امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
آخرین اخبار : اقامت شبانه۸۰ میلیون مسافر در کشور صفحه نخست روزنامه های مازندران شنبه ۳۱ تیر ۹۶ پیامدهای بحران دیپلماتیک ایران و کویت لزوم تغییر سیاست های اقتصادی جرایم تخلفات رانندگی و عوارض خروج از کشور را با موبایل پرداخت کنید هشدار: سکه را از محل معتبر تهیه و در خرید از هولوگرام روی پلمپ مطمئن شوید/ چگونه سکه طلای تقلبی را از اصل تشخیص دهیم
پیامدهای بحران دیپلماتیک ایران و کویت
کویت در شرایطی که روابط ایران با دیگر اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس همچون عربستان، بحرین و امارات تنش‌آلود و دچار اصطکاک است، روابط سیاسی نسبتا مناسب خود با ایران را حفظ کرده و در تلاش بود برای بهبود روابط ایران با این کشورها، میانجیگری کند.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۰:۰۵
لزوم تغییر سیاست های اقتصادی
وزارت اقتصاد یکی از موفق‌ترین وزارتخانه‌های دولت یازدهم بوده و عملکرد مثبتی داشته است که دلایل این امر را می‌توان از جنبه‌های مختلفی بررسی کرد. اولین مورد که می‌توان به آن اشاره کرد، بحث کنترل تورم است که به نحو احسن در طول چهار سال گذشته صورت پذیرفته و منجر به ایجاد ثبات نسبی در قیمت‌ها در طول این مدت شده است.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۰۹:۵۷
ضرورت ارزیابی سیاست‌های اشتغال
بی‌کاری یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی در اکثر کشورهای جهان، ازجمله ایران است. به همین جهت اندیشمندان بسیاری درباره علل و پیامدهای آن مطالعه کرده‌اند و راهکارهای فراوانی نیز برای حل این مشکل ارائه شده است. مروری بر تاریخ اعمال سیاست‌های اشتغال در ایران نشان می‌دهد که از دهه ١٣٤٠، با افزایش جمعیت شهرنشین و گسترش بی‌کاری و فقر در مناطق شهری، مقابله با بی‌کاری و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید از دغدغه‌های جدی سیاست‌گذاران بوده است. به‌طور مشخص از برنامه عمرانی چهارم (٥١-١٣٤٦) به
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۷:۵۵
آزمون سخت روحانی در چینش تیم اقتصادی
هر چه به روز ۱۵مرداد نزدیک‌تر می‌شویم، اخباری که از چینش کابینه به گوش می‌رسد، بیشتر رنگ واقعیت به خود می‌گیرد. در واقع از گمانه‌زنی‌های بی‌اساس دور می‌شویم و اخباری درز می‌کند که نشان می‌دهد، رییس‌جمهور برای ۴ سال آینده چه برنامه‌هایی در سر دارد.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۷:۴۷
همه به دنبال رانت دولتي
سال‌هاست كه ضرورت كاهش تصدي‌گري دولتي و واگذاري بيشتر امور به نهادها و تشكل‌هاي غيردولتي و به‌طوركلي مردمي‌كردن فعاليت‌هاي جاري در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي يكي از محورهاي اصلي سخنراني‌هاي نخبگان و مباحث مطرح در تريبون‌هاي عمومي و اختصاصي جامعه بوده است تا جايي که تصويب قانون سياست‌هاي كلي اصل ٤٤ قانون اساسي با رويكرد كوچك‌سازي دولت و تقويت بخش خصوصي را پاسخي به اين مطالبه و معضل اساسي پيش‌روي شكوفايي اقتصادي و توسعه كشور مي‌توان قلمداد کرد.
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۰۹:۱۸
دستاوردهاي دولت و عملکردهاي متناقض
عمر دولت يازدهم رو به پايان است و با رأي قاطعي که دکتر روحاني در ٢٩ ارديبهشت از مردم گرفت، با پشتوانه مردمي بيشتري مي‌تواند دولت دوازدهم را تشکيل دهد.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۲۲:۰۵
الزامات حفظ تورم يک رقمي
دستيابي به تورم يک رقمي در سال ۱۳۹۵ دستاوردي بزرگ بود؛ اما حفظ آن در سال جاري و تداوم روند نزولي آن در سال‌هاي آينده، دستاوردي بزرگ‌تر خواهد بود که مجاهدتي بزرگ‌تر مي‌طلبد. حذف موانع ساختاري کاهش تورم، به‌عبارت ديگر، شکستن هسته سخت تورم، نيازمند هماهنگي بيشتر بين سياست‌گذاران و تصميم‌گيرندگان اقتصادي و اجرايي کشور است.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۴:۱۳
موسسات مالی و اعتباری؛ شاکی یا متهم؟
این روزها که بانک‌مرکزی بر ساماندهی موسسات اعتباری غیرمجاز متمرکز شده است، مورد سخت‌ترین انتقادات قرار می‌گیرد.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۰۷:۱۳
اصطکاک‌زدایی از تیم اقتصادی
با توجه به در پیش بودن موسم تعیین کابینه، برخی از کارشناسان اقتصادی افزایش هماهنگی در ترکیب جدید تیم اقتصادی دولت را به‌عنوان لازمه افزایش کارآیی برنامه‌های اقتصادی معرفی کرده‌اند. توصیه‌ای که به گواه تجربه جهانی، آزمودن آن پیامد اقتصادی خوشایندی به بار خواهد آورد.
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۵:۵۲
راه‌ حل پرش از بحران بانکی در ایران
اقتصاد ایران، برخلاف بسياري از اقتصادها و دیگر كشورهاي دنيا، تقريبا هيچ‌گاه با بحران بانكي گسترده درگیر نبوده است.
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۰۸:۰۰