امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
آخرین اخبار : ثبت اطلاعات مشترکان تلفن ثابت در شبکه احراز هویت آغاز شد دلایل نوسان شدید قیمت ارز/دلار چقدر حباب دارد؟ مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار گاز خانگی در ساری باران های اسیدی در راه زیست بوم شمال بازار خودرو هر کی به هر کی شد/گرانی ۶۸ میلیون تومانی سانتافه در یک روز پای قدرتمند و طبیعیِ خودمان را با عصای بیگانه عوض نکنیم/ به بیگانه نباید چشم دوخت

درباره وارش نیوز

« وارش نیوز » کار خود را از ابتدای آبان ماه سال 1393 با مشی رسانه‌‌ای « تحلیلی – خبری » شروع نموده و تلاش دارد آخرین اخبار، تحلیل‌ها و گزارش‌ها از مهم‌ترین اتفاقات روز ایران و جهان را با تمرکز بر استان های شمالی ایران؛ با گروهی متعهد، کارآزموده و حرفه ای به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خوب خود قرار دهد.

مشی رسانه‌‌ای « وارش نیوز » و شورای سیاست گذاری، اعضای تحریریه و گردانندگان آن از کادر روزنامه وارش کاملا"جدا و متفاوت هستند و فقط نام مشترکی دارند.

این مجموعه رسانه‌ای خود را در امر اطلاع‌رسانی مستقل می‌داند اما نقد و تحلیل کارشناسانه دستگاه‌ها، عملکرد مسئولان و احزاب را وظیفه ذاتی خود می‌پندارد و آن را با هدف ارتقای دانایی جامعه، حق پرسشگری شهروندان و وظیفه پاسخگویی مسئولان با جدیت دنبال می‌کند.

گرچه تا پیش از آغاز به کار « وارش نیوز »، فضای مجازی شمال کشور مملو از رسانه های خبری ـ تحلیلی بود، اما در میان این هیاهوی کمّی؛ جای خالی کیفیت، سرعت و تحلیل های دقیق و روشنگر ما را بر آن داشت این حفره بزرگ را به همت همکاران مان و با استفاده از نیروهای جوان و کارآزموده در کنار تجربه و آینده نگری پُر کنیم.

« وارش نیوز » با کوشش تیم سختکوشی که در اختیار دارد؛ به تدریج گسترش می‌یابد و در کانون این تغییرات گسترش‌جویانه؛ حرکت به سوی یک سایت تمام عیار سایبر نهفته است. اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند فراتر از قالب ظاهری خبرها رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند. برای « وارش نیوز » خبر؛ موجودی خشک، بی روح و مجموعه ای از « وی افزود » ها و « فلانی اظهار داشت »ها نیست که قرار است پیامی مجرد و منفرد را به مخاطب برساند و با همان سرعت از یادها محو گردد. ما ضمن پایبندی به استخوان بندی اصلی اخبار که مورد وثوق تمامی رسانه های حرفه ای دنیاست، دریچه هائی تازه رو به روشِ اطلاع رسانی در قالب اخبار گشوده ایم و سعی مان بر این است تا به کالبد خبر جانی تازه بدمیم. اینکار را با استفاده از روش های ساختاری تازه، جمله بندی های نامعهود، بدعت های راهگشا در صورت بندی محتوائی و بهره مندی از نثری روان و سالم انجام خواهیم داد.

در مورد تحلیل نیز نگاهی دگرگون در پیش گرفته ایم. در « وارش نیوز » تحلیل به معنای ارائه راهبردهائی علمی برای حل مسائل است. استفاده از نویسندگان مجرب و صاحب سبک، برخورداری از آخرین آمار و اطلاعات روز، بهره گیری از نظرات کارشناسان فن، اساتید دانشگاه و نخبگان به همراه تطابق تاریخی و تقویمی و ارائه پیشنهادهایی در قالب تذکر، نقد، راهکار و چشم انداز نگاه ما به مقوله تحلیل را مشخص می سازد.

گزارش های « وارش نیوز » به هیچ وجه احساسی، برخوردار از منافع جناحی و به نفع گروه یا حزبی خاص تهیه و تنظیم نخواهد شد. بلکه ما گزارشگران مشکلات روزمره مردم، گرفتاری های اجتماعی، کمبودهای بنیادین و اشتباهات تعمدی، کم کاری ها و بی انصافی های احتمالی خواهیم بود.

ما نقد درست و کارشناسانه دولت، مجلس، احزاب و تشکل ها، فضای عمومی و مسئولان مختلف را نه تنها وظیفه، بلکه تعهد خود به جامعه مدنی می دانیم و بر آنیم تا با اتخاذ این رویکرد راه را برای توسعه کشور عزیزمان ایران و به ویژه استان های شمالی هموار کنیم تا نگاه ابزاریِ کلان را به این نوار سرسبز باریک، اما بسیار اثرگذار تغییر دهیم.

مجموعه این خواسته ها و نظرگاه ها باعث شد که برای نخستین بار در شمال کشور، یک پایگاه رسانه ای مجازی برای سرویس های مختلف خود اقدام به تربیت نیرو کند و با برگزاری کلاس های آموزشی، تشویق جوانان با استعداد به رشد دانش محور و استفاده از آخرین طراحی های روز، ضمن عقد قرارداد با یکی از بزرگترین و مجرب ترین شرکت های طراحی و راه اندازی فضای مجازی در کشور، محیطی را برای مخاطبانش فراهم بیاورد که تا پیش از این هرگز با آن روبرو نشده بودند.

در « وارش نیوز » کیفیت حرف اول و آخر را می زند. ما نه وابسته به گروه، حزب، جناح یا مسلکی خاص هستیم و نه فرمانبر ایده ای مشخص و کانالیزه شده. بلکه خود را معتقد و پایبند به قانون اساسی، اصول دین مبین اسلام می دانیم و در راه تحقق آرمان های حقیقی انقلاب از هیچ کوششی فروگذاری نخواهیم کرد.

« وارش نیوز » بر سه محور توسعه همه جانبه، ارتقای کیفیت رسانه ای و تحول گرائی بنا شده است. زیرا معتقد است وظیفه اصلی رسانه ها نقد، ارائه پیشنهاد، تحلیل علمی و اثرگذاری دائمی است و این اصول را از ارکان توسعه همه جانبه دانسته و بر تحقق آن پافشاری می کند.

امید می رود در پناه توجه پروردگار یکتا و یاری تمامی کسانی که دغدغه توسعه و تعالی دارند از عهده این مسئولیت خطیر سربلند بیرون بیائیم و نقشی قابل توجه در توسعه و پیشرفت کشور عزیزمان و نیز ارتقای کیفیت در تمامی شئون کار و زندگی مردمان خوبمان ایجاد کنیم.

در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق پایگاه خبری- تحلیلی « وارش نیوز » را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم. یا حق مدد ...

مخاطبین محترم می توانند برای ارتباط با « وارش نیوز »، ارسال مطلب و ... و یا طرح پیشنهادها و انتقادهای خویش از این روش ها استفاده نمایند:

1- مراجعه به قسمت « تماس با ما »
2- ادرس ایمیل هایvareshnews@gmail.com و info@vareshnews.ir
3- تماس از طریق شماره تلفن: 33304403 (011)

سایت خبری تحلیلی وارش نیوز دارای مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات به شماره 93/31321 مورخ 1393/11/13 می باشد.

صاحب امتیاز: شرکت وارش

نشانی دفتر مرکزی: ساری- خیابان قارن – کوچه قیومی- ساختمان وارش- طبقه اول