانه تا کویر با شرکت ۸ فرماندار از مازندران و سمنان در ساری کلید خورد
پیوند کویر سمنان به جنگل و دریا در مازندران طرح پیوند دادن ظرفیت های گردشگری استان های سمنان و مازندران با یکدیگر روز پنجشنبه با شرکت فرمانداران هشت شهرستان این ۲ استان در ساری کلید خورد.

وارش نیوز: طرح پیوند دادن ظرفیت های گردشگری استان های سمنان و مازندران با یکدیگر روز پنجشنبه با شرکت فرمانداران هشت شهرستان این 2 استان در ساری کلید خورد.

فرماندار ساری در این نشست گفت که برای این منظور طرح گردشگری کرانه تا کویر تعریف می شود تا ظرفیت های و جاذبه های گردشگری 2 استان مکمل هم شوند.
احمد حسین زادگان افزود : هدف از اجرایی شدن این طرح هم بهره گیری از ظرفیت های 2 استان سمنان و مازندران به خصوص شهرستان های هم مرز برای توسعه گردشگری است .

وی گفت : بین استان های مازندران و سمنان علاوه بر اشتراکات فرهنگی و تاریخی ، اشتراکات اقتصادی و گردشگری فراوانی هم وجود دارد که می توان با بهره گیری دو جانبه از این مزیت ها ، برای توسعه هر دو استان تلاش کرد.

فرماندار ساری افزود : طرح گردشگری کرانه تا کویر به منظور بهره گیری از ظرفیت های آبی در مازندران و کویر در استان سمنان برای جذب گردشگران داخلی و خارجی مطرح شده است.

 

وی ادامه داد : در این طرح می توان برنامه های گردشگری مختلفی را بویژه برای جذب گردشگران خارجی تعریف و اجرا کرد و یکی از الزامات اجرای چنین طرح و برنامه هایی هم تعامل میان فرمانداران هشت شهرستان استان های مازندران و سمنان است .
حسین زادگان گفت که فرمانداران هشت شهرستان دو استان می توانند برنامه ها و طرح های گردشگری خود را برای جذب مسافران خارجی بیان کنند.

فرماندار شهرستان سمنان نیز با استقبال از پیشنهاد اجرای طرح کرانه تا کویر ، خواهان جرایی شدن این طرح در قالب سند گردشگری منطقه ای شد.
سید عباس دانایی گفت که گردشگری از لحاظ اقتصادی سومین درآمد جهانی را به خود اختصاص داده است و اجرای طرح های گردشگری استان های سمنان و مازندران می تواند رونق گردشگری 2 منطقه را فراهم کند.

وی افزود : سابقه تاریخی دو استان نشان از وجود اشتراکات زیادی دارد و باید از این مزیت های دو جانبه برای توسعه و رونق اقتصادی منطقه استفاده کنیم و این آمادگی در بین مسئولان دو استان وجود دارد.

فرماندار سمنان اجرای طرح کرانه تا کویر را مرهون فعال کردن تشکل های مردمی در هر دو استان دانست و خواهان برنامه ریزی مدون برای فعال شدن این تشکل ها شد.

گفتنی است استان مازندران از جنوب و جنوب شرقی با استان سمنان مرز مشترک دارد و اگر چه رشته کوههای البرز سرنوشت این دو استان را به طور طبیعی جدا کرده است ، ولی تاریخ و فرهنگ مشترک سبب شده است تا همواره پیوستگی آنها محفوظ بماند. به لحاظ جمعیتی هم بخشی از جمعیت سه میلیونی مازندران را سمنانی ها تشکیل می دهند.
هم اکنون سمنان و مازندران از 2 مسیر دسترسی رسمی شامل سوادکوه و کیاسر به هم پیوند می خورند . علاوه بر این مسیرهای غیررسمی دیگری هم مانند جاده سفیدچاه در شهرستان گلوگاه هم 2 استان را به هم وصل می کند.

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر