موسسه ملل
امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
آخرین اخبار : امکان ارزیابی شخصیت افراد بر اساس صندلی منتخبشان در پرواز! پیش بینی هوای گرم امروز اول آذر در مازندران اختصاص ۵۶۵ میلیارد تومان برای امداد رسانی به زلزله زدگان فال روزانه چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ و ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی به بشریت خدمتی بزرگ کردید ماندگاری نیروی کار چندسال است؟/خروج زودهنگام۴میلیون نفرازشغل اصلی
سرویس : فرهنگ و هنر زمان :   ۱۳۹۵/۸/۶ - ۱۶:۲۶ شناسه خبر : ۳۸۹۸۹

اثر نفیس و سه زبانه ایرانی با حمایت یونسکو در موزه گوته آلمان به ثبت رسید اثر نفیس و سه زبانه (فارسی، انگلیسی و فرانسه) «رنج و رنگ»، تحقیق و تألیف محمدرضا اسدزاده که با مقدمه پروفسور سیدحسین نصر در ایران منتشر شده است، امروز به عنوان اثری بین‌المللی با حمایت کمیسیون ملی یونسکو در موزه گوته در آلمان به ثبت رسید.

وارش نیوز: کتاب «رنج و رنگ» از محمدرضا اسدزاده که در آن به زندگی و آثار استاد حسین بهزاد، پدر مینیاتور معاصر ایران پرداخته می‌شود، در موزه گوته آلمان به ثبت رسید.
به گزارش خبرآنلاین، اثر نفیس و سه زبانه (فارسی، انگلیسی و فرانسه) «رنج و رنگ»، تحقیق و تألیف محمدرضا اسدزاده که با مقدمه پروفسور سیدحسین نصر در ایران منتشر شده است، امروز به عنوان اثری بین‌المللی با حمایت کمیسیون ملی یونسکو در موزه گوته در آلمان به ثبت رسید.

 

 

در نشست ثبت اثر نفیس «رنج و رنگ» در موزه بین المللی گوته، ابتدا پیام دکتر سعداله نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو و نیز متنی از دکتر رضا داوری اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم ایران قرائت شد.

دکتر نصیری قیداری در پیام خود، ضمن ابراز خرسندی از همکاری کمیسیون ملی در انتشار این کتاب نفیس بیان داشت: «کمیسیون ملی یونسکو افتخار دارد که توانسته است همواره در راستای اهداف بین‌المللی خود، بسیاری از آثار ارزشمند مؤلفان و محققان ایرانی، از جمله این کتاب ارزشمند را که توسط آقای محمدرضا اسدزاده به معرفی تازه‌ای از شخصیت و آثار پدر مینیاتور ایران؛ استاد حسین بهزاد پرداخته شده است، در عرصۀ جهانی مورد حمایت قرار دهد و معرفی نماید.»

وی افزود: «گفت‌وگوی ما با جهان پیرامون‌مان به زبان هنر و ادبیات و حمایت از تألیفات و  آثار ماندگار در تاریخ فرهنگ ایران، رسالت کمیسیون ملّی بونسکو در ایران است و این رسالت باید زمینه‌ساز استقرار صلح و ایجاد تفاهم متقابل میان ملت‌ها، از طریق اشاعۀ فرهنگ و هنر باشد.»

همچنین در متن رئیس فرهنگستان علوم ایران آمده است: « یاد اهل هنر نه فقط نشانه ذوق است، بلکه می تواند مایه رهایی از قید و زندان عادات هر روزی و زندگی تکراری پر از ملال شود، اما برای اینکه زندگی یکسره رنگ نشود، باید از رنگ و رنگ هایی که هنرمندان ابداع می‌‌کنند و نشان می‌دهند، بی خبر نمانیم

دکتر رضا داوری اردکانی در متن مکتوب خود، کتاب «رنج و رنگ» را یک اثر خواندنی و تحسین برانگیز دانسته است.   

در این مراسم مولف و محقق اثر از سوی مدیریت موزه گوته  مورد تقدیر قرار گرفت و این کتاب به عنوان اثری بین‌المللی در موزه گوته به ثبت رسید.

مولف این کتاب شب گذشته در انجمن فرهنگی فرانکفورت به سخنرانی پرداخت و همچنین امسال پنل ویژه غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2016 به اثر معرفی «رنج و رنگ» اختصاص یافت.

گفتنی است اثر نفیس «رنج و رنگ» به سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی، کتابی تالیفی و تحقیقی از محمدرضا اسدزاده با مقدمه پروفسور سیدحسین نصر است که  چهره هایی از جمله رضا داوری اردکانی، بهاء الدین خرمشاهی، مرحوم باستانی پاریزی و  احسان نراقی برآن تقریظ هایی نوشته‌اند.

در این مجموعه نفیس با سبک تازه‌ای زندگی و آثار  پدر مینیاتور معاصر ایران، استاد حسین بهزاد، بررسی و به تفکیک آثار این هنرمند بزرگ در موزه های سه کشور جهان گردآوری شده است. انتشارات کمیسیون ملی یونسکو، نشر میراث، انجمن فرهنگی فرانسه و فرهنگستان هنر با حمایت مالی بانک پاسارگاد از جمله مشارکت کنندگان در چاپ این اثر هستند.

گروه رسانه ای وارش این افتخار بزرگ را به دوست عزیزمان جناب آقای محمدرضا اسدزاده، مولف و محقق این اثر نفیس صمیمانه تبریک عرض نموده ، موفقیت و بهروزی بیشتر ایشان را از درگاه ایزد متعال آرزومند است.

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر