امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
آخرین اخبار : ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد دلایل نوسان شدید قیمت ارز/دلار چقدر حباب دارد؟ مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار گاز خانگی در ساری باران های اسیدی در راه زیست بوم شمال بازار خودرو هر کی به هر کی شد/گرانی ۶۸ میلیون تومانی سانتافه در یک روز پای قدرتمند و طبیعیِ خودمان را با عصای بیگانه عوض نکنیم/ به بیگانه نباید چشم دوخت
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۳۹۶/۹/۶ - ۲۲:۱۵ شناسه خبر : ۴۷۹۳۲
در نشست کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور مجلس شورای اسلامی تصویب شد:
امیرآباد به منطقه آزاد اقتصادی تجاری تبدیل شد / امیرآباد یک گام دیگر به منطقه آزاد نزدیک شد علی اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری و میاندورود در مجلس و عضو کمیسیون شوراها و آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره تصویب تبدیل منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به جمع مناطق آزاد کشور در کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: پس از تصویب تبدیل بندر امیرآباد بهشهر به جمع مناطق آزاد کشور در شورای عالی مناطق آزاد این موضوع مورد بحث و بررسی نمایندگان مجلس در کمیسیون‌های تخصصی قرار گرفت.

وارش نیوز: سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیشنهاد نماینده ساری در مجلس، امیرآباد استان مازندران به منطقه آزاد اقتصادی تجاری تبدیل شد.

اصغرسلیمی در تشریح نشست یکشنبه 5 آذرماه کمیسیون شوراها، اظهار داشت: لایحه 8 منطقه آزاد تجاری صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی در کمیسیون شوراها به عنوان کمیسیون فرعی بررسی شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این لایحه آمده بود که این چه برون در گلستان، مهران در ایلام، اردبیل، سیستان در سیستان و بلوچستان، مریوان و بانه در کردستان، جاسک در هرمزگان، بوشهر و قصر شیرین در کرمانشاه به عنوان 8 منطقه آزاد تجاری تبدیل شوند که رای لازم را کسب کرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد تا منطقه ویژه امیرآباد در استان مازندران به منطقه آزاد اقتصادی تجاری تبدیل شود که مورد تصویب اعضای کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور قرار گرفت.

در همین رابطه علی اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری و میاندورود در مجلس و عضو کمیسیون شوراها و آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره تصویب تبدیل منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به جمع مناطق آزاد کشور در کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: پس از تصویب تبدیل بندر امیرآباد بهشهر به جمع مناطق آزاد کشور در شورای عالی مناطق آزاد این موضوع مورد بحث و بررسی نمایندگان مجلس در کمیسیون‌های تخصصی قرار گرفت.

وی افزود: پس از کش و قوس‌های فراوان کارشناسی‌های متعدد، کمیسیون شوراهای مجلس، تبدیل منطقه ویژه امیرآباد در مازندران را به منطقه آزاد اقتصادی تجاری را به تصویب رساند.

یوسف نژاد با اشاره به اینکه این اقدام غیرمنتظره در حالی شکل گرفت که روند تعیین تکلیف مناطق آزاد کشور، بروکراسی اداری خاص خود را می‌طلبد، تصریح کرد: با رایزنی‌های متعدد، این منطقه مستقیما در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس قرار گرفت تا مسیر پرپیچ و خم تبدیل این منطقه به منطقه آزاد تجاری و اقتصادی هموار شود و  این موضوع در آستانه تعیین تکلیف قرار دارد و تنها رای مثبت نمایندگان مجلس در صحن علنی باقی مانده است.

وی بیان کرد: در شرایط موجود رایزنی‌های نمایندگان استان با همکاران خود در خانه ملت و جلب نظر آنان برای رای مثبت به لایحه منطقه آزاد تجاری اقتصادی امیرآباد می‌تواند مازندران به یکی از قدیمی‌ترین خواسته‌های خود برسد.

یوسف‌نژاد با اشاره به اینکه اکنون منطقه آزاد امیرآباد در کنار هشت منطقه آزاد دیگر منتظر تعیین تکلیف در صحن علنی مجلس است، گفت: در لایحه تقدیمی دولت به مجلس مقرر شد در کنار امیرآباد مازندران، فسا در استان فارس، ابرکوه و میبد در یزد، زنجان، گچساران در کهگیلویه و بویراحمد، سرو ارومیه در آذربایجان غربی، خاف و قوچان در خراسان رضوی، خرم آباد در لرستان، تاکستان در قزوین، شاهین شهر در اصفهان به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شوند.

 

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


نظرات ارسال شده

آخرین اخبار
بیشتر