امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۹
سازمان غذا و دارو اعلام کرد
مهم‌ترین دلایل بروز مقاومت‌های آنتی‌بیوتیکی / اغلب گلودردها بی‌نیاز به آنتی‌بیوتیک
سرپرست گروه ارزیابی فناوری سلامت و مطالعات مدیریتی و اقتصادی سازمان غذا و دارو با هشدار نسبت به مصرف بی‌رویه و خودسرانه آنتی بیوتیک‌ها، مهمترین دلایل به وجود آمدن مقاومت آنتی بیوتیک‌ها را تشریح کرد.
۱۴۰۳/۴/۳۰ - ۱۳:۰۰
چالش‌های معلولان و چند نکته برای رعایت حقوق آنها
در برخی جوامع با افراد دارای معلولیت به نحوی برخورد می‌شود که آن‌ها را ناتوان جلوه داده و فعالیت‌های اجتماعی و حضور در اجتماع را از آن‌ها سلب می‌کنند و یا به نحوی با آن‌ها رفتار می‌شود که خودشان از حضور در جامعه احساس خوبی نداشته باشند و ترجیح دهند در خانه بمانند.
۱۴۰۳/۴/۲۸ - ۱۳:۴۳
برای در امان ماندن از تب دنگی چه کنیم؟/این بیماری از انسان به انسان منتقل نمی‌شود
با افزایش موارد گزارش شده از تب دنگی، لازم است اصولی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری به ویژه برای مسافران به مناطق آلوده و پرخطر این بیماری، رعایت شود.
۱۴۰۳/۴/۲۴ - ۱۳:۵۴
براساس برنامه هفتم توسعه؛
رتبه جهانی ایران در تولید علم باید به ۱۴ برسد/ سهم پژوهش از بودجه
در برنامه هفتم توسعه هدف‌های کمی از جمله رسیدن به رتبه ۱۴ جهانی انتشار مقالات تا اختصاص ۱۵ درصد از بودجه دانشگاه‌ها به امور پژوهشی مورد تاکید قرار گرفته است.
۱۴۰۳/۴/۱۹ - ۱۴:۵۳
چند نکته مهم برای جلوگیری از هک تلفن همراه
با توجه به اهمیت روزافزون حفاظت از اطلاعات شخصی در گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های الکترونیکی، امنیت اطلاعات آن‌ها به یکی از بزرگترین دغدغه‌های بسیاری از کاربران در فضای مجازی تبدیل شده است.
۱۴۰۳/۴/۱۸ - ۱۳:۰۸
فناوری که برق دنیا را می‌بلعد
در حالی که هوش مصنوعی در محصولات و خدمات بیشتری یکپارچه می‌شود، مصرف بالای برق، پاشنه آشیل این فناوری مانده که ممکن است تامین نیرو را در مضیقه قرار دهد.
۱۴۰۳/۴/۱۷ - ۱۲:۳۶
پاسخ افراد به مواد مغذی محرک انسولین متفاوت است
نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که چگونه مواد مغذی محرک انسولین از فردی به فرد دیگر متفاوت است و پیامدهایی برای تغذیه فرد محور دارد.
۱۴۰۳/۴/۱۶ - ۱۲:۴۱
چه زمانی ازعینک آفتابی استفاده کنیم ؟/چشم کودکان به مراتب حساس تر از بزرگترها
استفاده از عینک آفتابی در اولین ساعت‌های صبح و هنگام غروب خورشید در مقایسه با بقیه اوقات روز مهم‌تر و ضروری‌تر است، احتمالا تعجب کرده‌اید. تقریبا همه ما تصور می‌کنیم در ساعات اولیه صبح و همچنین عصرها که نور خورشید شدت کمتری دارد خیلی واجب نیست عینک دودی داشته باشیم، اما عقیده پزشکان درست خلاف تصور ماست!
۱۴۰۳/۴/۱۱ - ۱۰:۰۸
راهکارهای افزایش استقلال در کودکان
یک روانشناس در مورد استقلال کودک گفت: برخی مواقع اجازه تجربه‌های مختلف با نظارت غیرمستقیم یا دورا دور والدین می‌تواند به شکل‌گیری استقلال کودکان کمک کند.
۱۴۰۳/۴/۱۰ - ۱۵:۱۹
چند ترفند برای پیدا کردن گوشی سرقتی
شاید برای شما یا یکی از آشنایانتان پیش آمده که گوشی خود را در جایی گم کرده و یا تلفن همراهتان به سرقت رفته باشد؛ با توجه به هزینه‌هایی که امروزه برای خرید گوشی‌های هوشمند صرف می‌شود، لازم است راهکاری وجود داشته باشد که بتوان برای یافتن گوشی اقداماتی را انجام داد.
۱۴۰۳/۴/۲ - ۱۲:۴۱