موسسه ملل
امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
آخرین اخبار : یک جسد سوخته در کردکوی کشف شد چه فیلم‌هایی به سینماهای کشور آمدند؟ صدور کیفرخواست برای ۱۶ متهم پرونده فیش‌های نجومی/ رسیدگی قاطع قوه قضاییه تا بازگرداندن حقوق‌های غیرحق/ احکام نجومی بگیران به زودی صادر می‌شود نخستین نشست هم اندیشی استاندار مازندران با رسانه‌ها اعزام سه مازندرانی به لیگ جهانی از سرمربی‌مان شاکی هستیم که در تمرینات شرکت نمی‌کند
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۱۳:۳۷ شناسه خبر : ۴۱۱۴۵
فرمانده انتظامی استان طی ۹ ماهه امسال در گلستان خبرداد:
کشف بیش از ۵۴ میلیارد تومان زمین خواری فرمانده انتظامي استان گلستان با اشاره به کشف بيش از ۵۴۵ ميليارد ريال زمين خواري طي ۹ ماهه نخست امسال گفت: منابع طبيعي سرمايه ملي کشور است و با متصرفان اراضي ملي برابر قانون برخورد خواهد شد .

وارش نیوز: فرمانده انتظامي استان گلستان با اشاره به کشف بيش از 545 ميليارد ريال زمين خواري طي 9 ماهه نخست امسال گفت: منابع طبيعي سرمايه ملي کشور است و با متصرفان اراضي ملي برابر قانون برخورد خواهد شد . 

سردار علي اکبر جاويدان با تاکيد بر عزم راسخ پليس و دستگاه قضائي در برخورد با پديده زمين خواري اظهار کرد: مقابله با زمين خواري يک مطالبه عمومي است. 

وي پديده زمين خواري در استان گلستان را از جرايم جديد در چند سال اخير عنوان کرد و افزود: تمرکز در پرونده هاي زمين خواري يکي از مهم ترين اولويت هاي پليس آگاهي است. 

اين مقام ارشد انتظامي استان با اشاره به تاکيدات مقام معظم رهبري در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادي از جمله پديده زمين خواري تصريح کرد: هماهنگي و هم افزايي بسيار خوبي در حوزه دستگاه قضائي و انتظامي در استان وجود دارد. 

جاویدان منابع طبيعي را سرمايه ملي کشور تلقي و اظهار کرد: حفظ اراضي ملي و منابع طبيعي از دست سودجويان به صورت ويژه در دستور کار پليس قرار دارد. 

وی با بيان اينکه در حوزه برخورد با زمين خواري، پرونده هاي بزرگ به پليس آگاهي دلالت داده مي شود، گفت: در همين راستا بخشي از پرونده هاي زمين خواري که ارزش ريالي آن پايين تر است به حوزه کلانتري ها و پاسگاه ها دلالت و بخشي از پرونده هاي حقوقي نيز در حوزه حقوقي ادارات مربوطه مانند اداره کل منابع طبيعي، محيط زيست، جهاد کشاورزي و ديگر ادارات بررسي مي شوند. 

فرمانده انتظامي استان گلستان از تشکيل 56 پرونده زمين خواري در 9 ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: تشکيل اين تعداد پرونده طي اين مدت نسبت به مدت مشابه در سال قبل 12 درصد رشد داشته است. 

وي با اشاره به اينکه طي اين مدت بيش از 689 هزار مترمربع اراضي ملي از دست متصرفان منابع طبيعي خارج شده خاطر نشان کرد: ارزش اين مقدار از اراضي ملي بازگردانده شده بيش از 545 ميليارد و 245 ميليون ريال بوده است. 

جاويدان با تاکيد بر حفظ بيت المال خواستار تعامل و همکاري همه دستگاه هاي مرتبط براي مقابله با زمين خواري و متجاوزان به منابع و عرصه هاي ملي شد. /ایسنا

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر