امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
آخرین اخبار : ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد دلایل نوسان شدید قیمت ارز/دلار چقدر حباب دارد؟ مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار گاز خانگی در ساری باران های اسیدی در راه زیست بوم شمال بازار خودرو هر کی به هر کی شد/گرانی ۶۸ میلیون تومانی سانتافه در یک روز پای قدرتمند و طبیعیِ خودمان را با عصای بیگانه عوض نکنیم/ به بیگانه نباید چشم دوخت
سرویس : سیاست زمان :   ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۲۲:۱۰ شناسه خبر : ۴۱۲۶۹
دکتر هادی ابراهیمی:
مردان تاریخ ساز، زنده هستند/ ضرورت وحدت و همدلی برای حفظ منافع ملی اکنون که به تعبیر مقام معظم رهبری این مبارز کهنسال در محضر محاسبه الهی با پرونده ای مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد و این سرنوشت همه مسئولان جمهوری اسلامی است، بنابراین در این شرایط حساس از تاریخ کشورمان باید با وحدت و یکپارچگی و همدلی و حفظ منافع ملی تحت زعامت رهبری معظم انقلاب توطئه ها و ترفندهای دشمنان را خنثی کنیم.

وارش نیوز: در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر هادی ابراهیمی پیام تسلیتی را منتشر کردند.

به گزارش وارش نیوز، متن پیام دکتر ابراهیمی به شرح ذیل است:

یاران امام خمینی (ره)، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری یکی پس از دیگری در طی این سال ها از جمع ما رفتند و روح بلندشان در جوار رحمت الهی آرام گرفت. اما نام و یاد و خاطره آنها باقی است .

مهدوی کنی ها، واعظ طبسی ها، خزعلی ها، موسوی اردبیلی ها، محمدی گیلانی ها و هاشمی رفسنجانی ها و .... مردان بزرگی که هم در برابر حسنات دنیا آزمایش شدند و هم در برابر سیئات آن، و این آزمایش الهی میزان استقامت این پیشگامان و مبارزان را در سختی ها و خوشی های دوران مبارزه و بعد از آن مشخص کرد، حیات طیبه ای که در پرتو اسلام ناب و مکتب تاریخی انقلاب اسلامی قدرت تشخیص حق و باطل را به آنها داد تا در این حیات طیبه به عزت و عظمتی دسترسی پیدا کنند که وصف شدنی نیست و به مثابه شهید مظلوم دکتر بهشتی یک ملت بودند.

یُثَبِتَّ الله الذینَ آمَنوا بالقُولَ الثابِت فی الحیوه الدُنیا و فی الاخِره

پایداری در راه حق آنان را در زندگی دنیا و آخرت از لغزش و انحراف حفظ کرد و در مسیر سعادت قرار داد و این وعده الهی است که مومنان پایدار را همیشه و همه جا در دنیا و آخرت از انحراف حفظ می کند.

آنان را می توان راست قامتان تاریخ نامید که از گردنه های سخت و صعب گذشته اند و در کنار امام و رهبری احساس وظیفه و مسئولیت کردند و بیشتر اهل عمل بودند تا حرف و سخن، تا جایی که سینه پررنجشان صندوقچه تجارب گران سنگی از سختی ها و مشکلات بود و زبانشان گویای حل مسائل.

آنچه که در قاب تصویر تلویزیون از حضور انبوه و پرشور مردم قدرشناس و اخلاق گرا در تشیع پیکر عالم مبارز مرحوم آیت ا... هاشمی دیدم، فضایی آکنده از حزن و اندوه در دانشگاه تهران و خیابان اطراف آن تا مرقد مطهر امام راحل بود و آن تداعی گر پیامی بزرگ برای رسانه های بیگانه و شبکه های خبری وابسته به آنها، همان آنهایی که چشم دیدن این ملت را نداشته و ندارند و در پی القای حاکمیت دوگانه در کشور بودند، اما با این همبستگی ملی مردم که برگرفته از مفاهیم بلند معرفتی و اخلاقی که در عشق به رهبری، آرمانها، وطن و شهدای عزیز بود، ناکام ماند.

آنچه که امروز در قاب تصویر سیمای جمهوری اسلامی ایران دیدم یک چیز را در دنیای سیاست تئوریزه می کرد و آن قدرت همبستگی ملی بود که باید به شکرانه آن خداوند متعال را شاکر بود.

وقتی که به گاهشمار زندگی آیت ا... هاشمی رفسنجانی نگاه می کنم و حیات سیاسی، فرهنگی، علمی، اقتصادی، اجتماعی و مبارزاتی ایشان را مرور می کنم، مشحون از مجاهدت و تلاش است. او که به تعبیر مقام معظم رهبری تکیه گاه مطمئنی برای همه بوده از دهه 1340 با مکتب تاریخ ساز امام راحل ارتباط برقرار کرد و هفت بار در دوران مبارزاتش علیه رژیم ستم شاهی زندانی شد و 4 سال تمام زیر شکنجه های ساواک آه سرد را بر دلشان نشاند و هیچ وقت در این مبارزه اظهار تقیه نکرد و در کنار همرزمان خود در حمایت از نهضت تاریخی امام راحل از هیچ مجاهدتی فروگذاری نکرد.

او همواره در کنار مراد دیرینش حضرت امام (ره) بود و یک هفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 به همراه شماری از برجسته ترین شخصیت های علمی، مذهبی و سیاسی کشور حزب جمهوری اسلامی را تاسیس کرد. در سال 1359 با تشکیل نخستین دوره مجلس شورای اسلامی به ریاست این مجلس رسید و در دوره دوم مجلس و دو سال ابتدایی مجلس سوم ریاست آن را بر عهده داشت.

آیت ا... هاشمی رفسنجانی در همه ادوار اول تا پنجم مجلس خبرگان از زمان تاسیس در سال 1361 حضور داشت و در سال 1386 نیز پس از درگذشت آیت ا... مشکینی ریاست مجلس خبرگان را بر عهده گرفت و در انتخابات سال های 1368 و 1374 نیز دوبار به ریاست جمهوری رسید.

پیام تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه مردان تاریخ زنده هستند باید این روزها دوباره مرور کرد که فرمود: مرحوم مدرس که به امر رضاخان ترور شد از بیمارستان پیام داد: «به رضاخان بگوئید من زنده هستم» مدرس حال هم زنده است. مردان تاریخ تا آخر زنده هستند.

بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است. آمریکا و دیگر ابرقدرت ها بدانند ملت ما زنده است .... من به آقای هاشمی فرزند برومند اسلام تبریک می گویم که در راه هدف تا نزدیک شهادت پیش رفته و سلامت و ادامه خدمت به ایشان را از خدای تعالی خواستارم. و یا مقام معظم رهبری در تعبیر دیگری در 12 مرداد 1372 او را مردی بزرگ و از صادقین اول انقلاب و از حواریین و انصار دیرین امام راحل، عالمی متفکر، سیاستمداری هوشمند، فقیهی زمان شناس، مجاهدی خستگی نشناس، برادری مهربان برای ضعیفان و مدیری کاردان برای کشور دانست.

این مبارز زندان دیده همنشین با رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و تکیه گاه محکم برای رهبری و انقلاب اسلامی که در بسیاری از مقاطع مورد آزمایش قرار گرفت، و سرافرازانه از این امتحانات موفق و سربلند بیرون آمد و برنامه ها و توطئه های خناسان و افراد تفرقه انداز را که با انواع بدعتها در میان جبهه انقلاب بذر نفاق و اختلاف را می پاشیدند نقشه برآب کرد، اما در این بین چه بسا افرادی که پایشان در این آزمایشات لغزید.

قطعاً باقیات و صالحات مبارزات، فعالیت ها و خدمات آن مرد بزرگ روزهای سخت انقلاب نزد خدای متعال محفوظ است. چرا که عالم هستی محضر خدای متعال است و ترازوی سنجش عمل درقیامت آنقدر ظریف است که حتی کوچکترین اعمال انسانی را وضع می کند. دل به خدا بستن و ایمان محکم به او پیدا کردن سپس تمام زندگی را به رنگ ایمان در آوردن و در محور آن قرار دادن، چرا که ما انسان ها همگی در این دنیا زارع هستیم و این جهان مزرعه ماست و روز تکامل ما اعتراف به تقصیر و قبول و نقطه ضعف همه ما است تا مورد آمرزش و رحمت الهی قرار گیریم.

اکنون که به تعبیر مقام معظم رهبری این مبارز کهنسال در محضر محاسبه الهی با پرونده ای مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد و این سرنوشت همه مسئولان جمهوری اسلامی است، بنابراین در این شرایط حساس از تاریخ کشورمان باید با وحدت و یکپارچگی و همدلی و حفظ منافع ملی تحت زعامت رهبری معظم انقلاب توطئه ها و ترفندهای دشمنان را خنثی کنیم.

حقیر نیز غفران و رحمت و عفو الهی را از صمیم قلب برای این مبارز خستگی ناپذیر از خداوند متعال مسئلت داریم و به بازماندگان خصوصاً همسر، فرزندان و برادران و همه دوستداران انقلاب اسلامی تسلیت عرض می کنیم.

دکتر هادی ابراهیمی

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

مندلی ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۰۸:۰۵

من جواب این اقا را دادم شما منتشر ننمودید . ائ سخنرانی های زیادی علیه هاشمی فقید با عنوان باند رفسنجانی کرده حالا حرف حسابش چیست ؟ فهمید اینطوری بهش مسئولیت نمی دهند ؟

  • 0

  • 0

آخرین اخبار
بیشتر