امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۵
آخرین اخبار : بیمه آبزیان راهی برای جبران خسارت دربخش آبزی پروری بانکهاهمچنان نرخ سود را دور می‌زنند/کاهش نرخ سود وام تا یکماه آتی خباز؛ نان "انتقال آب خزر به سمنان" را همچنان در تنور نگه داشته است! / آیا دولت مصالح همولایتی های رئیس جمهور را به مصالح ملی ارجح می داند؟ انتخاب ترکیب تیم مازندران برای مسابقات تنیس روی میز کشور رفسنجان میزبان قهرمان زودهنگام نیم‌فصل/دوئل مهابادی – نکونام در آخرین روز دور رفت توسط ۲ ایرانی صورت گرفت؛
سرویس : حوادث زمان :   ۱۳۹۶/۸/۱۵ - ۱۳:۳۴ شناسه خبر : ۴۷۷۱۱
حادثه واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه
اتوبوس یک کیلومتر بدون ترمز حرکت کرده بود *۱۴ گلستانی در حادثه واژگونی اتوبوس در محور فیروزکوه جان باختند

وارش نیوز:14 گلستانی در حادثه واژگونی اتوبوس در محور فیروزکوه جان باختند
رئیس پلیس راه مازندران اعلام کرد: نقص سیستم ترمز؛ علت اولیه حادثه واژگونی اتوبوس در سوادکوه

 13 گلستانی بر اثر واژگونی اتوبوس حمل مسافر در محور فیروزکوه جان خود را از دست داده و 15 نفر به بیمارستان‌های استان مازندران منتقل شدند.
ساعت 19 روز یکشنبه یک دستگاه اتوبوس که از تهران به سمت گنبدکاووس در حرکت بوده است در محور فیروزکوه دچار سانحه شد.
بر اساس آخرین خبرهای اعلام شده از سوی مسئولین ذیربط تا زمان تنظیم این خبر 13 نفر جان خود را در این حادثه از دست داده و 15 نفر نیر به بیمارستان‌های استان مازندران منتقل شدند.
رئیس پلیس‌راه استان مازندران اعلام کرد که این اتوبوس نزدیک به یک کیلومتر بدون ترمز در حرکت بوده و در نهایت به دیواره کوه برخورد کرده و از سمت راست اتوبوس واژگون شده است.
گفته می‌شود دو فرد جانباخته در این حادثه کمتر از چهار سال سن داشته‌اند.
در همین رابطه مهدی میقانی مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان گلستان اظهار کرد: در حال حاضر من نزدیک محل وقوع حادثه هستم آمده‌ام تا موضوع را پیگیری کنم.
وی ادامه داد:این اتوبوس متعلق به تعاونی هفت بوده و در حال حاضر مصدومان این حادثه به سه بیمارستان شهدای زیرآب، بیمارستان امام ساری و بیمارستان بابل منتقل شدند.
رئیس پلیس راه مازندران اعلام کرد؛
نقص سیستم ترمز؛ علت اولیه حادثه واژگونی اتوبوس در سوادکوه
رئیس پلیس راه مازندران نیز درباره علت این حادثه گفت: علت اولیه حادثه واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه نقص در سیستم ترمز بوده است.
علی‌رضا قدمی درباره واژگونی اتوبوس تهران - گنبد در محور سوادکوه اظهار کرد: علت اولیه این تصادف نقص در سیستم ترمز بوده که البته بررسی‌های دقیق در حال انجام است تا علت قطعی این حادثه مشخص شود.
وی با بیان اینکه رانندگان اتوبوس باید لحظه به لحظه وضعیت فنی آن را بررسی کنند، افزود: رانندگان اتوبوس 40 تا 50 نفر را جابه‌جا می‌کنند و با زندگی آنان سر و کار دارند.
رئیس پلیس راه مازندران ادامه داد: رانندگان اتوبوس با توجه به حرفه‌ای هستند باید همانند سایر رانندگان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران:
اقدامات کارشناسی برای شناسایی اجساد در حال انجام است

در همین رابطه مدیرکل پزشکی قانونی مازندران نیز گفت: هویت 5 نفر از جان‌باختگان واژگونی اتوبوس تهران - گنبد در محور سوادکوه شناسایی شد.
علی عباسی درباره آخرین وضعیت جان‌باختگان واژگونی اتوبوس تهران - گنبد در محور سوادکوه اظهار کرد: در این حادثه 14 نفر فوت شدند که شناسایی و تعیین هویت آنان با انتقال آنان به پزشکی قانونی آغاز شده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر هویت 5 نفر از جان‌باختگان این حادثه  محمد پاکروان، طاهره بی‌نظیر، ستیلا پاکروان، قربان توسن و حاجی آشور طاغن نافعی شناسایی شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران ادامه داد: اقدامات کارشناسی برای شناسایی مابقی اجساد این حادثه در حال انجام است.
این مسؤول تصریح کرد: تفکیک و تشخیص هویت اجساد ازطریق برداشت نمونه و انجام آزمایش DNA، مستندسازی و نگهداری آنها، تعیین علت فوت و صدور جواز دفن از وظایف مهم پزشکی قانونی در حوزه‌های مرگ‌های دسته‌جمعی است.
عباسی در پایان گفت: به محض انتقال اجساد به پزشکی قانونی تیم تخصصی برای تعیین علت فوت و جلوگیری از تشدید آلام خانواده‌ها کار خود را آغاز کرد که اقدامات کارشناسی در حال انجام است.

اظهارات فرماندار سوادکوه درباره جزئیات واژگونی اتوبوس
فرماندار سوادکوه جزئیاتی تازه از واژگونی مرگبار اتوبوس در محور این شهرستان را اعلام کرد . وی با بیان اینکه تردید در تعداد اجساد به دلیل وضعیت یکی از اجساد است، افزود: واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه با 24 مصدوم همراه بود که 20 مصدوم آن برای اتوبوس و چهار مصدوم دیگر آن برای هیوندایی است که با اتوبوس برخورد کرد.
فرماندار سوادکوه با اشاره به اینکه حادثه در منطقه «دو‌گل» سوادکوه واژگونی اتوبوس بود که در برخی از اخبار به اشتباه «سقوط اتوبوس» بیان شد، گفت: محور سوادکوه که به دلیل حادثه «واژگونی اتوبوس» در این محور به صورت پراکنده در حدود یک‌ساعت مسدود بود، باز‌گشایی شد و تردد در این محور ادامه دارد.

اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در سوادکوه
یحیی صالح‌طبری رئیس اداره اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در منطقه دوگل سوادکوه را اعلام کرد.
مریم براری، پارمیس آزموده، مهرانه مصطفوی، سید‌حسین موسوی، موسی محمدجانی، فاطمه کوهکن، صفیه کوهکن، آتنا حسن‌پور، معصومه حسن‌پور، حسن حسنی، محمود فرجی، علی زارعی، عبدالعزیز صحنه، اعظم جهان‌تیغ، عیسی جهان‌تیغ، عشرت فصلی، اقبال صارانی، حسن زمانی، جلال غفاری، مهدی کهنسال، عبدالرحمان آرش، فاطمه حسینی، رضا آهنگر، مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در منطقه دوگل سوادکوه هستند.

مرگ ناظر فدراسیون و دبیر هیات والیبال در حادثه اتوبوس گنبد
در این حادثه قربان توسن و آشور طاغن نافعی دو تن از پیشکسوتان و چهره‌های نام آشنای والیبال گنبد که پس از حضور در جلسه ناظران فدراسیون والیبال در تهران، در راه برگشت به گنبد در این اتوبوس بودند جان به جان آفرین تسلیم کردند.
مرضیه ابراهیم زاده، نایب رییس هیات والیبال استان گلستان اظهار کرد: آقایان قربان توسن، دبیر هیات والیبال استان گلستان و آشور طاغن نافعی از پیشکسوتان داوری و ناظر فدراسیون والیبال در راه برگشت از جلسه ناظران فدراسیون والیبال بودند که متاسفانه به دلیل واژگونی اتوبوس بعد از تونل دوم ورسک از دنیا رفتند.
آشور طاغن نافعی پدر داود نافعی، داور بین‌المللی حال‌ حاضر لیگ برتر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:
تعداد فوتی‌های اتوبوس گنبد ـ تهران 14 نفر است
در همین رابطه سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تعداد فوتی‌های حادثه واژگونی اتوبوس تهران ـ گنبد 14 نفر است و اعلام آمار 15 کشته اشتباه است، به این دلیل که صبح دیروز یک تصادفی غیرمرتبط با این حادثه در بیمارستان امام خمینی ساری فوت شد، استنباط آماری اشتباه صورت گرفت.
فرزاد گوهردهی صبح دیروز درباره آخرین وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس تهران  ـ گنبد اظهار کرد: در این سانحه دلخراش، 25 نفر شامل 15 مرد و 10 زن مصدوم و به چهار بیمارستان استان منتقل شدند.
وی با بیان اینکه از 25 مصدوم، اکنون تنها 19 نفر بستری هستند، تصریح کرد: تا صبح امروز پنج نفر مرخص شدند، در حال حاضر 6 نفر در بیمارستان زیراب، سه نفر در بیمارستان شهید بهشتی بابل، یک نفر در بیمارستان ولی‌عصر(عج) قائم‌شهر و 9 نفر نیز در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری بستری هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: یک مصدوم نیز در همان ابتدا، با رضایت خود از بستری شدن در بیمارستان امتناع کرد.
 گوهردهی گفت: از پنج مصدوم مرخص‎شده، دو نفر از بیمارستان ولی‌عصر(عج) قائم‌شهر و سه نفر نیز از بیمارستان زیراب بودند.
وی درباره فوتی‌های حادثه اظهار کرد: 14 فوتی داشتیم که تاکنون براساس اعلام پزشکی قانونی، 6 تن تعیین هویت شدند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پاسخ به اینکه منابع بیمارستانی از فوت یک خانم 25 ساله در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری خبر داده‌اند و گفته شده آمار فوتی‌ها به 15 تن رسیده است، تصریح کرد: این مورد نیز تصادفی بوده اما مربوط به حادثه اتوبوس تهران ـ گنبد نبوده است، لذا آمار فوتی‌ها همان 14 نفر است.

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر
پربازدیدترین ها