امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
آخرین اخبار : عملی نشدن وعده‌ها به خانواده "قهرمان ۱۴ ساله"/ درمان "هانیه" در کرمانشاه پیگیری می‌شود نکونام به دنبال شگفتی سازی درجام حذفی جابه جایی ۱۴ میلیون تن کالا در ناوگان حمل و نقل باری مازندران همایش « سفیران سلامت » در ساری برگزار شد پرداخت یارانه ۷ ساله شد «اسبه حلوا» سوغات یلدایی حاشیه نشینان جنگل های خزری
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۶:۴۱ شناسه خبر : ۴۲۰۹۴
انتقاد تند عضو شورای شهر ساری از دامادی و حسین زادگان:بهتر از عبوری نداریم
اگر دامادی روند فعلی را اصلاح نکند متضرر خواهد شد/ فرمانداری و کمیته انطباق اراده ای برای حل مشکلات ساری ندارند! علی اکبر ذلیکانی عضو شورای شهر ساری ضمن گفتگو با مازندشورا سخنان بی سابقه ای را در مورد محمد دامادی یکی از نمایندگان ساری در مجلس و مجید حسین زادگان فرماندار این شهرستان اظهار داشت که بخش هایی از آن را باز نشر خواهیم داد. ...

وارش نیوز: علی اکبر ذلیکانی عضو شورای شهر ساری ضمن گفتگو با مازندشورا سخنان بی سابقه ای را در مورد محمد دامادی یکی از نمایندگان ساری در مجلس و مجید حسین زادگان فرماندار این شهرستان اظهار داشت که بخش هایی از آن را باز نشر خواهیم داد. نکته قابل تامل در این مورد، تغییر نظر ذلیکانی و همراهی همه جانبه با شهردار پر تلاش ساری است چراکه بنا بر برخی شنیده های موثق، در رای گیری که برای ابقای عبوری انجام شده بود این عضو شورا در زمره مخالفان تداوم حضور عبوری در عمارت شهرداری بود ولی حال پس از گذشت چند سال از آن واقعه، با ثابت شدن توانایی های شهردار جوان ساری، وی نیز همانند بسیاری از مخالفان و منتقدان منطقی و دلسوز توسعه ساری که صف خود را از مخالفان حزبی و باندی به روشنی جدا کرده و به هدفی جز توسعه ساری نمی اندیشند به این جمع پیوسته است.

بخش هایی از صحبت های ذلیکانی عضو شورای شهر ساری را بخوانید:

 

انتظار ندارم دامادی از من حمایت کند

آدم‌ها هم اختلاف سلیقه دارند و هم اختلاف دیدگاه که این در مورد من و آقای دامادی هم صدق می‌کند. البته اختلاف سلیقه به خودی خود بد نیست و به ما کمک می‌کند تا راه درست را انتخاب و در مسیر درست حرکت کنیم. بنده انتظار ندارم که آقای دامادی از من حمایت کند ضمن اینکه ایشان به نوعی مسئول نظارت انتخابات شورا هستند و قانونا" نمی‌توانند وارد مسائل انتخابات شوند یعنی به هیچ‌کسی نمی‌تواند رسما" کمک کند.

بنده از ایشان انتظاراتی داشتم که هیچ کدام انتظارات شخصی نبوده و حتی یک صحبت که مربوط به خودم باشد با او نداشته ام، انتظارم و  صحبت هایی که در زمان انتخابات با ایشان انجام می‌دادیم این بود که آقای دامادی به عنوان نماینده مردم باید در راستای مطالبات مردم طلایه‌دار باشد و جلوتر از همه حرکت کند و ما پشت سر اینها باشیم. به عنوان یک کارشناس در جایی اگر احساس کنم که آقای دامادی درراستای منافع و مطالبات مردم حرکت نمی‌کند بنده موضع‌گیری می‌کنم، حال آقای دامادی باشد یا هر نماینده دیگری، در حال حاضر آقای یوسف نژاد هم نماینده این شهر می باشند و برای من مورد احترام  هستند. از ایشان هم انتظار دارم که در راستای منافع و مطالبات مردم حرکت کنند.

اگر دامادی روند فعلی را اصلاح نکند خودش ضرر خواهد کرد

متاسفانه اختلافات در حوزه انتخابیه ساری و میاندرود به ویژه در محدوده جغرافیایی شهر ساری بسیار شدید است و از حد متعارف و مثبت عبور کردیم و به جایی رسیدیم که آثار تخریبی برای مردم دارد. بنده انتظار بیشتری از آقای دامادی دارم و به عنوان یک نیروی جوانی که سالها می تواند برای شهر اثر گذار باشد به نظر باید نقش مهم تر و بالاتر از آنچه که الان هست داشته باشد اگر ایشان روند فعلی را اصلاح نکند خودش هم ضرر می‌کند.

بسیاری از مشکلات دامادی مربوط به اطرافیانش است

باید این روند را به دور از اینکه اطرافیان، وابستگان و کسانی که در انتخاب ایشان نقش داشته‌اند چه فکر می‌کنند خودشان به عنوان کسی که نماینده مردم است و می‌خواهد چهار سال نماینده مردم باشد فکر کند و در راستای منافع مردم حرکت کند. بسیاری از این اشکالاتی را که من می‌بینم متوجه اطرافیان آقای دامادی می‌دانم. کسانی که دارند سهم‌خواهی می‌کنند و شاید ایشان را تحت فشار قرار می‌دهند. آقای دامادی هم باید یک بخشی از مشکلات را بر عهده بگیرند و گوشه‌ای از بار مدیریت شهری را بردارند، بالاخره ایشان نماینده مردم هستند و مردم از ایشان انتظار دارند و رای دادند، ما هم به نوعی در یک محدوده‌ای نماینده مردم هستیم. از ما هم انتظار دارند و ماهم از هر دو نماینده انتظار داریم و فکر می‌کنم روند موجود خیلی روند خوبی نیست آنچه که ما می‌شنویم خیلی ناامید‌کننده است.

 اگر اراده ای در فرمانداری برای حل مشکلات وجود داشت ما درگیر مراحل طولانیِ اصرار بر مصوبه و رفتن موضوعات به کمیته حل اختلاف نبودیم

من دبیر کمیته انطباق هم بودم، الحمدلله سابقه کار در دبیر خانه کمیته انطباق را دارم. این کمیته وظیفه انطباق مصوبات شورای شهرها با قوانین و مقررات و بخش‌نامه‌های بالا دستی را دارد که ممکن است اختلاف سلیقه هم پیش بیاید. فکر می‌کنم اگر این اراده در فرمانداری وجود داشت که مشکلات دریک پروسه‌ای که به نفع مردم هست حل شود، یک نشست مشترک که در راس فرماندار باشد، با اعضای کمیته و شورای شهر برگزار و مطالب به صورت رودررو عنوان می‌شد و ما درگیر این مراحل طولانیِ اصرار بر مصوبه و رفتن موضوعات به کمیته حل اختلاف نبودیم.

گاهی ممکن است در یک بازه طولانی مدت تا حداکثر فرصت قانونی یا حتی خارج از آن رسیدگی شود و این نشان می‌دهد که اراده کافی وجود ندارد. اگر نه می‌شد در چارچوب مناسب‌تری این مساله را حل کرد و این پروسه را کوتاه کرد و شهرداری هم طبق قانون تا زمانی‌که مصوبه ابلاغ نشود امکان اجرا ندارد. البته کمیته هم گاهی اوقات حق دارد و ایرادات درست است. به نظر من می‌شد در یک گفت‌وگوی مشترک متقابل این مشکلات را حل کرد. حتی خیلی از اعضای شورای شهر اعضای کمیته را نمی‌شناسند و نمی‌دانیم چه ایراداتی گرفته می‌شود و این اراده از جانب فرمانداری وجود نداشت امیدوارم اصلاح شود این روند چون باعث می‌شود در خیلی از کارهای شهرداری اخلال بیفتد و انگیزه اولیه‌ای که برای انجام کار هست از بین می رود و مردم ضرر می‌کنند.

آقای عبوری شهردار میماند مگر خودش نخواهد

قطعا به ایشان رای میدهم. ممکن است فکر کنیم ما باید شهرداری داشته باشیم که حتما حوزه ترافیکی را بلد باشد یا حوزه‌های دیگر اما اینها همه چیز نیست و این تجربه‌ای است که برای من بدست آمد در حوزه شهرداری لابی‌گری قدرت رایزنی و چانه زنی درسطح کلان کشور مهم‌تر از بقیه موارد است. یعنی شما باید به مسئولین کشوری مانند رئیس قوه دسترسی داشته باشید و در بزنگاه‌ها باید بتوانی به آنها مراجعه کنی و حرفتان خریدار داشته باشد احترامی داشته باشید و همه اینها را به نفع مردم به کار بگیرید. آقای عبوری یک ظرفیت بزرگ است، ادعایی ندارم که عضو شورا هستم، من کارشناس هستم و سعی می‌کنم نقطه نظرات کارشناسی را منتقل کنم و به آقای عبوری هم سعی کردم کمک کنم اگر از خود ایشان هم بپرسید می‌گوید که من اصلا چوب لای چرخ ایشان نگذاشتم. الان هم به عنوان یک کارشناس اگر نقطه نظری هست به ایشان می دهم و تمام قد به دنبال این هستم که آقای عبوری موفق بشود چرا که مردم از مجموعه مدیریت شهری رضایت دارند و قطعا آن ها میخواهند ایشان دوره بعد هم به عنوان شهردار در این شهر بماند و به نظرم می ماند مگر اینکه خودش نخواهد یعنی رضایت مردم به گونه ای است که آقای عبوری شهردار بماند. الحمدلله موفق هم بود در شرایطی ‌که اوضاع اقتصادی کشور مناسب نبود. کارهایی را با هم شروع کردیم که هر مدیری بعد از ما بیاید باید اینها را ادامه دهد و نمی تواند آن را متوقف کند.

 بهتر از عبوری نداریم

یک چیزی را هم باید به شما بگویم. در شهر ساری شهردار شدن دیگر کار آسانی نیست. بودجه 525 میلیارد تومانی می‌‌بندیم تحقق این بودجه کار هر کسی نیست هر کسی بخواهد در این شهر شهردار شود باید با آبرویش بازی کند و آدم‌های بسیار توانمند باید بیایند. به نظر من بهتر از آقای عبوری نداریم بهترین گزینه ایشان است و فکر می‌کنم بتوانیم در کنار هم یک بار دیگر ساری را در کشور مطرح کنیم همانطور که الان هیچ شهری در مازندران خودش را با ما مقایسه نمی‌کند و به ما طعنه نمی زند و شانه به شانه ما نمی آید و یک سرو گردن از بهترین‌هایشان فاصله گرفتیم. باید ساری را به مرکز استانی تبدیل کنیم که دیگران در خارج از استان خودشان را با ما مقایسه کنند. کار کردن با آقای عبوری سخت نیست. جوان است و جسور و این نقطه مشترک ما است. من هم آدم جسور و اهل ریسک هستم و ایشان هم این شاخصه‌ها را دارند و در پیشبرد برنامه‌های شهرداری هم خیلی موفق بودند اگر ماها درشورای شهر یک مقدار سطح مطالباتی که مردم دارند را بالاتر می‌آوردیم  و بهتر انتقال می‌دادیم قطعا آقای عبوری هم موفق‌تر بود.

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

خلردی ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۲۲:۵۰

سلام احسن آقای ذلیکانی بهتر از دکتر عبوری در ساری نداریم واقعا در ساری تحول ایجاد شد.درزی خلردی

  • 0

  • 0

رضا ک از شهرداری ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۳

انتخابات نزدیکه نه؟؟ همش برام سواله دامادی چجوری رای میاره چرا من تو این شهر طرفدارشو نمیبینم

  • 0

  • 0

مجید ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۲۱:۲۶

دامادی و حسین زادگان عملا ثابت کردند که برلی ساری اهمیت قائل نیستند. چرا که بی دلیل با عبوری مخالفت میکنند..

  • 2

  • 2

مهندس علی ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۲:۴۳

واقعاٌ امثال این آقا موجب خجالت ما السابقون عضو شورای شهر می شوند . ظاهراٌ آقای ذلیکانی ، شام و نهار دهی چندین ماهه قبل از انتخاب خود را فراموش نموده اند . امروزه از شهروند ثغیر یا کبیر در مورد اعضای شورای شهر سئوال نمائید ، همگی یک کلم یک چیز را می گویند که اگر اینجا مطرح مایم ، توهین محسوب می شود لیکن اثبات آن بسار ساده است . خود آقای ذلیکانی در مصاحبات خود قبول نمودند که ایشان نیز همانند دیگران اقوام خود را به شهرداری برده اند ، حتّی کسانی که هیچ سر رشته ای از امور شهرداری نداشته اند . واقعاٌ چنین شو را و شهرداری موجب تأسف است . ببینیم این شهر هنوز کلانشهر شده است یا خیر !!!!؟؟؟ تا وقتی این شهروندان ساده دل وجود دارند ، شما هم می توانید بتازید ولی عاقبت خیری برایتان وجود نخواهد داشت .

  • 0

  • 0

موسوی ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۲۳:۵۷

مگه عبوری شاخص مقایسه هستند؟!!! که عملکرد دیگر مسئولین رو با ایشون باید سنجید!!! برای بعضی از آقایان که نزدیک انتخابات هست و رنگ عوض می کنند نباید دل بست!

  • 0

  • 0

آخرین اخبار
بیشتر
پربازدیدترین ها