امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
آخرین اخبار : ۱۶۲۲ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز در مازندران تشکیل شد نشاط‌آفرینی در جامعه محصول جدید فناورانه مازندران در حوزه پزشکی رونمایی می‌شود لکه خونی در چشم نشانه چیست؟ بودجه ۹۷ روی میز مجمع نمایندگان مازندران قرار می گیرد ظرفیت‌های قانونی برای «افزایش قیمت بنزین» وجود دارد
سرویس : سیاست زمان :   ۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۲۳:۲۹ شناسه خبر : ۴۰۳۶۹
فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد
اعزام ۴۳ ناوگروه رزمی به دریاهای آزاد فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعزام ۴۳ ناوگروه رزمی برای تامین امنیت خطوط مواصلاتی دریایی کشور در دریاهای آزاد را از کارهای انجام شده ارتش جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: اقتدار دریایی منوط به داشتن تجهیزات، دانش فناوری و نیروی انسانی است.

وارش نیوز: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعزام 43 ناوگروه رزمی برای تامین امنیت خطوط مواصلاتی دریایی کشور در دریاهای آزاد را از کارهای انجام شده ارتش جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: اقتدار دریایی منوط به داشتن تجهیزات، دانش فناوری و نیروی انسانی است.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری بعد از ظهر امروز در حماسه بزرگ جوان انقلابی با شعار جوانان انقلابی، مدافعان ولایت با بیان اینکه باید دید چقدر از دریا برای منافع کشور استفاده شده است،اظهار کرد: آنهایی که دروازه ارتباط با دریا را ندارند مثل این است که در زندان به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه ایجاد سیستم پیوسته تحرک که در خدمت تجارت قرار دارد، اهمیت جهانی دسترسی به خشکی جهانی را از طریق دریا نشان می‌دهد، افزود: فرصت برای پیشرفت، توسعه پایدار و افزایش ثروت و فرصت برای کسب منزلت منطقه‌ای و جهانی از جمله اهمیت جهانی دریا است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه استفاده از دریا ابعاد مختلف دارد، تصریح کرد: میزان بهره‌گیری از آن به جغرافیا، سیاست، دولت‌مردان، زندگی مردم و گستردگی سواحل و کیفیت آن بستگی دارد.

سیاری با بیان اینکه جایگاه کشور ما در مرکز بیضی راهبردی انرژی جهان در مرکز واقع شده است، خاطرنشان کرد: ایران تنها کشوری است که بیشترین مزیت ترانزیتی را در این مرکز دارد و این مرکز 71 درصد از ذخایر نفت و 69 درصد از ذخایر گاز جهان را دارد.

وی با بیان اینکه انبار انرژی جهان در خلیج فارس قرار دارد، یادآور شد: بالغ بر 60 درصد نفت و 45 درصد گاز جهان در منطقه خلیج فارس قرار دارد و کشورهای ژاپن، هند و چین نیز به منابع انرژی کشور ما وابسته هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش موقعیت ژئوپولیتیکی راهبردی کشور، نفت و ذخایر راهبردی منطقه، الهام‌بخشی برای ملت‌های جهان، تقابل آرمان‌های انقلاب اسلامی با منافع استکبار جهانی، استکبارستیزی و مخالفت با ظلم و ظالم را از دلایل آماج تهدید بودن کشور ما برشمرد و خاطر نشان کرد: ایجاد بنادر به عنوان مراکز مواصلاتی حمل و نقل در ابعاد منطقه‌ای، فروش دانش، استفاده از ظرفیت ترانزیت کالا، استفاده از ظرفیت دریا برای ایجاد مشاغل متنوع، حمل و نقل دریایی، استفاده از انرژی دریایی و ظرفیت صنایع گردشگری دریایی را از جمله منافع دریا است.

وی اعزام 43 ناوگروه رزمی برای تامین امنیت خطوط مواصلاتی دریایی کشور در دریاهای آزاد را از کارهای انجام شده ارتش جمهوری اسلامی ایران برشمرد و اضافه کرد: 3 هزار و 836 فروند کشتی‌های اسکورت شده از سال 86 تاکنون، 67 هزار و 257 فروند روگیری انجام شده یگان نظامی و تعداد 89 هزار و 756 فروند یگان غیرنظامی از جمله اقدامات انجام شده ارتش نیروی دریایی است.

سیاری به ساخت انواع ناوشکن توسط جوانان ایرانی اشاره کرد و افزود: تا سال 71 هیچ اطلاعاتی درباره زیردریایی نداشتیم اما امروز به جایی رسیده‌ایم که خودمان زیردریایی می‌سازیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اقتدار دریایی را منوط به داشتن تجهیزات، علم فناوری و نیروی انسانی دانست و گفت: همه عوامل در گرو نیروی انسانی است و نیروی انسانی در گرو داشتن جوان انقلابی ولایت‌مدار و دارای بصیرت است.

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر
پربازدیدترین ها