امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۶
سرویس : ورزشی زمان :   ۱۴۰۳/۲/۱۸ - ۱۳:۴۵ شناسه خبر : ۱۵۰۸۸

رئیس جمهور: زیر ساخت‌های لازم برای ورزش قهرمانی فراهم شود رئیس جمهور قهرمانان را پیشتازان ایجاد امید و غرور ملی دانست و گفت: زیر ساخت های لازم برای گسترش ورزش قهرمانی باید فراهم شود تا قهرمانان هیچ دغدغه ای جز میدان وقهرمان شدن نداشته باشند، ورزش همگانی و ورزش حرفه ای و ورزش بانوان بسیار اهمیت دارد و در کنار اینها باید به ورزش عشایری و روستایی توجه شود.

به گزارش وارش نیوز ؛ «آیت الله سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزش کشور که صبح امروز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت با حضور کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، قهرمانان و مدال آوران ورزش، روسای فدراسیون‌های ورزشی در سالن اجلاس سران برگزار شد، تصریح کرد: در ابتدای دولت به جمعی از قهرمانان‌وپیشکسوتان و نام آوران عرض کردم بنا دارم در وزارت ورزش به ورزش هم نگاه مدیریتی شود و هم کسانی در این کسوت باشند که ورزش را بشناسند و سابقه داشته باشند وبر این‌وعده خود وفا دار بودیم. خوشحالیم مدیران وزارت ورزش عمیقا با ورزش آشنا دارند و ورزش را خوب‌ می شناسند و با مشکلات ورزش آشنا هستند وگام های موثری در جهت رفع این مشکلات برداشته اند. وعده مدیریت ورزشی با مدیر ورزشی را عملی کردیم.

وعده مدیریت ورزشی با مدیر ورزشی را عملی کردیم

رئیس جمهور فتوت، مردانگی، ارزش های دینی و الهی را نقطه تمایز ورزش کشور دانست و بیان کرد: این ویژگی ها زیبایی وصف ناپذیری به قهرمانی وحضور در میدان می‌دهد. احساس مسئولیت برای یک قهرمان و ورزشکار امر مهمی است این همان روحیه بزرگان این عرصه است. بالاترین سکوی قهرمانی از آن کسی است که در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کرده و حاضر به رسمیت شناختن این رژیم کودک‌کش نشده است این بالاترین سکوی قهرمانی است.

هزینه کردن برای ورزش، سرمایه گذاری است

آیت الله سید ابراهیم رئیسی تصریح کرد: افزایش اعتبارات برای ورزش مورد تاکید بنده است اعتقاد و باور ما در دولت این است که هزینه کردن برای ورزش، سرمایه گذاری است.

تجهیزات ورزشی از استانداردهای لازم برخوردار باشد

رییس جمهور با اشاره به اینکه استعداد یابی و پرورش استعداد بسیار مهم است‌، خاطر نشان کرد:  تولیدات ورزشی و یا اقتصاد ورزش هم باید در کنار ورزش مورد توجه باشد. اقتصاد ورزش باید در خدمت نیاز های ورزشی باشد. افرادی که دراین میدان حضور دارند بدانند که تمام تولیدات کشور با استاندارد های لازم در خدمت ورزشکاران است. ورزشکار در شهرستان ومرکز استان وروستا باید احساس کند تجهیزاتی که در اختیارش است از استاندارد های لازم برخودار است و هم‌می‌تواند این تجهیزات به وی‌کمک کند. نباید گذاشت این حرفه و این نیاز در میدان سوداگری سوق پیدا کند زیرا از کیفیت آن کاسته خواهد شد. ارتقای کیفیت در همه جا مورد توجه است.

باشگاه ها باید به دست خود ورزشکاران و پیشکسوتان و قهرمانان اداره شود

آیت الله رئیسی متذکر شد: باشگاه ها باید به دست خود ورزشکاران و پیشکسوتان و قهرمانان در سراسر کشور اداره شود. گسترش باشگاه ها به دست قهرمانان رقم خواهد خورد و دولت امکانات لازم را در این زمینه فراهم خواهد کرد وحمایت خواهیم کرد.

تمام زیرساخت ها باید برای ورزش قهرمانی فراهم شود

رئیس جمهور قهرمانان را پیشتازان ایجاد امید و غرور ملی دانست و گفت: حقیقتا قهرمانان برسکوی قهرمانی و با به اهتزاز آمدن پرچم پر افتخار ایران دل مردن را شاد می‌کند و این شادی بسیار ارزشمند و قیمتی است. زیر ساخت های لازم برای گسترش ورزش قهرمانی باید فراهم شود تا قهرمانان هیچ دغدغه ای جز میدان وقهرمان شدن نداشته باشند. ورزش همگانی و ورزش حرفه ای و ورزش بانوان بسیار اهمیت دارد در کنار اینها باید به ورزش عشایری و روستایی توجه شود.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر