امروز : دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۳
آخرین اخبار : جوابیه خونه به خونه در پاسخ به مجری برنامه نود ثبت ۱۰ فوتی ناشی از تصادفات در مازندران ۱۹ توصیه پلیس برای پيشگيری از سرقت منزل در تعطیلات نوروزی استاندار مازندران: رتبه دوم مازندران در تردد مسافران نوروزی/تقدیر رییس جمهور از خدمات استاندار مازندران نجات مرد ۴۰ ساله ای که اقدام به خودکشی کرده بود شهروند ۸۱ ساله آملی داوطلب شرکت در انتخابات شورای شهر شد
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۲:۵۸ شناسه خبر : ۴۱۳۰۴
مدیر کل پزشکی قانونی استان مطرح کرد:
کشف ۱۱۳ مورد تصادف ساختگی توسط پزشکی قانونی گلستان مدیر کل پزشکی قانونی استان گلستان اظهار کرد: در هشت ماهه نخست امسال ۱۱۳ مورد پرونده مدعی حوادث رانندگی در استان داشتیم که از نظر کارشناسان ما مکانیسم ضایعاتشان بر اساس نوع ، شکل و زمان با حوادث ترافیکی مطابقت نداشتند.

وارش نیوز: مدیر کل پزشکی قانونی استان گلستان اظهار کرد: در هشت ماهه نخست امسال 113 مورد پرونده مدعی حوادث رانندگی در استان داشتیم که از نظر کارشناسان ما مکانیسم ضایعاتشان بر اساس نوع ، شکل و زمان با حوادث ترافیکی مطابقت نداشتند.

دکتر حسین زارعی در همایش پیشگیری از تصادفات ساختگی و جعلی که در گرگان برگزار شد، آموزش افسران و کارشناسی راهنمایی در خصوص آشنایی اولیه با ضایعات مصدومین تصادفات ساختگی را یکی از کارهای مهم برای کاهش آمار تصادفات ساختگی تصادفات برشمرد و گفت: در این زمینه کارشناسان پزشکی قانونی آمادگی کامل برای برگزاری جلسه مشترک با افسران راهنمایی دارند.

وی با اشاره به اینکه ترسیم کروکی در اکثر تصادفات ساختگی فرضی بوده، تصریح کرد: این موارد بیشتر در ساعات پایانی شب یا در ابتدای صبح رخ داده است که در این ساعات شهود محلی و مأمورین راهنمایی و انتظامی در صحنه حاضر نیستند و افراد از این فرصت سوء استفاده می کنند.

زارعی افزود: آموزش پرسنل اورژانس در زمینه آشنایی با اصول مستند سازی مدارک پزشکی از دیگر مواردی است که در پیشگیری از جعل اسناد و اوراق پزشکی به ما کمک خواهد کرد.

مدیر کل پزشکی قانونی گلستان خاطرنشان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی واحد به منظور جستجوی افراد مشکوک و همچنین برخورد و تشدید مجازات های باز دارنده از سوی مراجع قضایی نیز می تواند در پیشگیری و کاهش تصادفات ساختگی کمک کند.

در ادامه، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان هدف از برگزاری این همایش را شناسایی میزان تصادفات ساختگی در استان و نسبت آن با مجموع تصادفات و بررسی راه کارهایی در زمینه پیشگیری از آن عنوان کرد.

حجت الاسلام قاسمی با اشاره به ارزش و اهمیت بیت المال گفت: اگر اعتقاد کامل داشته باشیم به این راحتی از بیت المال استفاده نمی کنیم. گاهی اوقات برخی برای اینکه از بیت المال استفاده کنند توجیحاتی برای خودشان مطرح می کنند که نشان دهنده ضعف اعتقادی آنهاست.

وی افزود: عده ای از راههای مختلف، صحنه ای ساختگی بوجود می آورند و صدماتی را به صورت عمدی در بدن خود ایجاد می کنند تا از این طریق از بیت المال استفاده ببرند و بین خود تقسیم کنند.

قاسمی تاکید کرد: کارشناسان راهنمایی در همان صحنه تصادف با بررسی و دقت بیشتری بر اساس شواهد و قرائن، می توانند کارشناسی بهتری را ارائه کنند./ایسنا

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر