امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۸
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۴۰۲/۳/۳۰ - ۱۲:۱۳ شناسه خبر : ۱۴۴۰۶
معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد؛
تحصیل ۷۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وارش نیوز- معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تحصیل هفت هزار دانشجوی خارجی در کشور خبر داد و گفت: کیفیت آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی مهم است.

 ابوالفضل باقری فرد صبح سه شنبه در کارگاه بین‌المللی سازی آموزش عالی که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری در حال برگزاری است؛ گفت: بحث بین المللی بحث کوچکی در آموزش نیست و خوشبختانه کیفیت آموزش در دانشگاه‌های علوم پزشکی مورد افتخار ما است.

وی با اظهار اینکه پیشرفت‌های پزشکی امروز یکی از دستاوردهای انقلاب است که حاصل تلاش بسیاری از پزشکان و اساتید است، خاطرنشان کرد: بین المللی سازی صرفاً به معنای گرفتن دانشجوی خارجی نیست و خیلی فراتر از این تصور است.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت ادامه داد: همه ما اعتقاد ما این است که برای ورود به حوزه بین الملل باید آموزش ما نیز مطابق با استانداردهای جهانی باشد تا با دیپلماسی علمی با کشورهای دنیا بحث و تبادل نظر کنیم.

باقری فرد مطرح کرد: دیپلماسی علمی یک فن است و باید تمامی دانشگاه‌های ما آن را بلد باشد و نیاز داریم به افرادی که در این حوزه متخصص باشند.

وی با بیان اینکه یکی از ابزارهای استاندارد سازی، اعتباربخشی است و باید با اعتبار بخشی آن را نشان دهیم، تاکید کرد: ما به دنبال برنامه اعتباربخشی مؤسسه‌ای هستیم تا این استاندارد را از یک مرکز بین‌المللی دریافت کنیم و دانشجویان خارجی قطعاً در انتخاب به این گزینه و تاییدیه بین‌المللی توجه می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: هدف از بین‌المللی سازی صرفاً درآمدزایی نیست و حتی کسب کارهای فرهنگی نیست و جزو اهداف نازله محسوب می‌شود و هدف اصلی ایجاد اعتبار و مرجعیت علمی برای کشور است.

باقری فرد عنوان کرد: با این تفاصیل، توانمندسازی دانشگاه‌ها یک نیاز است تا به حوزه بین الملل ورود کنند و این توانمندسازی از مسیر برگزاری کارگاه‌های آموزشی می‌گذرد و در ادامه توسعه خواهد یافت.

وی افزود: در عرصه بین المللی کشورهای زیادی داعیه آموزش دارند و ما باید نیز از ظرفیت‌های مختلف نظیر هنری، اقلیمی، آب و هوا و بسیاری از ویژگی‌ها بهره ببریم تا در این حوزه ورود کنند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر تخصیص تسهیلات ویژه برای دانشجویان خارجی و تسهیل فضای حضور این دانشجویان، گفت: بین المللی سازی می‌تواند عامل مهاجرت مثبت شود و می‌تواند دانشجویان خارجی را به یک ظرفیت برای استفاده در کشور تبدیل کند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به حضور بیش از ۷ هزار دانشجوی خارجی در کشور، خواستار تداوم و استمرار برگزاری کارگاه آموزشی بین‌المللی سازی در سایر دانشگاه‌های کلان منطقه کشور و توجه به رشد و ارتقای کیفیت آموزشی شد.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر