امروز : یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۷
آخرین اخبار : امید قالیباف به "سَندروم قربانی"! / دولت چهار درصد (۴%) ، اسم رمز یا تاکتیک انتخاباتی؟! شخم و شیار ۱۹۵ هزارهکتار از زمین های شالیزاری در مازندران فال روزانه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ آقای نریمان؛ دولت روحانی دیگر هندوانه سربسته نیست! / آیا مازندران دوباره برای روحانی لُخت می شود؟ محسنی اژه‌ای: ریشه حقوق‌های نجومی در دولت احمدی‌نژاد بود افتتاح ستاد انتخاباتی دکتر روحانی "حزب اعتدال و توسعه" با حضور مهمان ویژه !
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۲۳:۰۱ شناسه خبر : ۴۰۳۲۹
پیشنهاد رئیس اداره بهزیستی آمل به مسئولان:
اگر می توانید یک روز با ویلچر در شهر تردد کنید وی تاکید کرد: چرا به معلول به عنوان شهروند درجه دو نگاه می شود، چرا یک استخر و یک سالن ورزشی برای معلولان در شهر آمل وجود ندارد.

وارش نیوز: رئیس اداره بهزیستی آمل گفت: یک مسئول با ویلچر در شهر تردد کند تا ببیند آیا می تواند از خیابان عبور کند، می تواند حقوق ماهیانه خود را از عابر بانک بگیرد، چرا محیط را برای معلولان آماده نمی کنیم.

وحید حسین زاده با اشاره به اینکه در زمینه اهداف، برنامه ها و چشم اندازهای سازمان بهزیستی و  گروه هدف بهزیستی که عده کثیری از آنها معلولین هستند، چگونگی خدمات رسانی و توانمند کردن معلولین در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: سازمان بهزیستی از زمان تاسیس تاکنون به ارایه خدمات گوناگون در زمینه های مختلف از جمله؛ مناسب سازی خیابان ها، اماکن عمومی و مسکونی برای معلولین، ارایه خدمات ژنتیکی قبل و بعد از ازدواج جهت پیشگیری از معلولیت ها، ارایه خدمات مشاوره ای رایگان به افراد در معرض خطر و افراد دارای رفتارهای پرخطر به صورت حضوری و تلفنی، اجرای برنامه های غربالگری شنوایی، بینایی و ژنتیکی، انجام آزمایش و مشاوره های رایگان در زمینه ایدز، ارایه تسهیلات اشتغال به مددجویان و معلولان، ارایه تسهیلات و خدمات به گروه های مختلف معلولین؛ جسمی حرکتی، عقب مانده ذهنی، ناشنوا، نابینا، افراد دارای مشکلات رفتاری، رشدی و مادرزادی به گروه هدف خود کرده است.

وی با اشاره به اینکه ناتوانی خارج از وجود انسان است اما وجود انسان به توانایی است، بیان کرد:  توانایی به جسم و اعضا و جوارح نیست بلکه به اخلاق و عقل و شعور و شخصیت انسان ها توانایی ویژه است.

رئیس اداره بهزیستی آمل با تاکید بر اینکه مسئولان موظف هستند مبلمان شهری و محیط اداری وتجاری را برای معلولین و سالمندان مناسب سازی کنند، تصریح کرد: یک مسئول با ویلچر در شهر تردد کند تا ببیند آیا می تواند از خیابان عبور کند، می تواند حقوق ماهیانه خود را از عابر بانک بگیرد، چرا محیط را برای معلولان آماده نمی کنیم.

وی تاکید کرد: چرا به معلول به عنوان شهروند درجه دو نگاه می شود، چرا یک استخر و یک سالن ورزشی برای معلولان در شهر آمل وجود ندارد.

حسین زاده با اشاره به اینکه 7 هزار معلول در شهرستان آمل وجود دارد، عنوان کرد: 50 درصد معلولان شهرستان آمل جسمی حرکتی هستند که این امر ناشی از سوانح و تصادفات جاده ای است از این رو این بخش نیاز به خدمات دارند تا بتوانند مانند افراد عادی به زندگی خود ادامه دهند.

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر