امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۶
آخرین اخبار : پول مردم با اعدام بابک زنجانی برنمی‌گردد/ برخی وزرا در جریان تخلفات انتخاباتی احضار و ۱۴ مسئول محکوم شدند/ پرونده برادران دو مسئول ارشد اجرایی در دست رسیدگی است هنوز قشقایی را فراموش نکردیم/ بازیکنانم مراقب هستند غافلگیر نشوند مازندران برای رسیدن به جایگاه واقعی نیازمند وفاق و همدلی است قتل مرد جوان بلوط فروش در رامیان با ضربات چاقو در جنگل دلند/ دستگیری ۲ مظنون و احتمال وقوع قتل توسط دوست قدیمی زمان توقف و انتظار کشتی‌ها در بنادر کاهش یابد پرداخت تسهیلات توسعه پرورش ماهیان خاویاری در استان های شمالی
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۱۲:۳۰ شناسه خبر : ۴۰۲۴۶

۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی زیر پوشش بیمه قرار دارند رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی گفت که تاکنون ۸۰۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی کشور زیر پوشش بیمه قرار گرفته اند.

وارش نیوز: رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی گفت که تاکنون 800 هزار نفر از کارگران ساختمانی کشور زیر پوشش بیمه قرار گرفته اند.
اکبر شوکت روز پنجشنبه در آئین رونمایی سامانه پایش بیمه کارگران ساختمانی مازندران در ساری آمار کارگران ساختمانی کشور را یک میلیون و 100 هزار نفر برآورد کرد.
وی گفت که تا پیش از اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی 90 درصد کارگران بیمه شده فعلی حتی سابقه یک روز بیمه نداشتند.
شوکت افزود : با اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی بسیاری از دغدغه های امنیت جانی وکاری این قشر رفع شده است .
اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی در کشور از سال 89 آغاز شد . 
بر اساس قانون ، کارگران ساختمانی با دریافت کارت مهارت فنی از سازمان فنی و حرفه ای در یکی از شاخه های مشاغل ساختمانی و ارائه آن به تامین اجتماعی می توانند از این بیمه برخوردار شوند ، اما در عمل تعداد زیادی از شعب تامین اجتماعی بدون اهمیت به مصوبات دولت و مجلس اقدام به بیمه و احراز صلاحیت بیمه شدگان کردند. 
سامانه پایش بیمه کارگران ساختمانی نیز با هدف شناسائی افراد واجد شرایط و جلوگیری از سواستفاده دیگران از این بیمه ارزان قیمت در دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت و در مازندران نیز از امروز اجرایی شد.
بر اساس گزارش رسمی انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران 90 هزار نفر از افرادی که زیر پوشش بیمه ساختمانی در این استان قرار داشتند ، در یک راستی آزمائی مردود شدند .
این تعداد افرادی بودند که در مشاغل دیگر اشتغال داشتند ولی از بیمه ساختمانی به خاطر ارزان بودن استفاده می کردند .
** فوت روزانه سه کارگر ساختمانی حین کار
رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی بیمه این قشر را ضروری دانست و گفت : بیشترین حوادث کار مربوط به کارگران ساختمانی است .
وی به آماری مبنی بر فوت روزانه 3 کارگر ساختمانی حین کار اشاره کرد وگفت : یک هزار و 300 کارگر ساختمانی سال 92 هنگام براثر سوانح حین کار فوت کردند.
شوکت با اشاره به سواستفاده برخی افراد در برخورداری بیمه کارگران ساختمانی گفت که با راه اندازی سامانه پایش کارگران ساختمانی بسیاری از چالش ها این بخش کنترل شده است .
وی تاکید کرد : این سامانه باعث می شود تا کارگران واقعی ساختمانی از خدمات بیمه برخوردار شوند./ایرنا

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر