موسسه ملل
امروز : یکشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۳
آخرین اخبار : تغییر وضعیت جلسات سه قوه درباره موسسات مالی و اعتباری/ مشکلات موسسه کاسپین تقریبا رو به اتمام است شکوه مهربانی مازندرانی‌ها در کمک به زلزله زدگان ۲۳۱ بهره بردار کشاورزی نوشهری تسهیلات سرمازدگی دریافت کردند. طرح پایش وضعیت واحدهای مسکونی روستایی در مازندران اجرا می‌شود صفحه نخست روزنامه‌های بیست‌وهفتم آبان ماه فال روزانه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۱۴:۲۳ شناسه خبر : ۴۱۱۴۸
مدیر مسکن راه و شهرسازی گلستان:
۹۴ خانوار معلول گلستانی خانه دار می‌شوند مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان از تامین زمین و مسکن برای ۹۴ خانوار معلول در استان خبر داد.

وارش نیوز: مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان از تامین زمین و مسکن برای ۹۴ خانوار معلول در استان خبر داد.
محمود تیموری با اشاره به انعقاد تفاهم نامه تامین مسکن خانوارهای معلولین واجد شرایط و تحت پوشش سازمان بهزیستی در استان، اظهار کرد: زمین و واحدهای مسکونی برای ۹۴ خانوار مذکور در استان تامین شده و به اقدام و شروع عملیات اجرایی برای انجام سایر اقدامات از سوی دستگاه‌ها و نهادهای متولی نیاز دارد.

وی افزود: زمین و واحد مسکونی تامین شده شامل تامین زمین برای ۳۷ خانوار و تامین واحد مسکونی برای ۵۷ خانوار است.

تیموری به تشریح اقدامات انجام شده برای تامین زمین این اقشار پرداخت و افزود: برای ۲۷ خانوار از ۳۷ خانوار متعهد شده در تفاهم نامه، از اسفند ماه سال گذشته در شهرستان‌های گرگان، آق قلا، آزادشهر، کردکوی و رامیان، اراضی به مساحت ۳۱۴۵.۲۶ مترمربع، تهیه و طی قراردادی به انجمن خیرین مسکن ساز استان تحویل و واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه راه و شهرسازی گلستان در راستای وظایف قانونی و نوع دوستانه خود، تکالیف محوله در این تفاهم نامه را در شهرستان‌های یاد شده تا این مرحله به اجرا درآورده، خاطرنشان کرد: در شهرستان علی آبادکتول برای تامین زمین پنج خانوار از مددجویان هم پیگیری‌های لازم انجام شده و اداره کل راه و شهرسازی برای خرید اراضی مورد نیاز این مسئله در جلسات متعدد کمیته راهبری استان هم اعلام آمادگی کرده اما تاکنون زمینی که دارای سند مالکیت و فاقد مشکل برای مددجویان باشد، یافت نشده و کمیته مذکور نیز موردی معرفی نکرده است.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان با بیان اینکه تهیه زمین برای این عزیزان در شهرستان علی آباد در دست پیگیری است، افزود: در شهرستان رامیان و گالیکش، واگذاری زمین با معارضاتی روبرو بوده که در دست پیگیری برای آزادسازی است.

تیموری ادامه داد: برای دو خانوار تحت الشعاع تفاهم نامه مذکور در شهرستان بندرگز هم، تعهد زمین به تامین واحد مسکونی تبدیل شده که یکی از آنها خریداری شده و دیگری در حال خریداری است.

وی تصریح کرد: اداره کل راه و شهرسازی گلستان طی مدت زمان کوتاهی پس از عقد تفاهم نامه، اقدامات لازم از جمله تامین و واگذاری زمین و معرفی واحدهای مسکونی از محل پروژه‌های مسکن مهر در حال تکمیل را معرفی کرده است.

تیموری درباره واحدهای در حال تکمیل مسکن مهر، گفت: از آنجایی که سهم آورده متقاضیان نقش مهمی در تکمیل سریع‌تر پروژه‌های معرفی شده دارد، تعلل بسیار زیاد متقاضیان برای تکمیل سهم آورده واحد مسکونی مورد نظر، اداره کل راه و شهرسازی را با چالش‌های متعددی روبرو کرده به طوری که تداوم این عامل را، دلیل تاخیر در تحویل پروژه‌ها می‌داند.

وی یادآور شد: انجمن خیرین مسکن ساز استان که دبیرخانه تفاهم نامه منعقده را بر عهده دارد، مکلف به اجرای تعهدات خود در قبال تفاهم نامه منعقده بوده اما برابر مستندات اعلام شده، تاکنون اقدام خاصی را برای ساخت واحدهای در تعهد به انضمام سایر دستگاه‌های متولی انجام نداده است./مهر

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر