امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۱
آخرین اخبار : کشاورزان مازندران ۱۰ روز برای تحویل گندم مهلت دارند ارزش معامله سهام در بورس مازندران به بیش از ۱۸ میلیارد ریال رسید پایان غم انگیز زندگی مرد محمودآبادی که پدرش را کشت اسامی سهامداران و موسسان کاسپین فاش شد/ چه کسانی مالک کاسپین هستند ؟ نیاز آذری: بزرگترین تصفیه خانه شمال کشور در بابلکنارساخته می شود ۲۲ درصد کارمندان عسلویه اعتیاد دارند
افزایش قیمت‌های سیستماتیکی با تغییر واحد پول ملی
تغییر واحد پول ملی یکی از ماده‌های قانون اصلاح نظام بانکی است که مدت زیادی از زمان بررسی آن می‌گذرد. مجلس شورای اسلامی به دلیل تاخیر دولت در ارائه لوایح بانکی، مقوله اصلاح نظام بانکی را در قالب طرح بانکداری جمهوری اسلامی پیگیری کرده است. دولت نیز با تاخیر و به صورت موازی با بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی در حال اصلاح قانون پولی و بانکی خود است.
۱۳۹۶/۵/۳ - ۰۷:۱۸
خاموشي «نوري»ديگر در دانشگاه آزاد
مردان بزرگ هیچ‌گاه اسیر مقام و کرسی قدرت نمی‌شوند؛ مردان ریشه‌دار در تاریخ موفقیت‌های ایران و آنانی که در فراز ونشیب‌های ۳۸‌ساله اخم به چهره نیاوردند همیشه مورد اعتمادترین افراد بودند. این مردان هیچ‌گاه خود را به کرسی‌های قدرت پیوند نزدند.
۱۳۹۶/۵/۳ - ۰۱:۵۷
چشم‌انداز مسکن در اقتصاد ایران
اعلام اولیه سرشماری سال ١٣٩٥ جمعیت و مسکن در ایران نشان‌دهنده ٢,٥٨٧,٦٠٧ واحد خالی (معادل ٢,٥٨‌‌ میلیون واحد) و نشانگر یکی از مصادیق شاخص‌های کلان اقتصاد ایران است.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۹:۱۹
دوم مرداد؛ سالروز درگذشت احمد شاملو
بامداد ستاره بود...
مرگ احمد شاملو (الف بامداد) در دوم مرداد ماه سال ۱۳۷۹یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی تاریخ معاصر ایران است چرا که او به نسل خویش و نسل‌های پس از خویش مفهوم آزادگی و کرامت انسانی را بار دیگر آموخت. بامداد هنرمند زمانه خویش بود. شعر او، بلندای سترگ زیبایی و انسانیت است و در زندگی شخصی‌اش نیز هماره سعی داشت از گردن کج کردن در پی نواله‌ای ناگزیر بپرهیزد. شاملو، هنرمندی چند وجهی است.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۹:۰۹
کار کردن سخت است، چون ایرانی هستیم!
احتمالاً شما هم عکس‌هایی از ژاپن و دیگر کشورهای آسیای شرقی دیده‌اید که در وقت بازگشت از محل کار آن هم چند ساعت پس از پایان ساعت اداری از فرط خستگی خوابشان برده است.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۴:۰۶
استقبال مخالفان از دولت دوازدهم با ادبیات ناامیدی
دولت دوازدهم به عنوان برآیند رای و خواست اکثریت و مجموعه ای مسوول در برابر یک ملت تا چندی دیگر دوره اجرایی خود را آغاز خواهد کرد. این در حالی است که مخالفان با ادبیاتی مملو از ناامیدی برای اقشار گوناگون و در راستای ناکارآمد نشان دادن دولت آینده به استقبال آن می روند.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۳:۳۶
پیامدهای بحران دیپلماتیک ایران و کویت
کویت در شرایطی که روابط ایران با دیگر اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس همچون عربستان، بحرین و امارات تنش‌آلود و دچار اصطکاک است، روابط سیاسی نسبتا مناسب خود با ایران را حفظ کرده و در تلاش بود برای بهبود روابط ایران با این کشورها، میانجیگری کند.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۰:۰۵
لزوم تغییر سیاست های اقتصادی
وزارت اقتصاد یکی از موفق‌ترین وزارتخانه‌های دولت یازدهم بوده و عملکرد مثبتی داشته است که دلایل این امر را می‌توان از جنبه‌های مختلفی بررسی کرد. اولین مورد که می‌توان به آن اشاره کرد، بحث کنترل تورم است که به نحو احسن در طول چهار سال گذشته صورت پذیرفته و منجر به ایجاد ثبات نسبی در قیمت‌ها در طول این مدت شده است.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۰۹:۵۷
ضرورت ارزیابی سیاست‌های اشتغال
بی‌کاری یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی در اکثر کشورهای جهان، ازجمله ایران است. به همین جهت اندیشمندان بسیاری درباره علل و پیامدهای آن مطالعه کرده‌اند و راهکارهای فراوانی نیز برای حل این مشکل ارائه شده است. مروری بر تاریخ اعمال سیاست‌های اشتغال در ایران نشان می‌دهد که از دهه ١٣٤٠، با افزایش جمعیت شهرنشین و گسترش بی‌کاری و فقر در مناطق شهری، مقابله با بی‌کاری و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید از دغدغه‌های جدی سیاست‌گذاران بوده است. به‌طور مشخص از برنامه عمرانی چهارم (٥١-١٣٤٦) به
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۷:۵۵
آزمون سخت روحانی در چینش تیم اقتصادی
هر چه به روز ۱۵مرداد نزدیک‌تر می‌شویم، اخباری که از چینش کابینه به گوش می‌رسد، بیشتر رنگ واقعیت به خود می‌گیرد. در واقع از گمانه‌زنی‌های بی‌اساس دور می‌شویم و اخباری درز می‌کند که نشان می‌دهد، رییس‌جمهور برای ۴ سال آینده چه برنامه‌هایی در سر دارد.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۷:۴۷