امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
آخرین اخبار : ناگفته های پدر اهورا از قتل فجیع کودک ۲.۵ساله/ مادر اهورا را تیرماه طلاق دادم، نمی توانست صیغه شود آخرین اخبار از نحوه فوت دانشجوی ۱۹ ساله در استخر دانشگاه آزاد ساری روزنامه‌های ورزشی بیست و نهم مهرماه؛ عناوین روزنامه های شنبه ۲۹ مهرماه ۹۶؛ ایران در جایگاه بیست و سوم نظام استانداردسازی جهانی فال روزانه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۵/۹/۱۶ - ۱۶:۵۷ شناسه خبر : ۴۰۱۶۷

علی کلانه محیط بان مازندرانی ، نفر اول جایزه یحیی شد علی کلانه ، محیط بان پارک ملی پابند شهرستان بهشهر در شرق مازندران ، رتبه اول سومین جشنواره یحیی را کسب کرد . علی کلانه موفق به دریافت لوح تقدیر و جوایز نقدی این جشنواره شد .

وارش نیوز: علی کلانه ، محیط بان پارک ملی پابند شهرستان بهشهر در شرق مازندران ، رتبه اول سومین جشنواره یحیی را کسب کرد .
علی کلانه موفق به دریافت لوح تقدیر و جوایز نقدی این جشنواره شد .
جشنواره محیط زیستی جایزه یحیی به پاس قدردانی ایثارگری شهید یحیی شاه کوه محلی محیط بان استان های گلستان، مازندران و خراسان شمالی است که در سال 85 در درگیری با شکارچیان غیرمجاز در خراسان شمالی به شهادت رسید.

** تاریخچه جایزه یحیی
این جایزه به ابتکار و همت 2 هنرمند عضو انجمن ، مجتبی رمزی و پریدخت مشگ زاد از سال 1393 در دل انجمن یوزپلنگ ایرانی در راستای برنامه‌های حمایتی انجمن از محیط بانان تعریف و دبیرخانه ای دایمی برای پیگیری روند جایزه یحیی تشکیل شد.
به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره محیط بان شهید یحیی شاه کوه محلی و معنای حیات بخش اسم یحیی، این مراسم جایزه یحیی نام گرفت و هدف اصلی آن تجلیل از محیط‌بانانی است که تلاش‌های چشم‌گیری در زمینه حفاظت از عرصه‌های تنوع‌زیستی در حوزه‌های محل خدمت خود داشته‌اند.

** چگونگی انتخاب محیط بان برتر
داوری این مسابقه از طریق بررسی فرم‌هایی است که توسط محیط ‌بانان و شبکه تشکل‌های محیط ‌زیست استان‌ها به دبیرخانه ارسال می شود و این فرم‌ها دربرگیرنده ١١ معیار مختلف شغل محیط ‌بانی است که برای هرمحیط‌ بان با توجه به مدارک و مستندات تکمیل می‌شوند.
از میان 11 ملاک و معیار فرم‌ها ، سه معیار تحت عنوان‌های کشف تخلف صید و شکار ، کشف آلاینده‌های محیط زیست و جلوگیری از تخریب و تصرف محیط زیست به وظیفه اصلی محیط‌ بانان می‌پردازد.
محیط بانانی که بتوانند بیشترین امتیاز را کسب کنند، به عنوان محیط بان برتر انتخاب می شوند.

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر