امروز : سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۸
همسر وسواسی
وارش نیوز/ شخص مبتلا به اختلال وسواس بیشتر از هر زمانی نیاز دارد که او را به‌عنوان یک انسان عادی بپذیرید و دوست داشته باشید، برای درک راحت‌تر او تا می‌توانید در مورد رفتارهای وسواسی مطالعه کنید ....
۱۴۰۱/۶/۲۲ - ۱۱:۰۹
زمان بندی اجتماعی دیررسی ازدواج
وارش نیوز/ ازدواج به معنای یکی از رویدادهای مهم و حیاتی در زندگی روزمره افراد جامعه که از جنبه های مختلف می توان آنرا مورد بررسی قرار داد.....
۱۴۰۱/۶/۲۱ - ۱۸:۳۷
آخرین وضعیت واحدهای تولیدی در مازندران
قیمت بالای نرخ ارز، قوانینی که مانع انجام امور در بخش های تولیدی میشود، بالابودن نرخ تسهیلات بانکی، رشوه و کاغذ بازی، نداشتن نقدینگی کافی، قیمتهای متنوع و زیاد مواد اولیه، تنوع کیفیت و اطمینان مواد اولیه، مشکلات زیرساختی افت و قطع انرژی آب، قطع برق و گاز، تحریم کشور ایران، کمبود نیروی کار و سختگیری در استخدام جوانان و معایبی از این قبیل، چالش‌هایی را در واحدهای صنعتی و تولیدی مازندران برای رسیدن به راهبرد جهش تولید در این استان ایجاد کرده است.
۱۴۰۰/۹/۱۳ - ۰۹:۵۱
صنعت گردشگری و کشاورزی مازندران چه تمایزی دارند؟
استان مازندران به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری در ایران شناخته می‌شود و به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری متنوع و زمین های کشاورزی، هر سال میزبان مسافران داخلی و خارجی زیادی است.
۱۴۰۰/۹/۱۳ - ۰۸:۰۸
کاربرد انواع پلاستیک، ویژگی ها، میزان تولید سالیانه و نشانه بازگردانی آنها
کاربرد انواع پلاستیک به دلایل مختلف در انواع صنایع انقلاب ایجاد کرده است، این ماده با توجه به نوع آن نسبتا مقاوم و برای انسان خطری ندارد، همچنین مقرون به صرفه و در دسترس است.
۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۰۹:۵۴
رونق واحدهای تولیدی و افزایش اشتغال
استان های شمال کشور با توجه به داشتن کوه، دریا، جنگل و نیز وجود سوخت‌های فسیلی از جمله نفت و گاز و زغال سنگ و حتی صنایع بزرگ و کوچک اما همچنان از بیکاری رنج می‌برند.
۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۰۹:۰۷
آیا ازدواج، مانع ادامه ی تحصیل می گردد؟
فعلا قصد ازدواج ندارم. می خواهم ادامه ی تحصیل دهم! این جمله ی تکراری را، چند بار تا به حال شنیده اید؟ جمله ای که خیلی وقتها، به ارزش اجتماعی و تحصیلی یک جوان تعبیر می شود و خیلی ها معتقدند اول درس، بعد ازدواج. میزان تحصیلات دختر و پسر نمی تواند و نباید، مانعی برای ازدواج باشد؛ بلکه مهم این است که هوشمندی، کفایت عقلانی و بینش اجتماعی طرفین، مورد ارزیابی قرار گیرد.
۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۱:۲۵
نگاهی به رابطه مردم با پارلمان شهری /تحقق مردم سالاری دینی با نظارت و عقلانیت
یکی از مهمترین مولفه های نظام جمهوری اسلامی، مردم سالاری دینی است که تبلور آن اولین بار بعد از انقلاب اسلامی ایران نمایان شد . این واژه اولین بار توسط بنیان گذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) مطرح شد که به معنای نقش محوری مردم بر اساس و قواعد دینی در امر حکمرانی است بعد از ایشان نیز رهبری همواره با اهتمام ویژه نسبت به این مسئله در پی تحقق نقش مردم در اداره حکومت و حکمرانی بودند.
۱۴۰۰/۹/۹ - ۰۸:۵۲
بلایای طبیعی، مدیریت بحران و وضعیت بیمه در مازندران
استان مازندران از قدیم تا به الان بدلیل شرایط زمین شناسی خاص آن دچار بلایای طبیعی از جمله زلزله شده است. ولی بحثی که بیشتر از این مشکل ساز شده، ضعف در اداره و مدیریت صحیح و به موقع در این استان برای وقوع چنین حوادثی می باشد.
۱۴۰۰/۹/۸ - ۰۸:۲۹
نهی دین ازخیانت مسلمان به مسلمان و سکوت در برابر ظالم
امروز، ظلم به مردم جهان، در نقاط مختلف منطقه ای و فرامنطقه ای، رو به فزونی است. در هر دین و آئینی، برای دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم، توصیه هایی وجود دارد. در دین مبین اسلام نیز علاوه بر اینکه توصیه ی فراوانی وجود دارد، در سیره ی رسول خدا و اهل بیت و همچنین سیره ی علماء و شهداء این راه، قابل ملاحظه و مشاهده است. ملت فلسطین، از جمله ی مردم مظلوم جهان هستند که ابر قدرتهای مدعی حقوق بشر، در برابر آن سکوت کرده و دست یاری به ظالم اسرائیلی می دهند. متاسفانه کشورهای مسلمان منطقه نیز از باورهای مذهبی خود فاصله گرفته و کاسه لیس ابر قدرتها، در حمایت از ظالم در برابر مظلوم شده اند. از همین رو لازم است، مبانی اسلامی در این زمینه را، مورد بررسی قرار داده و خیانت برخی کشورهای مسلمان منطقه را، به اسلام و مسلمین، نمایان کنیم.
۱۴۰۰/۹/۷ - ۱۳:۱۱