موسسه ملل
امروز : شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷
آخرین اخبار : بسته های سیاستی و منشور کاری استاندار مازندران رونمایی شد تقدیر مقام معظم رهبری از کارگردان فیلم «ویلایی‌ها» ثبت‎نام در آزمون استخدامی وزارت نفت آغاز شد اعلام قیمت انواع برنج در بازار مازندران ۵ کیلوگرم حشیش در ساری کشف شد اجرای ۸۰۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در مازندران
از کنار این خبر نباید به‌آسانی عبور کرد
حدود بیست و چند روز قبل خبر نگران‌کننده‌ای در رسانه‌ها منتشر شد. مردی که با جعل عنوان پستچی به خانه‌های مردم مراجعه می‌کرد به حدود ۴۰ زن تجاوز کرده است.
۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۲۰:۰۹
مسعود نیلی اقتصاد ایران به چه دولتی نیاز دارد؟
حدود ۱۰ سالی می‌شود که اعتقاد دارم نیمه دوم دهه ۱۳۹۰ برای کشور ما سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده خواهد بود. کمی درباره چرایی این ادعا توضیح می‌دهم. سرنوشت‌ساز بودن نیمه دوم دهه ۱۳۹۰ در آن است که دو رودخانه خروشان در این زمان به هم می‌رسند.
۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۰۸:۲۹
انتظار رای‌دهندگان چه می‌شود؟
اگرچه حقوق شهروندی و منزلت ایرانیان در اولویت‌های عمومی دولت روحانی ذکر شده و حسن روحانی وزرا را به طور عمومی به رعایت این حقوق ملزم دانسته است اما در اولویت‌های تخصصی و ماموریت‌های راهبردی هریک از وزرا، وظایف و فعالیت‌های تخصصی‌ای که هر وزارتخانه برای دفاع از حقوق مدنی شهروندان ایرانی باید انجام دهد، ذکر نشده و مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.
۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۰۸:۲۱
ضرورت مداخله دولت در عرصه بانکی
تردیدی نیست که در یک نظام مبتنی بر بازار فعالیت‌های اقتصادی باید به بخش‌خصوصی واگذار شود و دولت اصولا در موارد شکست بازار فعالیت کند. تشخیص اینکه موارد شکست بازار چیست و نحوه مداخله صحیح دولت در این موارد چگونه باید باشد، موضوع مهمی است که کل ادبیات اقتصاد بخش عمومی را تشکیل می‌دهد.
۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۰۶:۲۰
تبار شناسی افکار
تبارشناسی تفکر فهم و فراست و درک و شناخت و زمینه و زمانه شناسی فعالیت عقلانی و هوشمندی و خردمندی آدمیان است.
۱۳۹۶/۶/۲۵ - ۱۵:۲۵
چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ایران
اخیرا وزیر خارجه ایران از دو اَبَرچالش در مقابل دستگاه دیپلماسی ایران سخن گفته است. واقعیت آن است که وزرات خارجه در ایران با ابرچالش‌های متفاوتی درمنطقه و درسطح بین‌المللی روبه‌روست. ایران در منطقه در زمان تحریم‌ها مشکلات چندانی باکشورهای منطقه نداشت.
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۰۷:۴۱
چرا توسعه صنعتی به دغدغه روشنفکران ایرانی تبدیل نمی شود؟
روزی نیست که شما در تلویزیون، خبرگزاری‌ها و مطبوعات درباره اهمیت صنعت و تاثیر آن بر رفاه ، آینده شغلی و سطح زندگی مردم چیزی نخوانده ، ندیده و یا نشنیده باشید .
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۰۹:۰۸
رضایت نامه ای برای عبوری!+سند
در بازار داغ معرفی گزینه های استانداری مازندران از سوی گروهها و گرایشهای سیاسی ،فارغ از نتیجه نهایی این هم اندیشی ها این روزها شاهد ظهور سیاستمرد جوانی هستیم که توانست در این مدت کوتاه جهش بزرگی را در کارنامه مدیریتی وسیاسی خود داشته باشد.شاید بتوان گفت مهدی عبوری در عالم سیاست ره صد ساله را یک شبه پیموده است .
۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۰۸:۲۹
بفرما داخل گول بخور!
بعد از خرید ناخودآگاه ویترین مغازه های دیگر را نگاه می کنی یا از دیگری قیمتش را می پرسی. بدا به آن روز که احساس کنی گران تر خریده ای! شهد خرید ناگاه می شود شرنگ و تلخ...
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۲۰:۱۲
درنگی بر پیشنهاد حذف یارانه نقدی: کسی شجاعتش را دارد؟!
اعتراف به اشتباه و اصلاح راه رفته، جرات و شجاعت بیشتری می طلبد؛ جای رجالی مانند محمدساعد مراغه ای و احمد قوام خالی، که بدنامی را به جان بخرند و از اقدامات خلاف مصالح ملی خودداری کنند.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۱۹:۵۸