موسسه ملل
امروز : یکشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۷
آخرین اخبار : تغییر وضعیت جلسات سه قوه درباره موسسات مالی و اعتباری/ مشکلات موسسه کاسپین تقریبا رو به اتمام است شکوه مهربانی مازندرانی‌ها در کمک به زلزله زدگان ۲۳۱ بهره بردار کشاورزی نوشهری تسهیلات سرمازدگی دریافت کردند. طرح پایش وضعیت واحدهای مسکونی روستایی در مازندران اجرا می‌شود صفحه نخست روزنامه‌های بیست‌وهفتم آبان ماه فال روزانه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
سرویس : سیاست زمان :   ۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۳:۵۵ شناسه خبر : ۴۷۳۴۷
رابطه چند مجهولی: جَمنا! ناطق نوری! رئیسی ! ربیع فلاح ! ؛
توسعه مازندران کجای این معادله است آقای روحانی؟ * از روحانی که خیری به مازندران نرسید ، شاید از مدیران جمنایی که احتمالا ربیع فلاح در صورت ابقایش خواهد کاشت خیری برسد!

وارش نیوز: طی روزهای گذشته چند اتفاق جالب برای مازندرانی ها رخ داد که فارغ از هیاهوی خبرهای داغ بین المللی و داخلی مانند برجام و دستگیری برادر جهانگیری، برای ما مازندرانی ها معنای خاصی داشت.

از سفر چند وقت پیش حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی به مازندران و دیدار با تعدادی از سیاسیون که می گویند پای ناطق هم درمیان بود تا موضع گیری یوسفیان ملا نماینده اصولگرای آمل و نزدیک به تفکر جمنا که مدعی شده بود استاندار فعلی به کار خود ادامه خواهد داد تا دیدار دوستانه ناطق نوری با ابراهیم رئیسی و تا اظهارات صریح جمنای مازندران در مورد اینکه "نظر جمنا بر ابقای ربیع فلاح است!"

همه اینها ما را در یک بن بست فلسفی گیر می اندازد که آیا انتخابات را رئیسی برده است یا روحانی؟ و چرا حلقه روحانی و دم و دستگاه فشل سیاسی او تا این حد بی اراده هستند؟

کجای کار می لنگد که اینطور مردان سیاسی روحانی وا داده اند؟ تقریبا همه گروه های سیاسی متفق القول هستند که ربیع فلاح جلودار نتوانست در مورد توسعه مازندران کار خاصی انجام دهد و به همین دلیل اصرار دارند تا او هر چه زودتر صندلی استانداری را به اهلش بسپارد.

اما آنچه بر همگان ثابت شده است این است که انگار دولت روحانی و تیم واداده سیاسی او هیچ ارزشی برای نظر افکار عمومی، رسانه ها و نخبگان مازندران قائل نیست.

تنها یک اظهار نظر از جمنای مازندران که معتقد است فلاح "آرامش سیاسی" را در مازندران حفظ کرده است کافی بود تا زمزمه های ابقای ربیع فلاح به گوش برسد. واقعا چرا برای دولتمردان توسعه اقتصادی مازندران مهم نیست؟

آیا صرف اینکه ربیع فلاح با درهم کردن همه گروه های سیاسی توان اجرایی استان را محدود کرده است دلیل قانع کننده ای برای ابقای اوست؟ این چه هنری است که شما به هر کسی که اندک توان سیاسی دارد نه نگویید و دیگران بگویند شما آرامش سیاسی را حفظ کردی؟

این استدلال های عجیب که عمدتا در خورجین اصولگرایان یافت می شود مردم مازندران را غافلگیر کرده است.

در مورد مازندران گویا "آرامش سیاسی" کلید رمز توسعه نیافتگی و بدبختی مردمی است که از فقر و بیکاری سبز رنج می برند.

بستن ناطق نوری و رئیسی شاید نطفه عطفی برای پایان دادن به رویاهای مردمی باشد که با هزاران امید و آرزو به تدبیر دولتی دل بسته بودند که نه در دور نخست و نه انگار در این دوره خیال ندارد به مازندران توجه کند.

مردمی که برایشان اصولگرا و اصلاح طلب فرقی ندارد و تشنه خدمت هستند. اما ظاهرا جمنایی ها از ضعف دولت روحانی نهایت بهره را می برند تا به بهانه آرامش سیاسی، در مازندران مهره چینی کنند.

کاش دست کم افرادی بر مسند بنشینند که دغدغه مردم داشته باشند و نیم نگاهی به وضعیت اسفبار اقتصادی مازندران بیندازند.

از روحانی که خیری به مازندران نرسید ، شاید از مدیران جمنایی که احتمالا ربیع فلاح ابقاء خواهد کرد خیری برسد!

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر