امروز : پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۸
چگونه قبض برق مصرفی را ساده محاسبه کنیم؟
بسیاری از مردم چگونگی محاسبه قبض برق همواره برایشان مورد سوال بوده و مبلغی که به عنوان بهای برق مصرفی ملزم به پرداخت آن هستند، چطور و با چه فرمولی محاسبه می شود. در این نوشتار نحوه محاسبه قیمت برق به زبان خیلی ساده آمده است، به طوری که هر یک از ما می توانیم با الگو گرفتن از این محاسبه ساده، حدود تقریبی قبض برق مصرفی ماهانه خود را به راحتی حساب کنیم.
۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۰۶
مغز را غمگین نکنید
رژیم غذایی بی‌کیفیت ممکن است منجر به تغییرات مغزی شود که با افسردگی و اضطراب مرتبط است؛ این اولین مطالعه در نوع خود در مورد شیمی و ساختار مغز و کیفیت رژیم غذایی در ۳۰ داوطلب است.
۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۲۰:۴۳
/اختصاصی/
ولایت سیاسی فقیه در اندیشه امام خمینی (ره) و جایگاه مردم در آن
امام خمینی (ره) هم در عرصه نظر و هم در مقام عمل، پایه و اساس نظام سیاسی خود را بر «ولایت مطلقه فقیه» استوار کرده و الگوی حکومت اسلامی را با ولایت سیاسی فقیه جامع الشرائط ترسیم کرد که نقش مردم در نظام اسلامی نیز در اندیشه ایشان در همین چارچوب معنا می یابد.
۱۴۰۳/۳/۱۳ - ۲۰:۵۶
چگونه قلب سالم داشته باشیم؟
بیماری‌های قلبی_عروقی، اولین عامل مرگ در جهان به حساب می‌آید و تغذیه در کاهش ابتلا به این بیماری‌ها نقش بسزایی دارد.
۱۴۰۳/۳/۳ - ۱۱:۴۹
نگاهی به یافته‌های یک پژوهش؛
داروی قاتل؛ «متادون» و سالی حدود سه هزار قربانی
بیشترین آمار مرگ‌ومیر ناشی از سوءمصرف متادون در سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ به ازای هر یک میلیون تن به ترتیب مربوط به سه استان کرمانشاه (به میزان ۱۷۸.۲)، لرستان (۱۳۹) و کهگیلویه و بویراحمد (۱۱۹.۴) نفر بوده است.
۱۴۰۳/۲/۳۰ - ۲۰:۴۲
از تلفیق یوگا و آهنگ مازنی در اردوی آزادکاران تا خلسه کاوه با مدیتیشن
در فاصله کمتر از ۲ ماه مانده به المپیک ۲۰۲۴ پاریس محسن کاوه به همراه گلادیاتورهای المپیکی‌اش در گفت‌وگویی خواندنی با ایرنا از لذت یوگا و مدیتیشن صحبت کرد و کری ریزی هم برای بروکس خواند. فراری بودن عموزاد از تمرینات یوگا، خونسردی آذرپیرا از حضور تانک روس در پاریس، کوچ یونس با زبان لری، انتظار ادامه‌دار کامران قاسمپور و امیدواری سرلک به کسب سهمیه از بخش‌های جذاب این مصاحبه است.
۱۴۰۳/۲/۲۰ - ۱۲:۲۱
هوش مصنوعی پزشک گوگل از پزشکان بهتر عمل می‌کند!
مدل هوش مصنوعی پزشکی گوگل موسوم به Med-Gemini یک هوش مصنوعی متخصص در پزشکی است که ادعا می‌شود در برخی کارها حتی از پزشکان انسانی نیز عملکرد بهتری دارد.
۱۴۰۳/۲/۱۸ - ۱۳:۲۲
کودکان از چه سنی می‌توانند ماست بخورند؟
ماست اولین ماده غذایی لبنی است که در غذای تکمیلی به کودک داده می‌شود.
۱۴۰۳/۲/۱۳ - ۱۷:۰۰
بلاگری به هر قیمتی؟!
وارش نیوز/ این روزها بسیاری از افراد، حتی در خانواده و اطرافیان ما درگیر به اشتراک گذاشتن روزمرگی های خود شده اند که امروزه به یک شغل پردرآمد تبدیل شد. اما سوال اینجاست به اشتراک گذاشتن زندگی خصوصی به چه قیمتی؟!
۱۴۰۲/۷/۱۶ - ۱۰:۰۹
چطور مانع کندی سرعت گوشی اندرویدی شویم؟
علت کندی اندروید می‌تواند به دلایل نرم افزاری یا سخت افزاری یا ترکیبی از هر دو باشد اما در هر صورت، راه‌کارهایی برای بهبود سرعت آن وجود دارد.
۱۴۰۲/۶/۱۲ - ۲۳:۳۱