امروز : یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۲:۱۶
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۲:۴۹ شناسه خبر : ۱۶۳۳۳
وزیر بهداشت مطرح کرد
«سلامت» از قوی‌ترین حوزه‌های کشور/اهمیت امنیت غذایی از مزرعه تا سفره وزیر بهداشت، حوزه سلامت را از قوی ترین حوزه‌های کشور خواند و با تاکید بر مبحث امنیت غذایی گفت: مبحث غذا از آغاز زنجیره تولید تا رسیدن محصول به سفره مردم باید تحت پوشش امنیت غذایی قرار گیرد.

به گزارش وارش نیوز ؛ دکتر بهرام عین‌الهی در همایش روز جهانی ایمنی غذا که امروز، یکشنبه، ۲۰ خرداد برگزار شد، اظهار کرد: به طور قطع، روح رییس‌جمهور شهید در این برنامه حضور دارد. اقدامات دولت سیزدهم در زمینه بهداشت بسیار ارزشمند است. جلسه سازمان بهداشت جهانی به تازگی برگزار شد و در آن جلسه، رییس جمهور شهید را به عنوان حامی مردم در زمینه سلامت معرفی کردم.

وی با بیان اینکه تشکیل جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفت، اظهار کرد: پیش از دولت سیزدهم، برگزاری جلسات شورای عالی سلامت لغو شده بود، اما پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم، سه جلسه شورای عالی سلامت برگزار شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اقدامات دولت سیزدهم در زمینه سلامت بسیار گسترده است، خاطرنشان کرد: پیش از اینکه دولت سیزدهم سیاست امور را در دست بگیرد، میزان مرگ و میر کرونایی در روز حدود ۷۰۰ نفر و مرگ و میر هفتگی ناشی از این بیماری ۵هزار نفر برآورد شده بود دولت سیزدهم با واکسیناسیون گسترده توانست از روند مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا جلوگیری کند.

عین‌الهی در ادامه صحبت‌هایش با بیان اینکه «امنیت غذایی» و «تولید غذا» با یکدیگر تفاوت دارند، افزود: هنگامی که از تولید غذا سخن به میان می‌آید باید به امنیت غذایی توجه کنیم. وزارت بهداشت، متولی حوزه سلامت به حساب می‌آید و به دلیل اینکه امنیت غذایی بر سلامت مردم اثرگذار است، متولی امنیت غذایی نیز به حساب می‌آید. نکته مهم و اساسی این است غذا از منظر کمی و کیفی باید سالم باشد.

وی با بیان اینکه حوزه سلامت جزو قوی‌ترین حوزه‌های کشور به حساب می‌آید، اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی، دستاوردهای بسیاری حاصل شده و حوزه سلامت جزو قوی‌ترین دستاوردهای کشور به حساب می‌آید.

وزیر بهداشت با بیان اینکه موضوع امنیت غذایی بسیار گسترده است، گفت: مبحث غذا از آغاز زنجیره تولید تا رسیدن یک محصول به سفره مردم باید تحت پوشش امنیت غذایی قرار گیرد.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر