امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۸
بررسی بیماری‌های مرتبط با بهداشت؛
وبا ؛ بیماری روزهای گرم سال/ ۱۸ توصیه بهداشتی که باید جدی بگیریم
وبا یکی از بیماری‌های شایع جهان است که از طریق باکتری به نام ویبریوکلرا و بیشتر در روزهای گرم سال به خصوص فصل تابستان در انسان بروز می‌کند.
۱۴۰۳/۴/۱۲ - ۱۱:۰۴
معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد:
ابلاغ سند ملی مبارزه با پشه آئدس برای پیشگیری از گسترش تب دانگ
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ سند ملی مبارزه با پشه آئدس برای پیشگیری از گسترش بیماری تب دانگ به دستگاه‌ها خبر داد.
۱۴۰۳/۴/۱۱ - ۱۲:۰۳
هشدار به ورزشکاران درباره تبعات مصرف مکمل‌های استروئید آنابولیک بر باروری
اگرچه ورزش نقشی اساسی در سلامت عمومی و سلامت باروری مردان دارد، اما مصرف مکمل‌های بدنسازی حاوی استروئیدهای آنابولیک می‌تواند باعث آسیب دائمی به عملکرد جنسی و قدرت باروری مردان شود.
۱۴۰۳/۳/۱۹ - ۱۵:۴۴
عضو انجمن آسم و آلرژی ایران تاکید کرد
تاثیر داروهای استنشاقی بر درمان آسم/ آموزش؛ گامی موثر در کنترل آسم
عضو انجمن آسم و آلرژی ایران با بیان اینکه درمان آسم فقط مصرف دارو نیست؛ گفت: بیماران با بهره‌ گرفتن از آموزش باید بدانند که درمان در وهله نخست، اجتناب از عوامل محرک‌زا و گام دوم نیز استفاده از داروها است.
۱۴۰۳/۲/۲۰ - ۱۲:۰۰
هوش مصنوعی سطح زیر کشت ۷ محصول را تخمین می‌زند
رییس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات از تخمین سطح زیر کشت ۷ محصول گندم، جو، کلزا، سیب‌زمینی، چغندر قند، گوجه‌فرنگی و یونجه با فناوریهای فضایی و سنجش از دور خبر داد.
۱۴۰۳/۲/۱۹ - ۱۲:۳۰
۷۳ میلیارد تومان برای ایمنی محورکندوان هزینه شد
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران، درحاشیه تور خبری و بازدید میدانی اصحاب رسانه از محور کندوان استان مازندران گفت: امسال ۷۳ میلیارد تومان برای ایمن‌سازی این محور در قالب رهاسازی سنگ‌های معلق، لق‌گیری انفجاری، اجرای تور سنگی، نصب گالری پیش ساخته و ... هزینه شده است.
۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۴:۴۷
عرضه لاستیک با نرخ مصوب در نمایشگاه‌های بهاره
وزیر صمت از عرضه لاستیک با نرخ مصوب در نمایشگاه‌های بهاره خبر داد و در پاسخ به سوالی درباره تولید پژو پارس در سال آینده، گفت: ممکن است
۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۲:۳۰
دستور وزیر اقتصاد برای تداوم رویه تعیین ماهیت کالا در گمرک تا خرداد ۱۴۰۳
وزیر اقتصاد در مکاتبه ای با رئیس سازمان استاندارد خواستار اقدام فوری این سازمان برای تداوم رویه تعیین ماهیت کالا در گمرک تا پایان خرداد سال بعد شد
۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۲:۲۱
توجه ویژه دولت به بخش بهداشت و درمان در سال آینده
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از افزایش ۸۰ هزار میلیارد تومانی تخصیص منابع به بخش بهداشت و درمان در سال جاری خبر داد و گفت: بخش سلامت و درمان جزو اولویت‌های کشور است و سال آینده رشد خوبی برای منابع این بخش و بیشتر از سایر بخش‌ها دیده شده است.
۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۲:۱۸
شرط صدور دستگاه کارتخوان، داشتن پرونده مالیاتی است
طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، بدون داشتن پرونده مالیاتی، برای کسی دستگاه کارتخوان صادر نمی‌شود.
۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۴:۲۲