امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۹
آخرین اخبار : پول مردم با اعدام بابک زنجانی برنمی‌گردد/ برخی وزرا در جریان تخلفات انتخاباتی احضار و ۱۴ مسئول محکوم شدند/ پرونده برادران دو مسئول ارشد اجرایی در دست رسیدگی است هنوز قشقایی را فراموش نکردیم/ بازیکنانم مراقب هستند غافلگیر نشوند مازندران برای رسیدن به جایگاه واقعی نیازمند وفاق و همدلی است قتل مرد جوان بلوط فروش در رامیان با ضربات چاقو در جنگل دلند/ دستگیری ۲ مظنون و احتمال وقوع قتل توسط دوست قدیمی زمان توقف و انتظار کشتی‌ها در بنادر کاهش یابد پرداخت تسهیلات توسعه پرورش ماهیان خاویاری در استان های شمالی
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۵/۹/۱۶ - ۲۳:۰۳ شناسه خبر : ۴۰۱۸۲
رئیس شورای بخش چهاردانگه ساری:
تاوان سوء مدیریت پسماند ساری نباید نصیب مردم چهاردانگه شود/ درخواست مردمی برای انتقال به استان سمنان رئیس شورای بخش چهاردانگه ساری با اشاره به انتقال نامناسب زباله به منطقه بالادست چهاردانگه خاطرنشان کرد: مردم منطقه نسبت به انتقال زباله به این منطقه و بی‌تفاوتی مسؤولان استانی به‌شدت گلایه دارند و به‌نظر می‌رسد کاسه صبر مردم از بابت انتقال زباله لبریز شد.

وارش نیوز: رئیس شواری بخش چهاردانگه مازندران با بیان اینکه باید متولیان استانی برنامه مدونی برای جلوگیری از انتقال زباله به منطقه چهاردانگه را در دستور کار قرار دهند، گفت: قرار نیست تا ابد مردم منطقه چهاردانگه تاوان سوء مدیریت در پسماند استان مازندران را بدهند.

اصغر عالیشاه در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: طرح انتقال زباله به منطقه چهاردانگه مازندران مشکلات جدی برای مردم به‌وجود آورد.

وی با اعلام اینکه تبعات زیست محیطی و بهداشتی ناشی از انتقال زباله به منطقه چهاردانگه در حال ظهور و بروز است، افزود: مشکلات ناشی از آلودگی آب یک مدرسه که توسط آزمایشگاهی در استان سمنان تأیید شد و نیز بیماری پوستی چند نفر از مردم منطقه از مشکلاتی است که در حال حاضر عرصه را بر زندگی مردم تنگ کرد.

رئیس شورای بخش چهاردانگه مازندران با ابراز نگرانی از آلوده بودن آب‌های زیرزمینی این منطقه، بیان کرد: بیماری‌های ناشناخته ناشی از انتقال زباله در کمین مردم منطقه است و با توجه به پایین بودن سطح درآمد مردم امکان پیگیری و درمان حتی در سطح پایین نیز وجود ندارد.

این مسؤول با بیان اینکه مردم منطقه چهاردانگه ساری از اعتبارات استانی سهمی ندارند، تصریح کرد: مردم منطقه بی‌مهری‌های مالی و اعتباری مسؤولان استانی را تحمل کردند ولی انتقال زباله ساری رنج مضاعفی است که این روزها گریبان‌گیر مردم محروم است و باید زمینه‌ای ایجاد شود تا طرح انتقال زباله به منطقه چهاردانگه مازندران به‌صورت کلی منتفی شود.

عالیشاه با اعلام اینکه طرح انتقال زباله قرار بود تنها به مدت 6 ماه به این منطقه انجام شود، خاطرنشان کرد: مسؤولان استانی از مهربانی مردم این منطقه سوء استفاده کردند و طی این مدت اقدامی مناسب برای ساماندهی پسماند مرکز استان انجام نشد.
وی با اعلام اینکه مدت‌ زیادی بحث احداث کارخانه  زباله‌سوز در ساری مطرح است، اضافه کرد: اگر متولیان استانی بنا بر احداث کارخانه زباله‌سوز داشتند طی این مدت باید انجام می‌دادند.

رئیس شورای بخش چهاردانگه ساری با اشاره به انتقال نامناسب زباله به منطقه بالادست چهاردانگه خاطرنشان کرد: مردم منطقه نسبت به انتقال زباله به این منطقه و بی‌تفاوتی مسؤولان استانی به‌شدت گلایه دارند و به‌نظر می‌رسد کاسه صبر مردم از بابت انتقال زباله لبریز شد.

این مسؤول با اعلام اینکه به‌دلیل بی‌مهری متولیان استان مازندران نسبت به مردم منطقه بحث تحت پوشش قرار گرفتن استان سمنان نیز به‌صورت جدی مطرح است، تأکید کرد: تقاضاهای مبنی بر انتقال منطقه بالادست چهاردانگه مازندران به سمنان نیز مطرح است که این موضوع در جلسات شورای بخش از جانب مردم به شوراها مطرح می‎شود.

عالیشاه در ادامه با بیان اینکه باید متولیان استانی برنامه مدونی برای جلوگیری از انتقال زباله به منطقه چهاردانگه را در دستور کار قرار دهند، ادامه داد: قرار نیست تا ابد مردم منطقه چهاردانگه تاوان سوء مدیریت در پسماند استان مازندران را بدهند.

وی در پایان با اعلام اینکه طرح ساماندهی پسماند شهر ساری به‌صورت کلی فراموش شد، گفت: مدت‌های زیادی است که بحث احداث کارخانه زباله سوز در ساری مطرح است ولی به صورت عملیاتی اقدام مناسبی انجام نمی‎شود.

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر