امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۸
آخرین اخبار : بیمه آبزیان راهی برای جبران خسارت دربخش آبزی پروری بانکهاهمچنان نرخ سود را دور می‌زنند/کاهش نرخ سود وام تا یکماه آتی خباز؛ نان "انتقال آب خزر به سمنان" را همچنان در تنور نگه داشته است! / آیا دولت مصالح همولایتی های رئیس جمهور را به مصالح ملی ارجح می داند؟ انتخاب ترکیب تیم مازندران برای مسابقات تنیس روی میز کشور رفسنجان میزبان قهرمان زودهنگام نیم‌فصل/دوئل مهابادی – نکونام در آخرین روز دور رفت توسط ۲ ایرانی صورت گرفت؛
سرویس : سیاست زمان :   ۱۳۹۶/۸/۱۵ - ۱۶:۳۶ شناسه خبر : ۴۷۷۱۷
وزیر کشور در جلسه تودیع و معارفه استاندار مازندران در ساری:
شاخص‌های امنیتی در مازندران قابل قبول است نماینده ولی فقیه در استان مازندران: مازندران زیرساخت‌های مناسبی ندارد / ربیع فلاح استاندار سابق مازندران : بندر امیرآباد به جمع مناطق آزاد کشور الحاق شد / رئیس مجمع نمایندگان مازندران: مرکبات باغات مازندران خریدار ندارد

گروه سیاسی: عصر امروز (دوشنبه ) جلسه تودیع و معارفه استاندار مازندران با حضور وزیر کشور در سالن شماره یک استانداری مازندران در ساری برگزار شد.

ائمه جمعه، مدیران کل، فرمانداران، شهرداران و نمایندگان واحدهای خصوصی و اصحاب رسانه در مراسم تودیع معارفه حضور داشتند.

در این نشست محمد اسلامی ورنامخواستی به عنوان استاندار مازندران معرفی و از خدمات 1515 روزه ربیع فلاح جلودار استاندار فعلی نیز قدردانی شد.
 
نماینده ولی فقیه در استان مازندران:
مازندران زیرساخت‌های مناسبی ندارد

در این جلسه نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به وجود ظرفیت‌های خدادادی بیشمار در استان گفت: مازندران از زیرساخت‌های مناسبی برخوردار نیست.
آیت‌الله نورالله طبرسی با اشاره به نعمت‌های خدادادی استان مازندران اعم از کوه، جنگل و دریا، آن را دارای پتانسیل‌های بی‌شمار توریستی، کشاورزی و دامداری دانست و افزود: اما در این چهار دهه نتوانستیم به جایگاهی که شایسته مازندران است، برسیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران با اشاره و قدردانی از کارهایی که تاکنون در استان انجام شده، گفت: اما استان مازندران همچنان از زیرساخت‌های مناسبی برخوردار نیست و دارای نیازمندی‌های زیادی است.
وی با اشاره به طرفیت های این استان در  کشاورزی، گردشگری و صنعت بر ایجاد راهکار برای رفع نیازمندی‌ها و رفع کسالت حاکم بر ادارات تأکید کرد.

طبرسی از جمله اقدامات به ایجاد پنجره واحد اشاره کرد و افزود: بواسطه این طرح، همه مسئولان و ادارات‌کل که در ارتباط با اقتصاد مقاومتی هستند در یک مکان جمع می‌شوند تا ارباب رجوع معطل نگردد اما این طرح نیز تاحدی موفق بوده است.

 وی با بیان اینکه بستر مازندران برای گردشگری آماده است، خاطرنشان کرد: اما زیرساخت لازم وجود ندارد و با وجود ظاهر خوب و وجود ۲۰ میلیون مسافر اما در باطن، مازندران بهره اقتصادی از این امر ندارد و تنها شهرداری‌ها باید به جمع‌آوری زباله بپردازند.

طبرسی با اشاره به وجود نیروهای خوب و توانمند در استان مازندران، خواستار آن شد تا استاندار جدید از این نیروهای بومی استفاده کند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران:
مرکبات باغات مازندران خریدار ندارد

در این جلسه رئیس مجمع نمایندگان مازندران نیز با تاکید بر حمایت از توسعه صادرات مرکبات استان، گفت: متاسفانه اکنون در فصل برداشت محصول، مرکبات باغات مازندران خریدار ندارد.

حسین نیازآذری اظهار داشت: امیدواریم با درس آموزی از مکتب سیره شهیدان، هماهنگ و همراه برای توسعه استان گام برداریم.

وی افزود: تلاش در سایه خدمت به مردم از منویات مقام معظم رهبری بوده که باید با جدیت همه مسئولان در این زمینه تلاش کنند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه مازندران استان کشاورزی بوده و کشاورزی با ثبات ترین شاخصه توسعه اقتصادی استان است، تصریح کرد: نقش بخش کشاورزی مازندران در اقتصاد ملی باید ارتقا یابد.

نیازآذری با بیان اینکه 80 درصد نیاز غذایی کشور از طریق بخش کشاورزی تامین می‌شود، افزود: 26.7 درصد تولید ناخالص داخلی، 23 درصد اشتغال استان مربوط به بخش کشاورزی مازندران است.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با اعلام اینکه 45 نوع محصول کشاورزی در مازندران تولید می‌شود، تصریح کرد: در شرایط فعلی که فصل برداشت مرکبات بوده، مرکبات باغداران مازندران خریدار ندارد و باید جلوی واردات غیرضرور برنج و مرکبات گرفته شود.

وی با بیان اینکه این روزها شاهد واردات برنج در استان مازندران هستیم، تصریح کرد: همگان باید تصمیم جدی اتخاذ تا جلوی قاچاق محصولات خارجی گرفته شود.

نیازآذری با اشاره به اینکه در روز ملی مازندران شاهد تصادف نگران کننده در محور سوادکوه بودیم، افزود: وزیر کشور در این بخش باید حساسیت نشان دهد چون زیرساخت‌های استان در بخش راه مطلوب نیست.

وی با بیان اینکه مازندران رویکرد و کارکرد ملی دارد ولی در بخش تخصیص اعتبارات به این استان ملی دیده نمی‌شود، گفت: باید نسبت به تامین زیرساخت‌های مختلف در حوزه راهها اقدام شود.

نیازآذری با اشاره به اینکه موضوعات مرتبط استان، تنگناها و چالش‌های استان را با استاندار جدید در دو جلسه قبلی در تهران مطرح کردیم، تصریح کرد: ستاد راهبری رشد و توسعه مازندران با حضور نمایندگان سه قوه در استان تشکیل تا همراه و هماهنگ برای توسعه مازندران فراهم شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سایه ایستادگی ملت ایران باید بتوانیم با کار و تلاش و توجه به نیروهای انقلابی و ظرفیت استان برای توسعه مازندران تلاش کنیم، گفت: امیدواریم شاهد رشد و شکوفایی در بخش‌های مختلف در مازندران با مدیریت استاندار جدید باشیم.

استاندار سابق مازندران:
بندر امیرآباد به جمع مناطق آزاد کشور الحاق شد

استاندار سابق مازندران هم در مراسم تودیع‌اش در مسند استانداری مازندران در سخنان خود با تاکید بر ارتقا زیرساخت‌های عمرانی استان، گفت: در چهار سال گذشته، ۸۰۰۰ طرح و پروژه عمرانی در مازندران افتتاح شد.

ربیع فلاح جلودار اظهار داشت: بنده در 25 شهریور 92 بنده با شعار کار آمدم و 1515 روز برای استان خدماتی را ارائه دادم.

وی افزود: 50 ماه در کنار مردم و همراه با آنان درس‌های بزرگ وفاداری، فداکاری، گذشت، ایثار و تلاش را آموختم.

استاندار سابق مازندران با اشاره به اینکه همدلی، همزبانی و انسجام برای استفاده از همه ظرفیت استان را پیگیری کردم، تصریح کرد: مازندران در کمال آسایش و همدلی با مدیران استان فعال بوده است.

فلاح با بیان اینکه اعضای شورای تامین، قضایی و مدیران دولتی و بخش خصوصی استان همگان برای توسعه فعالیت‌های زیرساختی استان همکاری کردند، افزود: مازندران در تحقق سیاست‌های دولت به گفته رئیس جمهوری موفق عمل کرده است.

وی با اعلام اینکه مازندران با 4 درصد جمعیت کشور از اعتبارات ملی بیش از 4 درصد اعتبارات کشور را دارد، تصریح کرد: توانستیم با توجه به طرح‌های نیمه تمام در مازندران بیش از هشت هزار طرح و پروژه با اعتبار یک هزار میلیارد تومان افتتاح کردیم.

استاندار سابق مازندران با بیان اینکه بیش از 45 میلیون نفر شب اقامت در استان ضرورت دارد تا دولت توجه به توسعه زیرساخت‌های استان داشته باشد، گفت: مازندران تعلق صرف به مردم استان ندارد چون همه مردم کشور از مازندران استفاده و دولت تدبیر و امید باید راه‌های شمالی را ایمن‌تر کند.

فلاح با بیان اینکه تعریض جاده هراز بیش از 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: مازندران به لحاظ اینکه قطب کشاورزی بوده هنوز در حوزه تامین زیرساخت‌های این بخش و مشوق‌های صادراتی توفیقاتی نداشتیم.

استاندار سابق مازندران در این جلسه اعلام کرد: امروز وزارت راه و شهرسازی خبر خوشی را به مردم مازندران داده و آن الحاق بندر امیرآباد به جمع مناطق آزاد کشور بوده است.

وزیر کشور:
جابه‌جایی مدیران در بدنه استانداران با هدف استفاده از تجارب است

در این جلسه وزیر کشور هم در سخنانی با تاکید بر حفظ وحدت و همدلی مدیران استان مازندران، گفت: جابه‌جایی مدیران در بدنه استانداران با هدف استفاده از تجارب است.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی اظهار داشت: همواره نماینده ولی‌فقیه در مازندران بنده را مورد لطف خود قرار دادند و نمایندگان مجلس به‌واسطه دلسوزی که داشته برای تعیین استاندار در این مراسم حضور یافتند تقدیر می‌کنم. جابجایی مدیران در بدنه استانداران با هدف استفاده از تجارب، خلاقیت، نوآوری مدیران استان‌های مختلف است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مازندران در ردیف استان‌های موفق کشور در ابعاد مختلف بوده است، تصریح کرد: این استان در حوزه وحدت، هماهنگی، همدلی، همفکری و همدلی هیچ مشکلی در استان نداشتیم و همه نخبگان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در انسجام کامل بودند.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه بنده در 4 سال اخیر مدیون کمک و مساعدت نماینده ولی‌فقیه در استان بوده و امیدواریم در این دوره جدید با استاندار جدید نیز همکاری مطلوبی داشته باشند، افزود: نمایندگان مجلس نیز در جهت منافع استان تلاش داشتند.

وی با اعلام اینکه مازندران در حوزه تامین امنیت از استان‌های موفق کشور است، گفت: اعضای شورای تامین استان با رصد دقیق احوالات استان، حادثه خاص امنیتی در مازندران نداشتیم.
رحمانی‌فضلی با بیان اینکه نمونه عینی مشارکت سیاسی بالا با سلامت و صلابت و امنیت در مازندران مشهود بوده است، افزود: مازندران در حوزه اقتصادی با توجه به مقتضیات، امکانات و شرایط خوب عمل کرده است.

وی با بیان اینکه آمریکا در مسئله برجام بی تعهدی کرده است، افزود: گردش سرمایه و برگشت پول نفت پس از برجام از موضوعاتی بوده که استانداران استان‌ها توانستند مدیریت کنند.
وزیر کشور با اشاره به اینکه مازندران در تامین منابع و مشارکت بخش خصوصی مطلوب عمل کرده است، تصریح کرد: هیچگاه در وزارت کشور خود را در حاشیه مسائل سیاسی قرار نمی‌دهیم.

وی با بیان اینکه استاندار جدید مازندران فردی ولایی، معتدل و معتقد است، افزود: امید است استاندار جدید با نمایندگان استان و اعضای مجلس خبرگان رهبری بتواند موفق عمل کند.
وزیر کشور با اشاره به سابقه تاریخی مازندران، تصریح کرد: روشنفکری و بینش سیاسی مردم مازندران بسیار مطلوب و عالی بوده و این استان فضای بی نظیری بوده و از حیث منابع طبیعی، موقعیت، شرایط و نیروی انسانی خوب موفق است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه باید تلاش شود تا مازندران نقش تاریخی خود را در توسعه بیش از پیش در استان ایفا کند، تصریح کرد: نظام بودجه‌ریزی و برنامه‌ریزی کشور به دلیل سنتی بودن هنوز نظام اقتصادی کشور ما را به سمت و سوی مطلوب سوق نداده است.

وی با اشاره به اینکه باید نظام بودجه‌ریزی و برنامه‌ریزی کشور باید تغیر یابد و بر اساس نوآوری و خلاقیت آفرینی در استان‌ها باشد، افزود: رویکرد انتخاب استانداران را بر مبنای اعتدال گرایی لحاظ کردیم.

وزیر کشور با بیان اینکه فرمانداران و اعضای شورای تامین نقش خوبی را در تامین مناسب انتخابات ایفا کردند، گفت: در انتخابات اخیر خون از دماغ فردی در کشور خارج نشده است.
وی با اشاره به اینکه برخی مدیران در کشور به بنده می‌گویند که در انتخاب استانداران تاخیر را به خرج می‌دهم، افزود: این اقدام بنده برای این بوده که استانداری انتخاب شود تا استانداری چهار سال بتواند برای استان خود آرامش ایفا کند.

وزیر کشور با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی اولویت نخست دولت است، تصریح کرد: دولت خود را موظف می‌داند از طریق اقتصاد مقاومتی به سمت تغییر نظام اداری و بودجه‌ریزی سوق یابیم.
وی با اعلام اینکه هنوز اقتصاد کشور به مفهوم واقعی کلمه مردمی نیست، افزود: اقتصاد ایران قبل از انقلاب بیش از 85 درصد دولتی بوده است و باید در این زمینه تغییراتی صورت دهیم.

عضو هیئت دولت با بیان اینکه مردمی کردن اقتصاد باید در کشور اجرایی شود، تصریح کرد: مشارکت مردم در ابعاد مختلف اقتصادی و سیاسی باید تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه فضا و بستر کشور برای ورود بخش خصوصی در دولت باید فراهم شود، افزود: مدیریت اقتصاد ایران باید بر اساس اقتصاد مقاومتی به توفیقاتی دست یابد.

وزیر کشور با بیان اینکه گروه‌های سیاسی و احزاب جزو فعالان سیاسی است، گفت: تعامل، گفت‌وگو و ایجاد عمق سیاسی باید از طریق احزاب و گروه‌های سیاسی پیگیری شود.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه هزاران سایت و رسانه غربی علیه اعتقادات و باورهای مردم ایران هجمه وارد کنند، تصریح کرد: دشمن با روش‌های تحریم اقتصادی، سیاسی، تهمت و حمله می‌خواهد بینش سیاسی مردم را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه انسجام و وحدت را در حوزه سیاست داخلی مدنظر قرار خواهیم داد، تصریح کرد: ایران در حوزه نظامی از هیچ قانون بین المللی عدول نکرده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه همه استان‌های کشور باید خود تبدیل به هسته تولیدی و شکوفایی اقتصادی کشور مبدل شوند، افزود: دولت در 4 سال اخیر بیش از 100 اختیار به استانداران محول کرده تا اینکه استان‌ها تبدیل به هسته‌های اصلی و توسعه پایدار تبدیل شوند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه استاندار باید مرتب به دنبال راه حل برای توسعه استان‌ها باشد، تصریح کرد: توسعه استان بدون مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان محقق نخواهد شد.

گفتنی است در این مراسم از خدمات 1515 روزه ربیع فلاح جلودار در مسند استانداری مازندران تجلیل و محمد اسلامی به عنوان استاندار جدید مازندران منصوب شد.

محمد اسلامی ورنامخواستی یکشنبه هفتم آبان ماه بنا بر پبشنهاد وزیر کشور و رای هیات دولت به عنوان بیست و دومین استاندار مازندران منصوب شد.

محمد اسلامی ورنامخواستی متولد 1335 اصفهان پیش ازاین معاونت تحقیقاتی وزارت دفاع را برعهده داشت.

از سازمان جنگل ها و شیلات ایران به عنوان پست های احتمالی ربیع فلاح جلودار استاندار فعلی مازندران نام برده می شود.

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر
پربازدیدترین ها