موسسه ملل
امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
آخرین اخبار : امکان ارزیابی شخصیت افراد بر اساس صندلی منتخبشان در پرواز! پیش بینی هوای گرم امروز اول آذر در مازندران اختصاص ۵۶۵ میلیارد تومان برای امداد رسانی به زلزله زدگان فال روزانه چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ و ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی به بشریت خدمتی بزرگ کردید ماندگاری نیروی کار چندسال است؟/خروج زودهنگام۴میلیون نفرازشغل اصلی
سرویس : ورزشی زمان :   ۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۱۹:۱۹ شناسه خبر : ۴۷۴۸۸
مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی
استقلال تهران ۲ - نساجی قائمشهر ۱ / نساجی؛ بازنده سربلند دیدار تیم‌های فوتبال استقلال تهران و نساجی مازندران در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام‌حذفی با برتری آبی‌پوشان و صعود این تیم به مرحله بعد به پایان رسید. استقلال تهران با برتری دو بر یک برابر نساجی قائمشهر به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.

گروه ورزشی: دیدار تیم‌های فوتبال استقلال تهران و نساجی مازندران در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام‌حذفی با برتری آبی‌پوشان و صعود این تیم به مرحله بعد به پایان رسید.

استقلال تهران با برتری دو بر یک برابر نساجی قائمشهر به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.

در این بازی که شفر برای اولین بار جام حذفی فوتبال ایران را تجربه می کرد استقلال با نمایشی برتر با گل های دقیقه 28 و 59 اسماعیلی قربانی در مقابل تک گل اوسانی در دقیقه 71 به برتری رسید تا آبی ها با روحیه ای خوب به استقبال دربی تهران بروند.

تیم فوتبال استقلال که دومین دیدار خود با سرمربیگری وینفرد شفر را تجربه می کرد از ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه امروز جمعه در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام حذفی به مصاف تیم نساجی مازندران رفت که این دیدار با برتری ۲ به یک آبی پوشان به پایان رسید.

در این دیدار که در ورزشگاه آزادی و با حضور حدود ۳۰ هزار تماشاگر برگزار شد، آبی پوشان نسبت به دیدار گذشته تفاوت زیادی داشتند و نمایش قابل قبول تری ارائه کردند. با این حال در نیمه اول فقط یک بار توسط فرشید اسماعیلی و در دقیقه ۴۱ به گل رسیدند.

نیمه دوم با برتری نساجی در زمین آغاز شد و شاگردان مهدی پاشازاده با جسارت بیشتری به سمت دروازه استقلال حمله می کردند اما در دقیقه ۵۷ و به دنبال اخراج سرمربی این تیم از کنار زمین کمی روند آنها کند شد.

در این دقیقه موعد بنیادی فر به دلیل اعتراض هایی که پاشازاده به قضاوتش داشت او را از کنار زمین اخراج کرد اما پاشازاده حاضر به رفتن روی سکوها نشد و همین امر دقایقی در بازی وقفه ایجاد کرد و داور قصد بیرون آمدن از زمین را داشت که با دخالت مسئولان ادامه بازی صورت گرفت.

این توقف بیشتر به ضرر نساجی شد چرا که روند هجومی و تمرکز آنها از بین رفت و یک دقیقه بعد از رفتن پاشازاده روی سکوها گل دوم را دریافت کردند. علی قربانی در دقیقه ۵۹ گل دوم را برای آبی پوشان به ثمر رساند.  این در حالی بود که نساجی قبل از اخراج پاشازاده نمایش خوبی داشت.

درحالی که بازی روال آرامتری را دنبال می کرد در دقیقه ۷۱ محمد اوسانی که دقایقی پیش به زمین آمده بود از تعلل مدافعان استقلال استفاده کرد و گل اول تیمش را وارد دروازه تیم تهرانی کرد.

در دقایق باقی مانده تیم نساجی تلاش زیادی برای رسیدن به گل تساوی داشت اما در نهایت این استقلال بود که به نخستین پیروزی خود با وینفرد شفر دست یافت و به مرحله بعدی جام حذفی صعود کرد . تیم نساجی قائمشهر مقابل تیم پرمهره استقلال نمایش خوبی داشت و بازنده ای سربلند بود.

داور: موعود بنیادی فر / کمک ها: علیرضا ایلدروم، محمدرضا مدیرروستا

 ترکیب استقلال:
حسین حسینی، مجید حسینی، روزبه چشمی، میلاد زکی پور، وریا غفوری، امید ابراهیمی، داریوش شجاعیان، خسرو حیدری (90 - پادوانی)، سرور چپاروف، فرشید اسماعیلی (80 - فرشید باقری) و علی قربانی (78 - سجاد شهباززاده)
سرمربی: وینفرد شفر
 
ترکیب نساجی
مجتبی روشنگر، مهرداد عبدی، مرتضی غلامعلی تبار، مجتبی بیژن، مجتبی ممشلی، علی اکبر فرهنگ (60 - محمد اوسانی)، حسین کریمی (64 - رحمان جعفری)، محمود شفیعی، محمد آشتیانی (77 -حسن نجفی)، احسان پیرهادی و مجتبی محبوب مجاز
سرمربی: مهدی پاشازاده
 
کارت زرد:
محبوب مجاز (54) مهرداد عبدی (82) احسان پیرهادی(95) حسن نجفی(96) از نساجی مازندران
میلاد زکی پور(62) وریای غفور(81) چپاروف(87) از استقلال
 
شرح بازی:

بازیکنان استقلال در نیمه اول بازی را تهاجمی آغاز کردند و پرس شدید روی بازیکنان نساجی باعث اشتباه پرتعداد مدافعان این تیم شدند. استقلالی ها در هفته ابتدایی همیشه به ضعف بدنی متهم بودند اما تمرینات بدنسازی پرفشار استقلالی ها در طول دو هفته ای که شفر هدایت این تیم برعهده گرفته است باعث شد این تیم در تمام طول 45 دقیقه بازی برتری فاحشی نسبت به حریفش داشته باشد. استقلالی ها در طول 45 دقیقه نیمه اول بارها با پرسش شدید توپ را از مدافعان نساجی گرفتند که در یکی از این صحنه ها فرشید اسماعیلی روی اشتباه غلامعلی تبار موفق شد دروازه نساجی را باز کند. استقلال بعد از گل هم نمایش برتری از حریفش داشت و اجازه نداد نساجی خطر جدی روی دروازه این تیم ایجاد کند. در نهایت استقلال در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر نساجی را شکست داد تا آبی ها را با روحیه ای خوب به رختکن بروند.

 

نیمه دوم هم برتری مطلق استقلال آغاز شد و آبی ها که انگیزه زیادی برای زیاد کردن تعداد گل های خود بودند، بازهم حملات خود را ادامه داند و موقعیت های خوبی هم روی دروازه حریف خلق کردند که علی قربانی در این دقایق دو موقعیت عالی گلزنی را از دست داد. اما در دقیقه 59 سانتر زیبای زکی پور توسط علی قربانی وارد دورازه نساجی شد تا آبی ها با خیال راحت دقایق باقی مانده را دنبال کنند. اما مهدی پاشازاده که در دقایق پایانی از زمین بازی اخراج شده بود در تعویضی هوشمندانه ترجیحی داد اوسانی را وارد بازی کند و به او جز گلی که در دقیقه 71 زد موفق شد روند بازی را تغییر بدهد. بعد از این دقیقه حملات نساجی خطرناک شد هرچند که استقلال هم روی ضد حمله ها چند بار دروازه نساجی را تهدید کرد اما در نهایت موفق به گلزنی نشد تا استقلال با ارائه بازی برتر به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کند.
 

 

شرح گل‌ها:
 1-0 (استقلال): اشتباه غلامعلی تبار باعث شد علی قربانی توپ را بدست بیاورد و پاس او به فرشید اسماعیلی در موقعیت تک به تک باعث شد او دروازه نساجی را در دقیقه 28 باز کند.
 2-0 (استقلال): سانتر میلاد زکی پور در نهایت با ضربه زیر طاقی علی قربانی وارد دروازه نساجی شد تا خیال استقلال از کسب پیروزی در دقیقه 59 راحت شود.
 2-1 (نساجی): پاس عمقی قوق العاده از وسط زمین اوسانی را در موقعیت تک به تک قرار داد و او با یک بغل پا دروازه استقلال را باز کرد.
 
اتفاق ویژه:
استقلال دیدار با نساجی را با دو مهاجم آغاز کرد و هر دو مهاجم موفق به گلزنی در این دیدار شدند. فرشید اسماعیلی و علی قربانی دو مهاجم استقلال بودند که موفق شدند طلسم گل نزدن مهاجمان استقلال را بعد از حدود 10 دیدار در جام حذفی و لیگ برتر بشکنند و صعود آبی ها به جمع 8 تیم برتر جام حذفی را پایه گذاری کنند. استقلال برابر نساجی در خط حمله بر خلاف دیدارهای گذشته روز بسیار خوبی را پشت سر گذاشت و حالا هواداران این تیم می توانند باز هم به خط حمله خود برای موفقیت دل ببندند.

بهترین بازیکن:
در روزی که فرشید اسماعیلی و علی قربانی برای استقلال گلزنی کردند، داریوش شجاعیان نمایش بسیار خوبی در ترکیب آبی ها داشت. هافبک تازه وارد تیم استقلال که رفته رفته تبدیل به یکی از بازیکنان کلیدی این تیم شده است. شجاعیان در بازی بدون توپ و زمانیکه استقلالی ها به دنبال باز پس گیری توپ هستند نقش پر رنگی ایفا می کند و همواره در جریان بازی کمترین فاصله را با بازیکن صاحب توپ دارد تا حالا چهره ای تاثیر گذار و کلیدی در تیم شفر باشد.
 
دقایق حساس:
 دقیقه 3 : سانتر زکی پور می رفت یک راست وارد دروازه شود اما عکس العمل روشنگر مانع از این اتفاق شد.
دقیقه 5 : سانتر از سمت چپ به روی دروازه استقلال را محبوب مجاز به ضربه سر به سمت دروازه شد که حسینی اشتباه کرد اما مدافعان توپ را جمع کردند.
دقیقه 10 : اشتباه مدافعان نساجی با توپ دزدی زیبای اسماعیلی همراه شد اما در حالی که او در موقعیت سه به تک قرار داشت ترجیح داد خودش ضربه را بزند و این موقعیت عالی از دست رفت.
دقیقه 14 : بازهم ناهماهنگی مدافعان نساجی باعث شد خسرو حیدری توپ را در اختیار بگیرد اما سانتر او را روشنگر مهار کرد و اجازه نداد توپ به فرشید اسماعیلی برسد.
دقیقه 22 : سانتر زیبای داریوش شجاعیان به ضربه سر فرشید اسماعیلی همراه شد اما با بدشانسی توپ به تیر دروازه برخورد کرد و راهی به دروازه نداشت.
دقیقه24 : سانتر داریوش شجاعیان بازهم با ضربه سر اسماعیلی همراه شد اما این ضربه هم با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه 37 : پاس خسرو حیدری در موقعیت ایده آل به علی قربانی رسید اما او ضربه اش را به بدترین حالت ممکن به بیرون زد.
دقیقه 42 : سانتر  خسرو حیدری می رفت با ضربه علی قربانی وارد دروازه نساجی شود ولی روشنگر به خوبی توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه 45 : شوت علی قربانی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه 51 : سانتر دقیق پیرهادی به یک ضربه سر نیاز داشت تا وارد دروازه استقلال شود اما مشت حسینی این موقعیت را از نساجی گرفت.
دقیقه 52 : یک و دو بازیکنان  و پاس عالی اسماعیلی استقلال در موقعیت خوب به قربانی رسید اما ضربه بی دقت او به آسمان رفت.
دقیقه 54 : شوت آرام محبوب مجاز به سادگی در دستان حسینی قرار گرفت.
دقیقه 73 : ضربه اسماعیلی از گوشه چپ محوطه جریمه به راحتی در دستان روشنگر قرار گرفت.

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر