امروز : سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۴۰۱/۹/۷ - ۱۱:۲۵ شناسه خبر : ۱۳۷۴۰
معاون اقتصادی رییس جمهور در بازدید از بندرامیرآباد بیان کرد:
قابلیت تبدیل بندرامیرآباد به نخستین بندر حمل یکسره کشور وارش نیوز/ معاون اقتصادی رییس جمهور با بیان اینکه بندرامیرآباد به تنهایی با بنادر کشور در ساحل دریای خزر برابری می کند ، بر ضرورت توسعه بندرامیرآباد و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا به ۱۰ میلیون تن در سال تأکید کرد.

 محسن رضایی  در راستای سفر 2 روزه خود به استان مازندران در حاشیه بازدید از اسکله ها ، پروژه های در دست اجرا و روند تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد ، با بیان اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای حوزه دریای خزر نظیر قزاقستان ، ترکمنستان و روسیه توسعه پیدا کرده است ، اظهار داشت افق تجاری قابل توجهی در سال های آینده پیش روی اقتصاد کشور می باشد به طوری که میزان تجارت در دهه آینده ، چندین برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

وی روند صادرات و واردات بندرامیرآباد در سال جاری را مطلوب ارزیابی و بر ضرورت توسعه بندرامیرآباد و لزوم افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا به 10 میلیون تن با توجه به تحولات بین روسیه و اروپا و تمایل تجاری این کشور به مسیر کریدور شمال جنوب و همچنین علاقه مندی کشورهایی همچون هندوستان ، چین و ژاپن به ترانزیت کالا از مسیر ایران به کشورهای حوزه دریای خزر تأکید کرد.

معاون اقتصادی رییس جمهور همچنین در هنگام بازدید از روند تخلیه و بارگیری کالاها در محوطه‌های بندری به قابلیت ها و توانمندی های بالقوه بندرامیرآباد اشاره و خاطر نشان کرد این بندر قابلیت تبدیل شدن به نخستین بندر حمل یکسره کشور را داراست که با تدارک امکانات مناسب ، این امر در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

رضایی در پایان از حمایت دولت جهت تصویب منطقه آزاد بندرامیرآباد خبر داد و بر ایجاد طرح هوشمندسازی بندرامیرآباد مطابق با فناوری های نوین دنیا تأکید کرد.

سید محمود حسینی پور استاندار مازندران که معاون اقتصادی رییس جمهور را در این بازدید همراهی می کرد ، نقش بندرامیراباد را در راهبرد جمهوری اسلامی ایران جهت فعال کردن کریدور شمال جنوب مهم ارزیابی و ابراز امیدواری کرد با رفع موانع صادراتی بندرامیراباد به هاب صادرات کالا در منطقه تبدیل شود.

محمد تقی انزان پور مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد نیز در این بازدید از ارائه بسته پیشنهادی رفع موانع توسعه ای بندرامیرآباد به معاون اقتصادی رییس جمهور خبر داد و فعال سازی مناسب کارخانه های مستقر در بندر با رفع موانع قانونی و تأمین تجهیزات جدید و مدرن تخلیه و بارگیری کالا را بخشی از پیشنهادهای موجود در این حوزه عنوان کرد.

محمدتقی انزان‌پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، معاون اقتصادی ریس جمهور ، محسن رضایی

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر