امروز : پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۶
سردرگمی کارگــران پیمانکار در بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور
به موجب دستورالعمل شماره ۵۷ روابط کار وزارت کار در رابطه کارگری و کارفرمایی مشمولان قانون کار چنانچه درباره پرداخت ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور اختلافی پیش آید، کارگر باید علیه پیمانکار اقامه دعوا کند اما کارشناسان بر این باورند که این دستورالعمل کارگر را سردرگم و در زمان بازنشستگی دچار مشکل می‌کند
۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۵:۲۰
کدام ورزش در کاهش فشار خون میسر است؟
بسیاری از مردم وزنه‌برداری را راهی برای عضله‌سازی و قدرت می‌دانند، اما تاثیرات آن فراتر از ورزش است؛ یکی از مزایای کمتر شناخته شده وزنه‌برداری، پتانسیل آن برای مدیریت و بهبود فشار خون است که عامل مهمی در سلامت قلب و عروق محسوب می‌شود.
۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۲:۴۶
گزارش یک بیماری خطرناک؛
مراقب پشه آئدس باشید/ علائم تب دانگ چیست
بیماری ویروسی تب دانگ، به وسیله گزش پشه‌ای به نام پشه آئدس به انسان منتقل شده و علائمی همچون تب، سر درد شدید، درد مفاصل، استخوان‌ها و عضلات، درد پشت چشم، بی اشتهایی و استفراغ، به همراه دارد.
۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۱۲:۱۹
عوامل موثر در عقب‌ماندگی ذهنی کودکان/ چگونه با این کودکان رفتار کنیم؟
دنیای امروز با بیماری‌ها و اختلالات زیادی روبرو شده که همگی عوامل بسیار زیاد و متفاوتی دارند و عقب‌ماندگی ذهنی یا کم‌توانی ذهنی، یکی از این اختلالات به شمار می‌رود. اگرچه با پیشرفت علم پزشکی و انجام برخی آزمایشات، این اختلال قابل پیش‌بینی بوده و از به دنیا آمدن یک کودک عقب مانده ذهنی می‌توان جلوگیری کرد، اما باز هم ممکن است کودکی با این اختلال متولد و برای تمام عمر خود با آن دست و پنجه نرم کند.
۱۴۰۳/۳/۱۰ - ۱۰:۵۵
گزارشی از رشد شاخص‌های پیشرفت در دولت شهید رئیسی
دولت سیزدهم با شاخصه‌هایی از جمله مردمی‌بودن، عدالت‌محوری، مبارزه با فساد، پرهیز از ایجاد تنش داخلی و توجه به همسایگان در سیاست خارجی شناخته می‌شود.
۱۴۰۳/۳/۸ - ۱۳:۴۵
تخریب اراضی «لهاش الیمستان» خنجری دیگر بر پیکر هیرکانی
تخریب بخشی از اراضی ملی در قلب جنگلهای هیرکانی در منطقه لهاش الیمستان آمل که توسط یکی از اهالی منطقه به بهانه جاده سازی برای دسترسی به یک زمین حدود ۲ هکتاری انجام شد، خنجری تازه بر پیکر نیمه جان جنگلهای هیرکانی بود که این میراث چند میلیون ساله را در معرض تخریب بیبشتر قرار داد.
۱۴۰۳/۳/۷ - ۱۱:۰۳
رشد ۱۳۰ درصدی خرید تضمینی محصولات کشاورزی در ۱۰۰۰ روز خدمت دولت سیزدهم
میزان خرید تضمینی محصولات کشاورزی از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان سال ۱۴۰۲ با هدف حمایت از تولید داخل رشد ۱۳۰ درصدی داشته؛ به طوری که خرید گندم از ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تن در سال زراعی ۱۴۰۰ به ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن در سال زراعی ۱۴۰۲ رسیده است.
۱۴۰۳/۳/۶ - ۲۲:۰۸
«بخشی از برنامه باش» ؛ چگونه محیط زیست را حفظ کنیم؟
ایران با توجه به برخورداری از شرایط اقلیمی خاص دارای تنوع زیستی قابل توجهی است. با این وجود برخی از گونه‌ها در سال‌های گذشته دچار آسیب‌هایی شده‌اند این در حالیست که هریک از ما می‌توانیم در حفظ تنوع زیستی کشور نقش داشته و به قول سازمان ملل «بخشی از برنامه باشیم.»
۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۲:۲۹
جبران تنش آبی کشاورزی با ریاضت آبی ۱۰ ساله/ باران‌ بهاری تاثیری در کشاورزی دارد؟
در حالی که بر اساس اطلاعات سازمان هواشناسی کشور، میزان بارش‌های اردیبهشت‌ماه نشان‌دهنده افزایش حدود ۵۹ درصدی بارندگی‌ها نسبت به میانگین بلندمدت است به گفته کارشناسان، با توجه به خشکسالی‌ها و کم‌بارشی‌های پیاپی شاید این بارندگی‌ها به صورت مقطعی به کشاورزی کمک کند، اما برای برنامه‌ریزی‌های بلندمدت باید ریاضت آبی اتفاق افتد.
۱۴۰۳/۲/۳۰ - ۱۹:۳۶
مردان و زنان ایرانی سال گذشته در چند سالگی پدر و مادر شدند؟
بر اساس گزارش سازمان ثبت احوال کشور در سال ۱۴۰۲ تعداد یک میلیون و ۵۷ هزار و ۹۴۸ ولادت و ۴۴۲ هزار و۲۱۳ رویداد فوت در کشور به ثبت رسیده است.
۱۴۰۳/۲/۲۹ - ۱۸:۳۶