امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
آخرین اخبار : سه مزرع جامع تولید نهال در کشور تاسیس شد علیپور در سودای تکرار درخشش برابر نفت ناگفته های پدر اهورا از قتل فجیع کودک ۲.۵ساله/ مادر اهورا را تیرماه طلاق دادم، نمی توانست صیغه شود آخرین اخبار از نحوه فوت دانشجوی ۱۹ ساله در استخر دانشگاه آزاد ساری روزنامه‌های ورزشی بیست و نهم مهرماه؛ عناوین روزنامه های شنبه ۲۹ مهرماه ۹۶؛
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۸:۴۳ شناسه خبر : ۳۹۴۱۳

پاسخ رئیس ساروی انجمن ملی حمایت ازحقوق مصرف کنندگان به شایعه تخلف مالی در این انجمن رئیس ساروی انجمن ملی حمایت ازحقوق مصرف کنندگان با تکذیب وقوع تخلف مالی در این انجمن ، علت پلمپ دفترشان در تهران را اختلاف و درگیری میان اعضاء اعلام کرد.

وارش نیوز: رئیس ساروی انجمن ملی حمایت ازحقوق مصرف کنندگان با تکذیب وقوع تخلف مالی در این انجمن ، علت پلمپ دفترشان در تهران را اختلاف و درگیری میان اعضاء اعلام کرد.

سید محمد جعفری که عضو شورای اسلامی شهر ساری هم هست گفت که تخلفات مالی این انجمن باید از سوی دستگاههای نظارتی مورد تائید قرار گیرد که این دستگاهها تخلفات مالی را رد کردند.

وی افزود : افرادی که به دلیل درگیری مرتکب تخلف شده بودند ، از سمتشان عزل شدند و باید برای ادامه فعالیت انجمن هیات سرپرستی تشکیل شود.
جعفری گفت که بزودی هیات سرپرستی انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان تشکیل می شود و این هیات به لحاظ قانونی حداقل 6 ماه فرصت دارد تا با برگزاری نشست مجمع عمومی ، نسبت به انتخاب هیات مدیره جدید اقدام کند.

وی اضافه کرد : هم اکنون تمام نمایندگی های انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در استان ها و شهرستان های کشور فعال است و مشکلی وجود ندارد.
سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان 18 آبان ماه سال جاری دفتر انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان را در تهران به دلیل آنچه که تخلف عنوان شده بود ، پلمپ کرد.

بر اساس اعلام این سازمان ، دفتر انجمن تا زمان تعیین هیات سرپرستی بسته باقی می ماند.
در پی پلمپ دفتر انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، گمانه زنی هایی مبنی بر وقوع تخلفات مالی در این تشکل غیر دولتی صورت گرفت و در فضای مجازی دست به دست شد.


** وظایف انجمن حمایت ازحقوق مصرف کنندگان

مهم ترین وظیفه انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در نام آن مستتر است .

ایجاد بستر مناسب جهت اجرای سیاست‌ها، برنامه‌ها و مقررات مربوط به حقوق مصرف‌کنندگان ، اشاعه فرهنگ رعایت حقوق مصرف کنندگان و تثبیت و تعمیق آن در بین گروههای مختلف جامعه بویژه تبیین وظایف و تکالیف کلیه عرضه کنندگان ، پیگیری در جهت استیفاء حقوق مصرف کنندگان ، شناسایی و جلوگیری از ایجاد هر گونه تبانی، انحصار و تحمیل شرایط از سوی عرضه کنندگان کالا و خدمات از جمله وظایف این انجمن است.

انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان سال 88 در کشور تشکیل شد و اکنون در تمام مراکز استان های کشور نمایندگی دارد./ایرنا

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر