موسسه ملل
امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
آخرین اخبار : امکان ارزیابی شخصیت افراد بر اساس صندلی منتخبشان در پرواز! پیش بینی هوای گرم امروز اول آذر در مازندران اختصاص ۵۶۵ میلیارد تومان برای امداد رسانی به زلزله زدگان فال روزانه چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ و ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی به بشریت خدمتی بزرگ کردید ماندگاری نیروی کار چندسال است؟/خروج زودهنگام۴میلیون نفرازشغل اصلی
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۶/۷/۱۳ - ۱۴:۱۴ شناسه خبر : ۴۷۳۱۷
معلولان و چالش مناسب‌سازی معابر شهری
زیرساخت‌های بیمار شهری سدی در برابر تردد معلولان زیرساخت‌های بیمار شهر برای تردد معلولان سد راه جدی برای تحرک و پویایی معلولان ایجاد کرده است و عرصه را بر زندگی معلولان تنگ کرده است.

وارش نیوز:زیرساخت‌های بیمار شهر برای تردد معلولان سد راه جدی برای تحرک و پویایی معلولان ایجاد کرده است و عرصه را بر زندگی معلولان تنگ کرده است.

 صبح امروز در محدوده بلوار کشاورز معلولی با ویلچر بر خلاف عبور مرور جاده در حال حرکت بود.

حرکت این معلول با واکنش رانندگان خودرو و گاهی عابران پیاده مواجه می‌شد، از این معلول پرسیدم که چرا در عرض خیابان عبور می‌کند، نگاهی به من کرد و گفت: این را باید از مسؤولانی بپرسید که با ماشین‌های آنچنانی در سطح شهر حرکت می‌کنند و حتی کنار دست خودشان را نگاه نمی‌کنند.

سؤالم را اینگونه تکرار کردم که چرا از محل عبور عابر پیاده حرکت نمی‌کنید، سرم به سمت پیاده رو هدایت کرد و گفت: نگاه کن آیا با این پیاده‌روی که پر از چاله و چوله هست و در ابتدا مسیر آهنی‌های نصب کردند که امکان عبور ویلچر وجود ندارد چه طور باید عبور کنم.

پرسیدم که با توجه به اینکه مسیرت خلاف حرکت ماشین است، می‌توانی خودت را به آن طرف بلوار برسانی و از پیاده‌رو آن طرف که مناسب‌سازی شده، برای تردد انتخاب کنید، گفت: از بلواری که انسان با دو پای سالم نمی‌تواند عبور کند چگونه ویلچرم را عبور دهم.

سکوت اختیار کردم و یاد گزارشی که در ارتباط با برداشته شدن رمپ نامناسب بانک صادرات بلوار کشاورز ساری منتشر کردم افتادم و متولیان این بانک بدون توجه به پیگیری رسانه‌ای نه تنها نسبت به بهسازی رمپ‌ها اقدام نکرده بلکه تنها رمپ نامناسب این بانک را تخریب کرده و به نوعی راه تحرک معلولان را بستند.

آنچه که در حال حاضر در سطح شهرهای استان مازندران دیده می‌شود، سوء مدیریت در زیرساخت‌های شهری برای تردد معلولان است.

زیرساخت‌های نامناسب شهری راه فعالیت معلولان در جامعه را سد کرده و اجازه هیچ‌گونه تحرک و ادامه فعالیت اجتماعی به معلولان را نمی‌دهد.

با توجه به در پیش بودن سالمند، به جای اینکه در رسانه‌ها صحبت از تکریم خشک و خالی برای سالمندان و معلولان را به زبان بیاوریم هر مسؤول و مدیری به اندازه توان خود بسترسازی مناسبی برای تردد معلولان در سطح ادارات و نهادهای خویش انجام دهد تا جامعه معلول ما حداقل برای تردد در سطح شهر با چالش مواجه نشوند.

غیر از سطح معابر بسیاری از ارگان‌ها و نهادها هم زیرساخت‌های مناسبی برای حضور معلولان در سطح نهادهای خویش را فراهم نکردند.

بسیاری از مؤسسات مالی و اعتباری که وقتی صحبت از مشتری‌مداری و تکریم ارباب رجوع به میان می‌آید، سعی دارند که با آمار و ارقام و گزارش خودشان را به عنوان برتر معرفی کنند، اما بیشتر مؤسسات مالی و پولی در استان مازندران امکان دسترسی عابر بانک‌ها برای معلولان را مسدود کردند.

بانک صادرات شعبه راهبند ساری و بانک ملی شعبه میدان امام حسین(ع) از جمله بانک‌های هستند که به هیچ وجه امکان تردد معلولان برای انجام اقدامات بانکی برای آنها وجود ندارد و از این دست بانک‌ها  و ادارات در سطح مازندران به تعداد بسیار زیادی وجود دارد که برنامه‌ داریم که به صورت جدی در این ارتباط گزارش تهیه کنیم.

آیا وقت آن نرسیده است که با توجه به افزایش تعداد معلولیت و افزایش جمعیت سالمند فکری به حال زیرساخت‌های معیوب شهر خودمان برای تردد معلولان و افراد سالمند باشیم؟/فارس

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر