امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۸
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۴۰۳/۲/۲۷ - ۱۶:۵۸ شناسه خبر : ۱۵۲۰۲
ایران قوی، مازندران سربلند
دولت سیزدهم از طرح‌های گلخانه‌ای حمایت می‌کند وزیر جهاد کشاورزی در سفر هیات دولت به مازندران در بازدید از گلخانه روستای وازیک شهرستان محمودآباد قرار گرفت و گفت: دولت سیزدهم از طرح‌های گلخانه‌ای حمایت می‌کند.

به گزارش وارش نیوز ؛ سفر استانی رئیس‌جمهور و هیات دولت به مازندران در اردیبهشت ۱۴۰۳ فرصتی را برای بازدید وزیر جهاد کشاورزی از روستای وازیک در شهرستان محمودآباد فراهم کرد.

در این بازدید، محمدعلی نیکبخت ضمن دیدار با گلخانه داران و کارآفرینان این منطقه، از برنامه‌های دولت سیزدهم برای حمایت از طرح‌های گلخانه‌ای و توسعه کشت گل و گیاه در کشور خبر داد.

وی بابیان اینکه حمایت دولت سیزدهم از طرح‌های گلخانه‌ای می‌تواند به رونق تولید، اشتغالزایی و توسعه صادرات غیرنفتی در این بخش کمک کند افزود: امیدواریم با حمایت‌های دولت و تلاش گلخانه داران، شاهد رونق روزافزون این صنعت در کشور و به‌خصوص در روستای وازیک باشیم.

نیکبخت در این بازدید بر لزوم توسعه گلخانه‌های مدرن، استفاده از فناوری‌های نوین و دانش روز در تولید گل و گیاه، برندسازی و بسته‌بندی مناسب محصولات و همچنین تسهیل در صادرات گل و گیاه تأکید کرد.

وی در این سفر از برنامه‌های دولت برای اعطای تسهیلات بانکی، کمک‌های فنی و آموزشی و هم چنین حمایت از صادرات گل و گیاه خبر داد.

وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم استفاده از گلخانه‌های مدرن و سیستم‌های آبیاری نوین برای افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف آب تأکید کرد.

وی هم چنین بر لزوم برندسازی و بسته‌بندی مناسب محصولات گلخانه‌ای برای حضور موفق در بازارهای داخلی و خارجی تأکید کرد.

نیکبخت با اشاره به حمایت دولت از صادرات گل و گیاه گفت: دولت سیزدهم برنامه‌های مختلفی برای تسهیل در صادرات گل و گیاه دارد، ازجمله کاهش بروکراسی اداری، معافیت‌های مالیاتی و گمرکی و حمایت از حضور گلخانه داران در نمایشگاه‌های بین‌المللرا در نظر گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای ایران در تولید گل و گیاه، حمایت دولت سیزدهم از این بخش می‌تواند به رونق تولید، اشتغالزایی و توسعه صادرات غیرنفتی کمک کند.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر