موسسه ملل
امروز : یکشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
آخرین اخبار : تغییر وضعیت جلسات سه قوه درباره موسسات مالی و اعتباری/ مشکلات موسسه کاسپین تقریبا رو به اتمام است شکوه مهربانی مازندرانی‌ها در کمک به زلزله زدگان ۲۳۱ بهره بردار کشاورزی نوشهری تسهیلات سرمازدگی دریافت کردند. طرح پایش وضعیت واحدهای مسکونی روستایی در مازندران اجرا می‌شود صفحه نخست روزنامه‌های بیست‌وهفتم آبان ماه فال روزانه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۷:۴۴ شناسه خبر : ۴۷۴۲۷
رئیس اتاق بازرگانی مازندران:
قیمت بالای تمام شده اجازه صادرات مرکبات را نمی دهد رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه برای انجام صادرات باید به کشاورز کمک کرد، گفت: قیمت تمام‌شده ما اجازه صادرات به ما نمی‌دهد و با این شرایط امکان یک کیلو صادرات نداریم.

وارش نیوز:رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه برای انجام صادرات باید به کشاورز کمک کرد، گفت: قیمت تمام‌شده ما اجازه صادرات به ما نمی‌دهد و با این شرایط امکان یک کیلو صادرات نداریم.

 عبدالله مهاجر، در یازدهمین جلسه کارگروه اشتغال استان مازندران در سال ۹۶، با بیان اینکه واقعیت‌ها با آنچه که اعلام می‌شود، فرق دارد بر بررسی این موضوع تأکید کرد و افزود: در اشتغال یک عدد و دستگاه‌های ما نیز عددی را اعلام می‌کنند و این امر باید با راستی آزمایی بررسی شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به تورم حدود ۸ درصدی، سود بانکی و متعلاق آن، میزان پرداختی تولیدکننده را ۴۰درصد برشمرد و افزود: با این امر اشتغال نمی‌تواند اتفاق افتد و تکمیل‌کننده این امر رونق اقتصادی است.

مهاجر با بیان اینکه رونق اقتصادی می‌تواند منجر به ایجاد اشتغال شود، افزود: اگر بر فرض، دو هزار میلیارد تومان به واحدهای تولیدی دهیم، جز خاصیت مسکن بودن، اتفاقی نخواهد افتاد مگر اینکه رونق اقتصادی ایجاد شود.

وی با تأکید بر اینکه، رونق اقتصادی می‌تواند میزان تولید اشتغال را تعریف کند، خاطرنشان کرد: اکنون رونق وجود ندارد و ما به‌همین خاطر دغدغه داریم و راه اصلی این امر، حل مشکل توسط دولت است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه در سال گذشته وام صد میلیاردی کم‌بهره برای کمک به صادرات محقق نشده است افزود: بخش خصوصی آمادگی مدیریت داخلی و خارجی را دارد اما در این شرایط نمی‌تواند ورود کند و دولت باید کمک کند.

وی با بیان اینکه خسارت یخبندان سال گذشته به مرکبات به اندزاه ۲۰۰ میلیارد بوده است، خاطر نشان کرد که به همین دلیل ۳۰ میلیارد اعتبار دیده نخواهد شد./مهر

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر