امروز : پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۷
آخرین اخبار : علت مرگ ۷۴ درصد ایرانی ها چیست؟ مهر با باران می‌آید/وضعیت جوی نسبتاً آرام در واپسین روزهای شهریور بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم/فریدون مشیری شاعری از جنس بهار+عکس پرداخت سود سهام عدالت در مهرماه / لزوم انجام مراحل انحصار وراثت برای واریز سود دستور زنگنه برای استخدام یک "ژن خوب" + سند جزئیات کامل چک جدید صیاد + عکس
چشم انتظاری مصوبه ای ۱۰ ساله؛مجتمع های پتروشیمی در گیلان؛ شاید وقتی دیگر
دو مجتمع پتروشیمی گیلان با وجود دریافت مصوبات دولتی در یک دهه گذشته، هنوز چشم انتظار ورود سرمایه گذاران هستند.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۶:۴۷
شهرک سلامت گلستان بلاتکلیف ماند/ زیرساخت های «جلین» پاسخگو نیست
مناقشه بر سر ساخت بیمارستان هزار تختخوابی استان گلستان در حالی آغاز شده که پروژه شهرک سلامت گلستان در گرگان بلاتکلیف مانده و زیرساخت های شهر «جلین» هم پاسخگوی اجرای این پروژه نیست.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۶:۳۴
اوضاع رفاه خانوار چگونه است؟
از سال ١٣٩٠ تا اسفند ١٣٩٥ توليد به قيمت بازار ٨ درصد و مصرف نيز ٨ درصد افزايش يافته اما در مقابل سرمايه‌گذاري ٩/٣٢ درصد كاهش داشته است. در عين حال متوسط قيمت‌ها در اين پنج سال ٢/١٢٣ درصد افزايش يافته است. اين شاخص‌ها گوياي سقوط سطح رفاه خانوارها در پنج سال گذشته است.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۲:۳۶
مهمانان ناخوانده‌ در شمال کشور؛
کوه‌خواری، دریاخواری، جنگل‌خواری؛ آتشی که به جان منابع ملی افتاد/ معضلی برای همه استان‌ها
زمین‌خواری، تصرف اراضی اعم از دولتی و شخصی از سوی اشخاص یا مراجعی است که با استفاده از نفوذ و روابط خود در دستگاه‌های مختلف اداری و یا با شناسایی خلأهای قانونی و گاهی با جعل اسناد و مدارک به سوءاستفاده‌های مالی و ملکی می‌پردازند.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۸:۱۱
آیا راه مقابله با کم آبی از روستاها می گذرد؟
کارشناسان می گویند بیش از ۹۰ درصد منابع آبی کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود، لذا مدیریت بهینه و هوشمند مصرف آب در مزارع روستایی و همچنین ایجاد تحول در اقتصاد روستایی از کشاورزی به سایر بخش ها در حفاظت از این منبع حیاتی و ارزشمند بسیار راهگشا و معنادار خواهد بود.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۳:۳۹
تکانه‌هایی مثبت در بخش مسکن
با توجه به رکود عمیق حاکم بر بازار مسکن در طول سال‌های گذشته، افزایش محدود صدور پروانه‌های ساختمانی، نشانه‌های مثبتی را از بخش مسکن در آینده نشان می‌دهد.
۱۳۹۶/۴/۲۳ - ۱۲:۰۶
رونق به اقتصاد باز می گردد
از آنجا که ۹۷ درصد درآمد مالیاتی کشور در سال گذشته محقق شده، در شرایط فعلی کمک شایانی به اقتصاد کشور کرده و نشان می‌دهد که فرهنگ مالیات‌دهی در میان مردم جای افتاده و هیچ صنفی اعتراضی در خصوص مالیات نداشته و بازار در آرامش کامل مالیات خود را پرداخت کرده‌ و رییس‌جمهور نیز در مناظرات انتخابات ریاست‌جمهوری از این اقدام برجسته سازمان امور مالیاتی تشکر و حمایت کرده است.
۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۱۰:۴۷
مصوبه کارگروه تسهیل کارگشا نشد؛
کارخانه آجر ماشینی آزادشهر در آستانه تعطیلی/۲۱۰ روز کار بدون حقوق
مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در مورد کارخانه آجر ماشینی آزادشهر کارگشا نشد واین کارگاه تولیدی در آستانه تعطیلی است درحالیکه ۱۰۰کارگر آن ۲۱۰ روز حقوق دریافت نکرده اند.
۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۰۲:۵۷
طلسم راه‌آهن قزوین-رشت شکسته می‌شود؟
قطار وعده‌های افتتاح راه‌آهن قزوین- رشت در حالی به ایستگاه پایانی خود در شهریور ۹۶ نزدیک می‌شود که شواهد امر نشان از تأخیری دوباره در افتتاح به‌موقع این پروژه دارد.
۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۲۲:۴۹
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران ؛
طرح مطالعه با طعم تابستان با برنامه های کتابخوانی در طبیعت اجرا می شود
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از برگزاری محافل ناب کتاب و کتابخوانی با هدف برقراری عدالت مطالعاتی برای اقشاری که کمتر مورد توجه قرار می گرفتند خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۴:۱۵