امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۲
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۴۰۳/۲/۲۷ - ۱۶:۴۷ شناسه خبر : ۱۵۲۰۱
ایران قوی، مازندران سربلند
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: اختصاص تسهیلات بانکی برای احداث گلخانه‌ وزیر جهاد کشاورزی، در بازدید از شهرک گلخانه‌ای دارکلا نور بر حمایت دولت سیزدهم از احداث گلخانه‌ها و توسعه کشت محصولات زراعی در این منطقه تأکید کرد.

به گزارش وارش نیوز ؛ محمدعلی نیکبخت امروز ۲۷ اردیبهشت در سفر هیات دولت به مازندران با حضور در شهرستان نور و بازدید از طرح‌های گلخانه‌ای این شهرستان در روستای دارکلا با اشاره به ظرفیت‌های بالای مازندران در زمینه کشاورزی، گفت: احداث گلخانه‌ها در این استان می‌تواند به افزایش تولید، اشتغال‌زایی و صادرات محصولات کشاورزی کمک کند.

نیکبخت همچنین از اختصاص تسهیلات بانکی به کشاورزان برای احداث گلخانه‌ها خبر داد و گفت: دولت سیزدهم برای حمایت از تولید داخلی و رونق کشاورزی در کشور برنامه‌های ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: حمایت دولت سیزدهم از احداث گلخانه‌ها و توسعه کشت محصولات زراعی می‌تواند به افزایش تولید، اشتغال‌زایی و صادرات محصولات کشاورزی در کشور کمک کند. این امر همچنین می‌تواند به تنوع‌بخشی به سبد غذایی مردم و ارتقای سطح امنیت غذایی کشور منجر شود.

وی افزایش تولید، کاهش مصرف آب، کاهش مصرف سموم، افزایش کیفیت محصول، ایجاد اشتغال، تنوع‌بخشی به سبد غذایی، ارتقای سطح امنیت غذایی و ... از مزایای احداث گلخانه‌ها خواند و افزود: دولت سیزدهم با حمایت از احداث گلخانه‌ها و توسعه کشت محصولات زراعی، می‌تواند به تحقق اهداف خود در زمینه افزایش تولید، اشتغال‌زایی، صادرات و ارتقای سطح امنیت غذایی کشور دست یابد.

به گزارش ایسنا، شهرک گلخانه‌ای دارکلا نور یکی از بزرگترین شهرک‌های گلخانه‌ای ایران است که در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار احداث‌شده است. در این شهرک انواع مختلف محصولات زراعی، ازجمله صیفی‌جات، گل‌ها و گیاهان دارویی کشت می‌شود.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر