mashin
امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۲
آخرین اخبار : ایران آماده سواپ روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت کشورهای حاشیه دریای خزر است نوه مصدق به فرزند کاشانی:تاریخ جواب ادعای شما را داده است دو عکس متفاوت از ظریف: تلگرام بازی و رفع خستگی انتقاد جمشید مشایخی به عزت الله انتظامی: آن موقع تنبک می‌زد جلوی شهبانو! عیار زنی سه وزیر پیشنهادی اقتصاد مسعود شجاعی هم برای اولین بار به اتفاقات اخیر واکنش نشان داد
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۲۲:۴۳ شناسه خبر : ۴۱۱۶۲

شورای راهبردی توسعه در بابل تشکیل شود شهرستان بابل منابع ارزشمندی در بخش های مختلف منابع انسانی کشور دارد که آماده همکاری برای توسعه زادبوم خود هستند اما باید یک نهاد و سازمانی برای ساماندهی خیل عظیم دوستدار توسعه باشد تا از این ظرفیت استفاده مطلوب نماید.

وارش نیوز: پیشتر در چند یادداشت بر لزوم " نهادسازی " جهت انسجام بخشی برای توسعه شهرستان تاکید داشته و در این قلم نیز بر آن اصرار دارم.

هم اکنون شاهد هستیم بعضا ائمه جمعه، نمایندگان، فرمانداری و دستگاه های اجرایی، شوراها و شهرداری ها، نهادهای عمومی و تشکل های صنفی و مردم نهاد می خواهند به تنهایی یک فعالیت محوری شهرستان را راهبری نمایند.

میل به تکروی و اقدامات موازی موجب هدر رفت منابع و فرصت ها و عدم تحقق برنامه ها می شود. از این رو اگر مقامات ارشد شهرستانی گرد نهادی قاعده مند با عنوان:  "شورای راهبردی توسعه شهرستان بابل" متشکل شوند بیش از گذشته می توانند با هم افزایی برای توسعه شهرستان بزرگ بابل نقش آفرینی نمایند.

آنچه که امروز جای نگرانی و موجب فرصت سوزی است روزمرگی و تکروی مسئولان شهرستان است که علی رغم تلاش و دلسوزی اما بدلیل واگرایی نتیجه خاصی متوجه شهرستان نمی کند. بی شک ایجاد یک نهاد و ساختار فرابخشی در شهرستان موجب هم افزایی و انسجام کنشگران توسعه می گردد.

شورای راهبردی_توسعه می تواند با مسئله یابی مهم ترین نیازهای شهرستان بابل، تدوین یک برنامه استراتژیک، اولویت بندی و تقسیم کار مناسب از همه ظرفیت های شهرستان به نحو مطلوب استفاده نماید. شورای راهبردی شهرستان جدا از کارکرد همگرایانه ،حتی موجب جلوگیری از واگرایی موجود در شهرستان که این روز ها در قالب برخی بیانیه های فرسایشی  رونمایی گردیده است خواهدشد.

تشکیل شورای راهبردی توسعه مبتنی بر منطق آینده گرایی و معطوف به همگرایی موجب همصدایی و وحدت گفتمانی در بیان مشکلات، خواسته ها و مطالبات، اولویت ها و برنامه ها می شود و در یک افق مدت دار می توان به تحقق نتایج امیدوارکننده آن دل بست. شورای راهبردی توسعه "اتاق فکر "و تالار گفتگوی شهرستان است و اگر با نگاه فراجناحی، علمی و استراتژیک مدیریت شود مقوم توسعه شهرستان خواهد شد.

شهرستان بابل منابع ارزشمندی در بخش های مختلف منابع انسانی کشور دارد که آماده همکاری برای توسعه زادبوم خود هستند اما باید یک نهاد و سازمانی برای ساماندهی خیل عظیم دوستدار توسعه باشد تا از این ظرفیت استفاده مطلوب نماید. به نظر نگارنده دفتر امام جمعه محترم بهترین مکان برای تشکیل این شورا است چرا که "حضرت حجت الاسلام والمسلمین روحانی" به عنوان پدر معنوی شهرستان قابلیت انسجام بخشی غالب مسئولان شهرستان و کنشگران توسعه را دارند.

 ایرج نیازآذری - فعال اجتماعی

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر